Galatasaray'dan FFP İçin Özel Program!


dursunozbek-3.jpg

Galatasaray yönetimi sezon başında yaptırdığı özel program sayesinde UEFA limitlerini aşmadan yoluna devam ediyor.

UEFA ile yapılan anlaşmanın ardından G.Saray için belirlenen bütçe 65 milyon Euro olarak açıklanmıştı. İşte bu süreçte yönetim oyuncu maaşlarını bu seviyenin altına çekmeye çalışırken Avrupa’dan bir daha men edilmemek için de teknolojinin yardımına başvurdu.

Mali fair play anlaşmasına göre belirlenen 65 milyon Euro’luk sınırda sadece oyuncu maaşları bulunmuyor. Bu bedelin içinde maç başına ve puaan başına ücretler, gol ve asist bonusları, kaleciler için gol yememe bonusları, takımın şampiyonluk ve kupa maçlarındaki başarıları için verilecek bonuslar da yer alıyor.

İşte bu nedenle bir hayli karışık olan bu rakamların 65 milyon Euro’luk sınırı aşmaması adına yönetim de bilişim alanında bir hamle yapıp kendilerine özel bir program yaptırdı. Sezon başında kullanılmaya başlayan bu program ile hafta hafta her oyuncunun kazançları sisteme girildi. Ancak programın asıl özelliği ise geleceğe yönelik olasılıkları göstermesi oldu.

Kulübün maliyet detaylarını gösteren program sayesinde yönetim de her hamlesini daha dikkatli atabildi. Gönderilen oyuncular, yapılann transferlerde hep bu programdan yola çıkılarak hareket edilirken sezon sonu yaklaşırken istenilen amaca da ulaşıldı.

Gelecek sezon Avrupa arenasında yer almak isteyen yönetim bu programla birlikte ayağını da yorganına göre uzatıp UEFA ile görüşmelere çok daha rahat oturdu.

Vatan
 
gelecek sezon için cavanda,chedjou,podolski,sneijder,hakan,sabri,selçuk,de jong bunlar gittiği gibi herhangi bir mali problem kalmıyor
 
UEFA ,kriterleri önceki sezon gelirine bakarak belirlemiş sanırım

bu sezon gelirine bakarak 35 limiti kafi

bu sezon olmasa bile gelecek sezonlarda mali başarıda ki bu ivmeyle !!! ceza kapımızda
 
Basit bir excel programı ile hal edilebilecek bir konuyu böyle allandirip pullandirip haber yaptırdıklarını göre programı yapanlara çok temiz para vermişler.

Acaba bunu hangi özbek kardeş düşündü??

Taraftara, bu çileyi YAŞATANLARA
LANET GELSİN!
 
o zaman o program derse, bu hafta su kadro ile cikarsan bu adam oynamasada sözlesme gereyi parasini alacak bonus olarak , ozaman hic kadroya alma diye ona göre mi kadro kuruyorlardi :)
 
Üst Alt