Galatasaray'dan Göksel Gümüşdağ'a


5bfb78dfae298b4f2aeb1158

Galatasaray Kulübü üyesi bazı isimler, Göksel Gümüşdağ’ın kulüp üyeliğinden ihracını istedi.

Galatasaray Kulübü üyesi bazı isimler, hazırladıkları dilekçeleri yönetim kuruluna vererek, Sarı-Kırmızılı kulübe üye olan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ’ın ihracını istedi.

Dilekçede, Galatasaray Kulübü tüzüğündeki “Üye olma koşulları” başlığının ilgili maddesindeki “Kulübe üye olabilmek için adayın Türk Medeni Kanunu ve Dernekler Kanunu’na göre üye olma hakkına sahip bulunması; yurt içinde rakip sayılabilecek bir başka spor kulübünde üye, lisanslı sporcu ya da görevli olmaması; Sicil Kurulu tarafından üyeliğe alınmasının önerilmesi; Yönetim Kurulunca kabul kararının alınması zorunludur” ifadesi dikkate alındı.

Tüzüğün “Üyeliğin sona ermesi ve üyelikten çıkarılma nedenleri” başlıklı 20. maddedeki “Tüzük hükümleri uyarınca üyelikten çıkarılması” hükmünün altı çizilerek Göksel Gümüşdağ’ın Galatasaray Kulübü üyeliğinden ihracı istendi. Ayrıca dilekçelere ek olarak, çok sayıda Galatasaray Kulübü üyesinin, Gümüşdağ’ın ihraç edilmesi adına imza topladığı kaydedildi. Galatasaray camiası, Başakşehir’in Sarı-Kırmızılı takımı geçen sezon 5-1 yendiği maçın ardından Göksel Gümüşdağ’ın tribünde yaptığı aşırı sevinç hareketlerine tepki göstermişti.

Cumhuriyet / Cumhur Önder Arslan
 
"yurt içinde rakip sayılabilecek bir başka spor kulübünde üye, lisanslı sporcu ya da görevli olmaması" rakip kime gore neye göre bu şartla ligde hoca olarak yer alan hiçbir t.direktörde üyemiz olmamalı.
 
Üst Alt