GSC Portal - Galatasaray'dan Türk Lirası Kararı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Portal Galatasaray'dan Türk Lirası Kararı!

Size bir ornek vermek isterim , bunlar yorum degil bilgidir , itiraz etmeyin bosa o yuzden

GBP / EUR orani 2 senede ne olmus onu soyleyip ornekleyecegim . Bu konular kulupculuge benzemez , uzmanlik alanimdir

Bahsettigim oran 2 sene 1,44 leri zorlarken , 6 ay once 1,07 ye dusmustur

Bir baska deyisle , ortalama olarak soylemek istiyorum , bir isci , bir futbolcu , bir herhangi calisan , euro sozlesme yerine sterlin sozlesme yapmakla 35% leri asan sekilde zarar etmistir

Bu bizim son donem isyan ettigimiz dolar artisindan bile fazla bir rakamdir yahut denktir hemen hemen

Sorum su . Bu sartlar altinda ornegin man utd ye transfer olan bir fransiz oyuncu , kulup herkese sterlin sozlesme yaparken , "ben neden 2 senede 35% deger kaybedecek sterlin ile anlasayim" diyebilir mi , soru 2 , derse kulup bunu kabul eder mi

Olması gereken bu. Tüm yeni gelen oyunculara bunu uygulamak lazım. Yerli yabancı ayrımı olmaksızın. Ancak para birimimizin saçmalığı sebebiyle kontratları her yıl %15-20 zamlı yapmak gerekebilir. ilk yıl için örneğin 10 milyon TL veriyorsan 2. yıl 12 milyon, 3. yıl 14 milyon olarak gider. Yine kafa kafaya olmasa da ne ödeyeceğimizi biliriz.

Olması gereken bu. Tüm yeni gelen oyunculara bunu uygulamak lazım. Yerli yabancı ayrımı olmaksızın. Ancak para birimimizin saçmalığı sebebiyle kontratları her yıl %15-20 zamlı yapmak gerekebilir. ilk yıl için örneğin 10 milyon TL veriyorsan 2. yıl 12 milyon, 3. yıl 14 milyon olarak gider. Yine kafa kafaya olmasa da ne ödeyeceğimizi biliriz.

Bak bu olur . Ama degisken olan tek sey kur degil , faizler de oynak . Bu artis oranini sabit bir katsayi ile belirledik diyelim , vuku bulabilecek yerel ya da kuresel veya siyasi kriz faizleri asiri arttirirsa oyuncular , ulke ekonomisi duzelme trendine girerse de onceden yuksekten vaad ettigi ucreti vermek zorunda kalacak olan kulupler zararli cikar

Ayni belaya biz florya riva konusunda da mahkumuz , 5 sene sonra yapilar bittiginde kur durumunu , faizleri ve emlak piyasasindaki genisleme daralmayi bilemedigimiz icin imza attigimiz anlasmanin gelirinden de bihaberiz

yüksek rakamlar gözleri faltaşı gibi açacak .....
s030.gif
n065.gif
n025.gif

Size bir ornek vermek isterim , bunlar yorum degil bilgidir , itiraz etmeyin bosa o yuzden

GBP / EUR orani 2 senede ne olmus onu soyleyip ornekleyecegim . Bu konular kulupculuge benzemez , uzmanlik alanimdir

Bir baska deyisle , ortalama olarak soylemek istiyorum , bir isci , bir futbolcu , bir herhangi calisan , euro sozlesme yerine sterlin sozlesme yapmakla 35% leri asan sekilde zarar etmistir

Bu bizim son donem isyan ettigimiz dolar artisindan bile fazla bir rakamdir yahut denktir hemen hemen

Sorum su . Bu sartlar altinda ornegin man utd ye transfer olan bir fransiz oyuncu , kulup herkese sterlin sozlesme yaparken , "ben neden 2 senede 35% deger kaybedecek sterlin ile anlasayim" diyebilir mi , soru 2 , derse kulup bunu kabul eder mi
Eeeee? Beğenmeğen imzalamaz...Mevcutları da taciz ederiz diyoruz senin postun ne alaka sinan?

Sürekli çıkıyor bu haber. Yerliler hayatta kabul etmez bunu her yerde ağlarlar

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yahu yabancı futbolcuyla TL üzerinden nasıl sözleşme yapacaksın? Adam hesap makinesini eline alıp Euro/TL hesabı mı yapacak? Her gün TL değer kaybetti mi kaybetmedi mi ona mı bakacak? Böyle saçma şey mi olur? Uganda’ya çalışmaya gitsen Uganda para birimi üzerinden maaş ödensin ister misin? Yıllardır euro üzerinden maaş alan adam ne olacağı belli olmayan TL üzerinden anlaşma yapar mı? Salak mı bu adam?

Türk futbolcularla da TL üzerinden anlaşma yapılması kadar doğal ve doğru bir şey yok. Beğenmeyen gitsin Avusturya liginde falan oynasın.

Sözleşmedeki para birimlerinde gayet yabancı-yerli ayrımı yapılabilir. Hiçbir sakıncası yok.

Şimdi fransdan ingiltereye gelen oyuncu pound ilemi sözleşme imzalıyor euro olarakmı imzalıyor?
Sen burada olayları karıştırıyorsun işte fransadan gelen oyuncu parasının euro ile yada dolar ile ödenmesini talep edebilir.Biz bundan bahsetmiyoruz doğalıda bu zaten dışarıdan gelen oyuncu global bir para birimi ile maaş ödemesini talep edebilir.Ama yerli oyuncu neden global para birimi ile ödeme istiyor.Gitsin avrupaya o zaman istesin diyoruz bizde.

Eeeee? Beğenmeğen imzalamaz...Mevcutları da taciz ederiz diyoruz senin postun ne alaka sinan?

Benim postuma cevap veren olmadi daha . Yine taciz edelim veya asgari ucretle oynatalim buna itirazim yok ama yine meseleyi sark usulu cozmeye calisiyoruz

Benim derdim yerliler degil . Yerliler tl sozlesme yapacaksa yabancilar da yapmali dedigimde itiraz geliyor , ben de ona karsi , adam fransadan turkiyeye gelirken euro sozlesme isteyip alabiliyorsa , ingiltereye giderken de euro sozlesme alabiliyor mu premier lig ekiplerinden dedim

Ona da "sterlin ile tl ayni mi" diye itirazlar gelir diye sterlinin kisa surede euro karsisinda kaybettigi degeri rakamsallastirdim

Şimdi fransdan ingiltereye gelen oyuncu pound ilemi sözleşme imzalıyor euro olarakmı imzalıyor?
Sen burada olayları karıştırıyorsun işte fransadan gelen oyuncu parasının euro ile yada dolar ile ödenmesini talep edebilir.Biz bundan bahsetmiyoruz doğalıda bu zaten dışarıdan gelen oyuncu global bir para birimi ile maaş ödemesini talep edebilir.Ama yerli oyuncu neden global para birimi ile ödeme istiyor.Gitsin avrupaya o zaman istesin diyoruz bizde.

Dostum ayni seyi soyluyoruz , eger gomis ingilterede oynadigi kulupte o kulubun tercih ettigi para birimi sterlin iken "ben oyle zarar ederim , o yuzden euro ile imzalayacagim" diyebiliyorsa ben soylediklerimi geri alacagim

Benim postuma cevap veren olmadi daha . Yine taciz edelim veya asgari ucretle oynatalim buna itirazim yok ama yine meseleyi sark usulu cozmeye calisiyoruz

Benim derdim yerliler degil . Yerliler tl sozlesme yapacaksa yabancilar da yapmali dedigimde itiraz geliyor , ben de ona karsi , adam fransadan turkiyeye gelirken euro sozlesme isteyip alabiliyorsa , ingiltereye giderken de euro sozlesme alabiliyor mu premier lig ekiplerinden dedim

Ona da "sterlin ile tl ayni mi" diye itirazlar gelir diye sterlinin kisa surede euro karsisinda kaybettigi degeri rakamsallastirdim
Yabancılar niye türk lirası alsın? Mantığı ne? Adam türkiye'de yaşamıyor ki? Sen ihracat yahut ithalat yaptığında kendi para birimini mi baskılıyorsun?

Dostum ayni seyi soyluyoruz , eger gomis ingilterede oynadigi kulupte o kulubun tercih ettigi para birimi sterlin iken "ben oyle zarar ederim , o yuzden euro ile imzalayacagim" diyebiliyorsa ben soylediklerimi geri alacagim
Der neden diyemesin ya euro alan futbolcular muhakkak vardır.Ayrıca sterlin ile tl mukayese edilmez sterlinin dünya üzerinde bir çok yerdede eurodan daha değerli olduğu bölge var sonuç olarak.Ve para piyasasında her türlü işlem gören bir para.

Der neden diyemesin ya euro alan futbolcular muhakkak vardır.Ayrıca sterlin ile tl mukayese edilmez sterlinin dünya üzerinde bir çok yerdede eurodan daha değerli olduğu bölge var sonuç olarak.Ve para piyasasında her türlü işlem gören bir para.

Kulupler bu konuda premier ligte veya bundesligada esnekse biz de olalim itiraz etmiyorum

Ama verdigim her ornege itiraz ediyorsunuz . 2015-2017 arasi 2 senelik sterlin sozlesme ve euro sozlesme arasinda 35% gelir kaybi var diyorum , bu rakamsal bir gercek ,

Buna cevaben "sterlin her yerde geciyor" cevabi aliyorum

Biz de biliyoruz tl den daha kabul goren bir para birimi oldugunu

Ama ingilteredeki bir kulup ki orada oynayan bir oyuncuya "hayir sen euro sozlesme yapmamakla zarar edecek de olsan biz herkese sterlin ile odeme yapiyoruz" diyebiliyorsa , biz bunun tersi bir uygulamayi isteyip , buna da "dogrusu bizimki" dersek bu sark usulu oluyor iste

Hayır diyemez sterlin alır...Ama bu premier league kuralı...

Kardesim bir karar verin once , biriniz alamaz sterlin alir diyor , otekiniz orada da euro alan oyuncular vardir diyor

Herbirinizin verdigi farkli bilgiler uzerinden yorumlarimi catallandiramam

Dogru bilgi ile gelin ben de o dogru bilgi uzerine rakamlarla insaat yapayim

Kardesim bir karar verin once , biriniz alamaz sterlin alir diyor , otekiniz orada da euro alan oyuncular vardir diyor

Herbirinizin verdigi farkli bilgiler uzerinden yorumlarimi catallandiramam

Dogru bilgi ile gelin ben de o dogru bilgi uzerine rakamlarla insaat yapayim
O ne demek be :) Herkes sana aynı minvalden mi itiraz edecek :) Sinan sen artık oruç tutma :)

Üst Alt