Galatasaray'da Yine Ödeme Krizi! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'da Yine Ödeme Krizi!

Florya ve rivadan toplam gelecek miktarı nereden bikeceksin ki ihalesi bile yapılmamışken ? Dursunun bu konuda hiç bir yanlış bilgilendirmesi olmadı. Tam tersine millet resmen adamın laflarını işlerine geldiği gibi döndürerek vurma derdinde. Adamın belki tek doğru hamlesi oldu görev sürecinde. Aysal döneminde olması gerekiyordu aslında zamanlama konusunda ama o proje yürülüğü getirene kadar ömrü yetmeye bilirdi. Hukumet desteği olmadan bu işler maalesef artık imksnsız hale geldi ülkede.

Neyi yanlış bilgilendirme olmadı yahu üstüne basa basa 500 milyon dolar gelecek dedi.
Hatta geç 500 milyon doları bir tablo vermişti yıllara göre gelir dağılımı diye, yıllık 30 milyon euro faiz ödediğimiz yerde ortalama milyon euro yıllık gelirden bahsetti ki facianın kuyruklusu bu idi zaten.

Ayrıca gel gelelim o para 500 milyona çıkma ihtimali çok çok az. Sana biraz türkiyeden örnek vereyim bazı satışlar inşaat başlamadan, bazıları temel atıldıktan sonra, bazıları inşaat süresince satışa çıkar Hepsinin fiyatı farklıdır ve güzelim ülkedeki rantçılar var bilir misin inşaatı üstlenecek firmanın yancıları düşük fiyattan inşaata girerler ve yüksek fiyattan starlar ha karşılaşacağımız şeyde o dairelerin çoğu ölü fiyattan satılacak elimize toplamda geçse geçse de 700-800 milyon lira gibi bir para geçecek.

Bende diyorum ki riva ve floryayı toplamda 300 milyon dolara satsaydın. borç 1.2 milyon lira iken gittin anlaşmaları yaptın dolar rabia olmuştu. En kısa sürede satıp 300 milyon dolar alsaydın borçları sıfırlardın

Ben bu personalin maaslari yatmiyor haberlerini bir türlü anlamiyorum. Hadi futbolcunun alacaklari yatmaz ensesi genis nasil olsa milyonlari var bir kac ay sonra alsa parasini da farketmez ama bu normal personal icin gecerli olmamasi gerek. bu insanlar neyler geciniyor o aralar paralarini alamiyorlarsa? yoksa bizim bildigin personal her ay cok büyük paralar kazaniyordu onlarada mi pek dokanmiyor bir iki ay maas almayinca.

Evet cok buyuk paralar kazaniyorlar , hem de asiri . 6 ay maas almasalar maraza cikarmazlar o yuzden . Dikkat ederseniz surekli personel maaslari ile ilgili haberler ,gecikme bilgileri dolasiyor ama hic "personel kazan kaldirdi" tipi bir seyle karsilasmiyoruz

GS ye kapagi atan son donemde ihya oldu , polat doneminden beri boyle , aysal , dursun .. hepsinin doneminde maaslar asiri yukseldi klupte

Riva florya anlasmasi , fatih in de degindigi gibi dursun yonetiminin en az sucu olan konu , cunku devletle yapilmak zorunda olunan (imar artisi ve izinler acisindan) bir isi ,senelerdir rafta duran bir isi yapiyorlar .

Buradaki fiyati belirleyen GS ya da devlet degil , bu konutlara talebi meydana getirecek olan alicilardir ,halktir . Dursunun 500 milyon dolar demesi , de birinin 2 milyar dolar demesi de , veya benim 300 milyon TL demem de bos laftan oteye gitmez.

500 milyon dolar lafi bir projeksiyondur . Beklenen toplam paranin hakedilis gunundeki karsiligidir. Bunun yaklasik bugunku kurdan 140 milyon dolarini aldik. Ve bugune cektigimiz icin elbette kirdirdik. Kirdirma operasyonunun amaci , o gune kadarki isleyecek faiz yukunun , kirdirmadan kaynakli kayiptan daha fazla olmalisiydi

Ihale asamasinda yeniden bir para talebimiz olacak ,bu durumda da gelecek para yeniden kirdirilacak. Bu kirdirma isi yapilmazsa , ilgili odemeler de gunu geldiginde yapilir , rakam daha yuksek olacak da olsa , o gecen surede mevcut borcta azalma yaratamayacagimiz icin odeyecegimiz faiz yuksek kalir ,yine cepten cikar

Yani ama oyle ama boyle , faiz olarak ya da kirdirma olarak , bize bir maliyeti olacak evvelki borcun

Bu ikinci para girisinden sonra ucuncu para girisi ancak bu alinan paralar , insaatlarin maliyeti , ve tokinin payi kapatildiktan sonra bize odenmeye baslar.

Iste buradaki hedef de yaklasik rakami 500 milyon dolara cekecegi ongorulen bolum . Ama cekmeye de bilir . Cunku konutlarin fiyatini ve talebini belirleyecek olan halktir ,talip olanlardir

Biten oteli de hemen blok halinde satmak ve borca yatirmak akillica olabilir .Fakat bir miktar borcu ,borc olarak tutmak da bir stratejidir , zira sifir borclu klup yeniden butcesine cok guvenip o borcu yeniden yaratabilme hatasina dusebilir

Neyi yanlış bilgilendirme olmadı yahu üstüne basa basa 500 milyon dolar gelecek dedi.
Hatta geç 500 milyon doları bir tablo vermişti yıllara göre gelir dağılımı diye, yıllık 30 milyon euro faiz ödediğimiz yerde ortalama milyon euro yıllık gelirden bahsetti ki facianın kuyruklusu bu idi zaten.

Ayrıca gel gelelim o para 500 milyona çıkma ihtimali çok çok az. Sana biraz türkiyeden örnek vereyim bazı satışlar inşaat başlamadan, bazıları temel atıldıktan sonra, bazıları inşaat süresince satışa çıkar Hepsinin fiyatı farklıdır ve güzelim ülkedeki rantçılar var bilir misin inşaatı üstlenecek firmanın yancıları düşük fiyattan inşaata girerler ve yüksek fiyattan starlar ha karşılaşacağımız şeyde o dairelerin çoğu ölü fiyattan satılacak elimize toplamda geçse geçse de 700-800 milyon lira gibi bir para geçecek.

Bende diyorum ki riva ve floryayı toplamda 300 milyon dolara satsaydın. borç 1.2 milyon lira iken gittin anlaşmaları yaptın dolar rabia olmuştu. En kısa sürede satıp 300 milyon dolar alsaydın borçları sıfırlardın
Al işte bak sende 500 milyon dollar konudunu yanlış anlamışsın tuna. Evet aynen 500 milyon dollar bekliyorum söylendi kongrede ama bu söylemi tüm riva ve florya projesinin sonuçlandığı ile ilgiliydi. İhale yapıldaktan sonra toplam gelecek gelir hakında konuştu adam yahu. Hani 100,de 80 pay meselesi. Hatta herifler ekranda süresine göre beklenilen gelir tablosunu cizmişlerdi. İlhale ve proje sonunda toplam gelir 500 milyon dollar olurmu onu bilmek zor tabiki ama tahmini beklenti zaten bu miktar ki adam bekliyorum bu miktarı demiş sadece sonuçta.

Al işte bak sende 500 milyon dollar konudunu yanlış anlamışsın tuna. Evet aynen 500 milyon dollar bekliyorum söylendi kongrede ama bu söylemi tüm riva ve florya projesinin sonuçlandığı ile ilgiliydi. İhale yapıldaktan sonra toplam gelecek gelir hakında konuştu adam yahu. Hani 100,de 80 pay meselesi. Hatta herifler ekranda süresine göre beklenilen gelir tablosunu cizmişlerdi. İlhale ve proje sonunda toplam gelir 500 milyon dollar olurmu onu bilmek zor tabiki ama tahmini beklenti zaten bu miktar ki adam bekliyorum bu miktarı demiş sadece sonuçta.

İyi de o sürede zaten adamın zararı kazandığı kadar oluyor. Örneğin 300 küsür kırdırılarak geldi, ama Dursunun bir yıllık zararı 250-260 milyon tl. Yani koskoca kulübün onca borcuna önce 250 milyon ekle, sonra 300 öde. Yani neymiş toplam rakamda 50 milyon Tl borç azaldı.
Son yıldaki borcumuz 250 milyon değil de 50 milyon olsaydı o zaman borç ödüyor derdim de şimdi alakası yok düşündüğünüzle.
Yani Dursun borç ödemiyor, kendi yaptığı borca karşılık riva florya gelirlerini kullanıyor. Ama tebrik ediyorum. Sona doğru gidiyoruz. İnşallah batar bu kulüp, bütün kan emiciler çeker ellerini de rahatlarız.

Son düzenleme:
İyi de o sürede zaten adamın zararı kazandığı kadar oluyor. Örneğin 300 küsür kırdırılarak geldi, ama Dursunun bir yıllık zararı 250-260 milyon tl. Yani koskoca kulübün onca borcuna önce 250 milyon ekle, sonra 300 öde. Yani neymiş toplam rakamda 50 milyon Tl borç azaldı.
Son yıldaki borcumuz 250 milyon değil de 50 milyon olsaydı o zaman borç ödüyor derdim de şimdi alakası yok düşündüğünüzde.
Zaten adamın zararı faydasından kat ve kat fazla. Konu o değil zaten de proje ilgili biraz yanlış anlaşılma olduğu için onun üzeri hakkında yazdım. Dediğin gibi bir doğrusu varken bin tane de yanlışı var maalesef.

Son düzenleme:
Son yıldaki borcumuz 250 milyon değil de 50 milyon olsaydı o zaman borç ödüyor derdim de şimdi alakası yok düşündüğünüzle.
Yani Dursun borç ödemiyor, kendi yaptığı borca karşılık riva florya gelirlerini kullanıyor. Ama tebrik ediyorum. Sona doğru gidiyoruz. İnşallah batar bu kulüp, bütün kan emiciler çeker ellerini de rahatlarız.

Zaten bu fatih ile benim anlattigimiz konu bir dursun guzellemesi degil , bu mesele bazinda aciklama yapiyoruz , dursunun verdigi zararlari anlatmiyoruz

Diger yandan dursunun verdigi asil zarar giderler ile ilgili degil , gelirler cok dustu , yani klubun giderleri cok artmasa da borc-alacak farki denen hadise alacaklar cok azaldigi icin buyudu de buyudu

Üst Alt