galatasaray'dan soğumak | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'dan soğumak

yıl 2013... 28-29 kasım 2013 perşembe-cuma ;
galatasaray, real madrid'ten toplamda 10 gol yemiş, kötü günler geçiriyor, taraftar kendi arasında çelişkiye düşüyor... hem de deli gibi sevdiğim kız "takımınız halen gol yiyiyor haberin var mı?" diye mesaj atıyor... takımdan soğumak, bir daha maç izlememek için müthiş bir neden diyorum, artık kimse galatasaray kaybedince telefonuna mesaj atmaz diyorum sonra aklıma 2 önemli tarih geliyor:

yıl 2002... 21 nisan 2002 pazar ;
ev kalabalık tanıdığım ve de tanımadığım onlarca insan, akraba bizim evde, babam ayrı odada hasta yatağında annem misafir odasında misafirlerle ilgilenmekte… ben babamın odasında, babam dolu gözlerde sanki 30 yaşında bir adam karşısında “oğlum !! annen ve de kardeşlerin sana emanet, babasızlığı aratma, haklarını hep savun, bir de galatasaray... oğlum ben 14 sene şampiyonluk tadamadığımız zamanlarda bile galatasaray'dan vazgeçmedim sen de vazgeçme, oğlum galatasaray'a götüremedim seni, ali sami yen heyecanı tatmadın ama her zaman tadacakmış gibi yaşa...”

yıl 2002... 26 nisan 2002 cuma ;
babamı kaybettim, 18 yaşına bastığım ilk gün annem bir çantayla önüme geldi "al bu çantanın içindekiler babanın vasiyeti"
tamı tamına 18 tane forma ve benzeri tişört...

sonra düşündüm hasta babam sırf galatasaray'a götüremedi diye beni gençliğinde giydiği forma ve sarı kırmızı tişörtlerini bana 18. yaş hediyesi olarak kaldırmış... ve dedim ki kendi kendime oğlum hakan, galatasaray'dan soğuduğun gün babanı unuttuğun gündür...!

Galatasaray'dan Soğumak - Galatasaray Sozluk

YouTube

Galatasaray'dan soğumak namümkün lakin kırgın olabilirim. Son iki senedir yaşanan olaylardan dolayı kırgınlık var ama soğumak imkansız.

Galatasaray'dan soğumak için bir nedenim yok. Takımımdan soğumam. İçindekilerden haz etmeye bilirim ama Galatasaray'dan asla soğumam. Basitçe anlatmak gerekir ise, bir erkek kız arkadaşı veyahut eşi için dininden,vatanından, memleketinden ve evinden vazgeçebilir ama asla tutkularından vazgeçemez. Galatasaray benim tutkumdur.

Galatasaray'dan soğumak için bir nedenim yok. Takımımdan soğumam. İçindekilerden haz etmeye bilirim ama Galatasaray'dan asla soğumam. Basitçe anlatmak gerekir ise, bir erkek kız arkadaşı veyahut eşi için dininden,vatanından, memleketinden ve evinden vazgeçebilir ama asla tutkularından vazgeçemez. Galatasaray benim tutkumdur.

Ya kıza duyduğu hisler,yani kızın ta kendisi tutku olmuşsa?

Kıza tutku duyamazsın, ancak aşık olursun. Aşkın için her şeyi yaparsın. Ama tutkularından vazgeçemezsin. Hissettirmezsin belki ama yine de içten içe o tutkunu yaşamaya devam edersin. Gözlerin,kalbin yada beynin bir şekilde tutkuna doğru kayar.

Çok değişken bir husus bu,teoride inkar edilse dahi pratikte aynen 'tutku' şeklini alan saplantılı hisler var.Aynı da dediğin gibi,dışarıya belli etmese dahi içten içe,yalnız kaldığı her anda yaşayan tipler.

Çok değişken bir husus bu,teoride inkar edilse dahi pratikte aynen 'tutku' şeklini alan saplantılı hisler var.Aynı da dediğin gibi,dışarıya belli etmese dahi içten içe,yalnız kaldığı her anda yaşayan tipler.
Saplantılı durumlarda zarar verme ihtimalin vardır. Ama tutkulu olduğun bir şeye asla zarar veremezsin. Beynin kabul etse bile uzuvların itiraz etmeye başlar. Saplantı farklı bir terim yada davranış yada psikolojik bir durumdur. Tutkuyu psikoloji ile açıklayamayız. Nedenine gelince sevinçli bir psikoloji de de tutkun yine aynıdır. Hüzünlü bir anında da tutkun yine aynıdır. Tutkular insanın içine öyle bir yerleşiyor ki, damarlarından akan kan ile yek vücut olmuş ve seni ele geçirmiş oluyor. Saplantı bununla mukayese edilebilecek durumda yada psikoloji de değildir. Tutkular psikoloji ile değerlendirilemez.

Saplantılı durumlarda zarar verme ihtimalin vardır. Ama tutkulu olduğun bir şeye asla zarar veremezsin. Beynin kabul etse bile uzuvların itiraz etmeye başlar. Saplantı farklı bir terim yada davranış yada psikolojik bir durumdur. Tutkuyu psikoloji ile açıklayamayız. Nedenine gelince sevinçli bir psikoloji de de tutkun yine aynıdır. Hüzünlü bir anında da tutkun yine aynıdır. Tutkular insanın içine öyle bir yerleşiyor ki, damarlarından akan kan ile yek vücut olmuş ve seni ele geçirmiş oluyor. Saplantı bununla mukayese edilebilecek durumda yada psikoloji de değildir. Tutkular psikoloji ile değerlendirilemez.

Tamam doğrusun,aynen dediğin gibi hisler besleyenler var bir kadına veya kadınsa erkeğe karşı.Adına tutku de,aşk de sevgi de saplantı de,ama tarif ettiğin şekilde bir kadına/erkeğe bu hissi besleyenler çok.

Üst Alt