Galatasaray'dan FFP Açıklaması! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'dan FFP Açıklaması!

1538752990820.png

UEFA iç işleyişi dahilinde;

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurulu Üst Yargı Organı, Kulübümüz ile ilgili Kulüp Finansal Kontrol Kurulu'nun aldığı Uzlaşma Anlaşması kararıyla ilgili değerlendirme ve ek bilgiler talep etmiştir.

UEFA'nın iç prosedürleri dahilinde yapılan ve Haziran 2018'den bu yana süren bu süreç ve bu işlem, Kulübümüzün UEFA Şampiyonlar Ligi'nde yer almasını etkilememektedir. Kulübümüz, imzaladığı Uzlaşma Anlaşması çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kulübümüz bu işleyiş süreci dahilinde, UEFA'nın ilgili kurumlarına gerekli resmi açıklama ve yanıtlarını vermektedir ve Kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda resmi yanıt ve aksiyonlarını vermeye devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

UEFA'NIN 05 EKİM 2018 TARİHLİ FFP İLE İLGİLİ DUYURUSU HAKKINDA AÇIKLAMA

Yeni karar çıkana kadar mevcut şartlar devam edecek burada bir sıkıntı yok zaten.

Kritik nokta yeni çıkacak kararın içeriğinin ne olacağı. Rutin bir süreç olduğunu düşünmüyorum çünkü başka kulüplerin ismi yok sadece biz varız.

Ama mutlaka olumsuz bir şey gelecek diye de düşünmemek lazım. Belki aynı şartların olduğu bir karar çıkar tekrardan.

Ben bu açıklamadan tekrar gözden geçirilecek diye bir anlam çıkaramadım. Hatta yapılan açıklamanın aksine, bizim ile anlaşmayı yapan kurul bile olayın içinde değil diye anlıyorum.

Benim anladığım bizimle anlaşmayı yapan kurulu kontrol eden kurul bizden ek bilgiler talep ediyor. Muhtemelen yapılan anlaşmanın kontrolü halen devam ediyor ve kontrol kurulu bize de yapılan anlaşmayı savunma hakkı tanıyor.

Avrupa'daki ismimizin sayesinde bu cezadan kurtulduk. Bizim yerimize BJK ve FB olsaydı katmerlice geçirmişlerdi cezayı, lobimiz ve gücümüz sayesinde yırttık. Lakin bu demek değildir ki biz kural tanımayız.

Bu tarz açıklamalar tatmin etmez bizi A.Albayrak çıksa da aydinlatsa hepimizi ''Allahima çok şüçür ceza almayazak kulüp.Başcanin hozamızın herşeyden haberi var."rahatlardık...

Üst Alt