Galatasaray'ımızın O Kadar da Matah Bir Kadrosu Olmadığı Gerçeği | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ımızın O Kadar da Matah Bir Kadrosu Olmadığı Gerçeği

Kalecin süper ligin en iyisi veya iyilerinden.
Maicon iyi stoper
Serdar iyi stoper ama sakatlığa müsait yedeği ultra vasat bir stoper denayer ve menejer transferi ahmed çalık.
Mariano ligin migel lopesle beraber en iyi sağbeki
SOLBEKİN KOMPLE YOK.
Futbolda her zaman karşı çıktığım bir rol modeli olan Çapa tabirli bir önliberon var. Hele Türkiye Liginde bu ne kadar gerekli tartışılır. Atiba ve Melo'nun son yılını da beğenmiyordum. Bunlarda tek yönlü oynuyordu fernando gibi.
Ndiaye 10 numara orjinli 6 numaramız. Ha 8 de oynatsan o bölgede yetersiz kalır. Sezon başı bu adamın 6-8 filan oynayabileceği hususunda şüphelerim olduğunu belirtmiştim maalesef çok tatmin etmedi bizi.
10 numaran Belhanda diğer on no lara göre ekstra defansif meziyetlere sahip bu bir artıdır. Eksileri ise bir on numaranın yapması gereken tek bir şeyi yapabilmesi! "O da ne duran top atmak." Direk frikik vuruşu da değil yandan sağdan soldan çok iyi duran top atıyor. En büyük meziyeti bu. Ben hücumda başka etkinliğini görmedim.
Sol kanat Gary rodri fena oyuncu değil faydalı ama bir bruma da değil. Veya ligin en iyi sol kanatları listesi çıkarsam ilk 3 e girer mi şüpheliyim. + Tolgayı oynattık bu bölgede uzun süre atlamamak da lazım.
Sağ Kanat feghouli ligin kağıt üstünde en iyi kanat oyuncularından ama hala doğru düzgün oynayamadı veya kullanamadık görünen o ki bu sene pek fazlada faydalanamayacağız. Yasin Sinan filanda canları isteyince oynayan adamlar.
Forvet Gomis nokta atışı harika transfer. ama onunda yedeği yok işte. Bu bölgede genel manada çok yeterli sayılmaz.

bu takımın zora düştüğünde x factor olacak oyuncusu tolga ise ciddi sıkıntı var demektir.

Şimdi biz bu kadroyu sezon başı tarihin en iyi kadrosu 2000 kadrosundan daha iyiler filan diye düşündük ama maçlar oynandıkça bunun hiç böyle olmadığını görmüş olduk. Mesela bu kadar övülmeyen 2011-2012 kadromuz fatih hocanın fb maçıyla birlikte yaptığı müdahalelerle çok kompakt bir takıma dönüşmüştü böyle örneklerinde olması geleceğe dair ümitlerimi bir nebze artırıyor ama iş hocada bitiyor bu noktada. Kadroya uygun doğru sistemi bulmak zorunda mevcut hoca. Kendi sistemini bu kadroya dikte etmeğe çalışırsa başarısız olur. Anlattığımız gibi çok da matah bir kadro değil gibime geliyor benim açıkçası.

Özetle Bu kadronun da adnan polatın bol yıldızlı ama kompakt olmayan kadrolarından çok bir farkı yok. ekstra birde hocan çok yaratıcı bir adam değil. Bu veriler ışığında itiraz veya olumlu dönütlerinizi almak isterim.

Bu kadro kalitesi değerlendirilirken bir hata yapılıyor aslında. Salt bizim takımdaki isimelre bakarak değerlendirmemek lazım. Rakiplerle beraber bakmak da gerek. Mesela Kaleci olarak biz 5 üzerinden 5 isek, BJK de 4, Fener de 3,5 ya da 4, Başakşehir de yine 3,5 ya da 4. Sol bekte BJK 5 üzerinden 5 iken Başakşehir 4, Fener 3 biz ise 2.

Böyle bakarsak 4 takım arasında ciddi fark yok bence. BJK toplamda biraz öne geçer. Biz ve Fener hemen arkasından yakın farklarla 2 ve 3 oluruz.

Doğru bir tespit ama katılmadığım hususlar var Belhanda ve özellikle Polat dönemi yorumu o takımların bomba orta sahaları ve korkunç defanslarına nazaran yine gideri olan bir kadro var,Ama Her maçta rakibi parçalayacak bir takım veya tehdit edilmeyecek bir kadro değil özellikle Fernando harici defansif meziyet olarak sıkıntılı bir orta sahamız var.

Bu kadro kalitesi değerlendirilirken bir hata yapılıyor aslında. Salt bizim takımdaki isimelre bakarak değerlendirmemek lazım. Rakiplerle beraber bakmak da gerek. Mesela Kaleci olarak biz 5 üzerinden 5 isek, BJK de 4, Fener de 3,5 ya da 4, Başakşehir de yine 3,5 ya da 4. Sol bekte BJK 5 üzerinden 5 iken Başakşehir 4, Fener 3 biz ise 2.

Böyle bakarsak 4 takım arasında ciddi fark yok bence. BJK toplamda biraz öne geçer. Biz ve Fener hemen arkasından yakın farklarla 2 ve 3 oluruz.

aynen ömer benim vurgu yapmak istediğim bize bu kadronun mutlak şampiyon olması gereken bir kadro olarak yansıtılması ama böyle bir durum yok. Bu takım kendi doğru sistemini ve oyununu bulamazsa işi zor. Bu noktada da hoca meziyeti ve şans faktörüde gerekiyor biraz.

2 transfer bilemedin 3 transfer kusursuz hale gelir bu takım
Sol bek tartışılmayan
Avrupadan gerçek 8
Opsiyon yardımcı vs stoper ikisinden biri
Muazzam bir kadro olur
Fernando yerine daha ileri çıkabilen bir kesici olabilirdi şartlara bu uygundu sanırım
Keza ndaiye son zaman fahiş fiyata alındı
Kesinlikle ilk istenilen adam değildi

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hem bu kadroyu Tudor kurdu şans verilmeli diyorsunuz hem de sonra kadro için yetersiz diyorsunuz. Ozan senin için yazmadım ama bu konu kafamı karıştırıyor. Burada bir tutarsızlık yok mu?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bu kadronun 2000 yılındaki kadrodan iyi olduğunu düşünen arkadaşları hemen başka sporlara davet edelim zaten. Diğer noktalara katılıyorum, mesela Türkiye liginde çapa ile oynamanın gereksizliği. Belhanda'nın leşliği. Ama ben bu kanat oyuncusu olayının abartıldığını düşünüyorum. Omurganın(kaleci-stoperler,orta sahadaki 2 adam-varsa 10 numara ve forvet) iyi olmasıdır önemli olan. Onların çok iyi işlediği bir düzende, orjini kanat olmayan Engin Baytar, Emre Çolak gibi adamlardan bile müthiş verim alıyorsun, aldık yani. Şu beğenmediğimiz Yasin bile geçen seneki o leş takımda ligde 10 gol 1 asistlik katkı yaptı mesela.

Son düzenleme:
ilk 11 konusunda kadromuz iyi ama yeterli değil, yedekler de ise katılmayı geçtim daha fazla eksiğiz derim. Katkı verecek isim çok az gözüküyor.

Cok dogru bir post.

Buna maliyetler ve alinan oyuncularin yaslari da eklenip yonetimin suratina firlatilabilir.

Latovlevici ve Carrasso yerine Asamoah ve Wellitonu alsaydık her şeyi daha farklı konuşabilirdik belki,Kadroya kötü diyen zaten yok ama ligde +10 puan farkı yapıp şampiyon olacak dominantlıkta bir kadroda değil bu,son senelere nazaran aşırı rekabetçi bir kadro tabiki ve şuanda da bunu görebiliyoruz.

Hem bu kadroyu Tudor kurdu şans verilmeli diyorsunuz hem de sonra kadro için yetersiz diyorsunuz. Ozan senin için yazmadım ama bu konu kafamı karıştırıyor. Burada bir tutarsızlık yok mu?

Yetersiz denmiyor öncelikle bunu ayırmak lazım. İkincisi söylenenler birbiri ile çeşlişen şeyler değil. Galatasaray'ın geçen sezon bittiğinde elinde neredeyse 25 oyuncunun 25'inin de değişmesi gerken bir kadro vardı. Tabi bu abartı ama en azından 15 isim gerekiyordu. Bu kadar adamı hem mali olarak hem de kaliteyi düşürmeden bir araya toplamak kolay değil. Üstüne üstlük bir de bu kadronun biribirini tanıması için gereken zaman var. Oyun pratiğinin artması için gereken zaman var. Bunları üst üste koyunca Tudor'un kurduğu kadroyla en azından sezonu tamamlaması gerekir. Şu takımın hala ilk 11'i için bile 2-3 transfer gerekli. Sol bek 2 tane lazım. Linnes de sağ bek yedeği olsun. Stoper lazım 1 tane. Ortasahaya Selçuk sonrası 1 adam lazım gerekirse 11 oynasın. Belhanda'ya alternatif lazım. Ve 1 tane de santrafor lazım. Bunları da devre arası ve sezon sonu tamamlayabiliriz ancak.

Engin emre ile kanatmi oynadık yoksa iç mi
Bu yanlış tabir
O orta saha boğuşuyordu 5 leyip
Rakibin dermanı kalmıyordu ikinci yarıya
Sonrasında amrabat hamit burak transferi yanlıştı

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cok dogru bir post.

Buna maliyetler ve alinan oyuncularin yaslari da eklenip yonetimin suratina firlatilabilir.

BU konuda katılmayacağım. Mevcut piyasa içinde daha iyilerini ve daha ucuzlarını ülkeye getirmek çok zor. Belhanda ve Ndiaye'de toplam 5 milyon kadar kafamızdaki fiyatlardan fazla vardır. Yoksa çok büyük paralar ödenmedi mevcut piyasa içinde. Bu sene boşa da çok kaliteli adam da düşmedi pek.

Kadro genişliği açısından iyi değil.Yedekler adeta çöp.Fakat ilk 11 olarak bjk ile ligin en iyisi.İlk 11 ın eksiklikleri net olarak sol bek ve sol açık.Sol açığa garry yasin filan ligde idare edilir fakat sol bek rezalet durumda.Ocak ayında sol bek, yedek forvet, orta sahaya bir oyuncu şart.

benim için yazman yanlış olur zaten çünkü ben böyle bir şey demedim hiçbir zaman. Ben igorun teknik direktörlük yeteneği ve vasıflarını beğenmiyorum. Yoksa Bu kadronun başına odunda koysan bu puanları alır tarzı şeyler söylemedim hiç.

Yetersiz denmiyor öncelikle bunu ayırmak lazım. İkincisi söylenenler birbiri ile çeşlişen şeyler değil. Galatasaray'ın geçen sezon bittiğinde elinde neredeyse 25 oyuncunun 25'inin de değişmesi gerken bir kadro vardı. Tabi bu abartı ama en azından 15 isim gerekiyordu. Bu kadar adamı hem mali olarak hem de kaliteyi düşürmeden bir araya toplamak kolay değil. Üstüne üstlük bir de bu kadronun biribirini tanıması için gereken zaman var. Oyun pratiğinin artması için gereken zaman var. Bunları üst üste koyunca Tudor'un kurduğu kadroyla en azından sezonu tamamlaması gerekir. Şu takımın hala ilk 11'i için bile 2-3 transfer gerekli. Sol bek 2 tane lazım. Linnes de sağ bek yedeği olsun. Stoper lazım 1 tane. Ortasahaya Selçuk sonrası 1 adam lazım gerekirse 11 oynasın. Belhanda'ya alternatif lazım. Ve 1 tane de santrafor lazım. Bunları da devre arası ve sezon sonu tamamlayabiliriz ancak.

Katılmıyorum, dediğin gibi olsa Anadolu takımlarını bu kadar rahat yenemezdik. Ligde tek puan kaybettiğimiz Anadolu takımı Antalya. Handikap yapamadığımız 2 maç Karabük ve Bursa. Bunun dışında hepsini handikaplı kazanmışız. Bana göre en büyük eksikler sol bek ve stoper. Ek olarak kanat oyuncusu da alınabilir. Asıl problemi biliyorsun, malum maçlardan birini kazanmış olsak lig bitmişti, rakiplerinin puan kaybettiği takımları bu kadar rahat yeniyorken rakiplerini yenememek garip. TS’yi yenmiş olduğumuzu düşün, şu an en yakın rakiple fark 5 olurdu. Fb ve Bjk’nin işi zaten bitmişti

Son düzenleme:
Katılmıyorum, dediğin gibi olsa Anadolu takımlarını bu kadar rahat yenemezdik. Ligde tek puan kaybettiğimiz Anadolu takımı Antalya. Handikap yapamadığımız 2 maç Karabük ve Bursa. Bunun dışında hepsini handikaplı kazanmışız. Bana göre en büyük eksikler sol bek ve stoper. Ek olarak kanat oyuncusu da alınabilir. Asıl problemi biliyorsun, malum maçlardan birini kazanmış olsak lig bitmişti, rakiplerinin puan kaybettiği takımları bu kadar rahat yeniyorken rakiplerini yenememek garip. TS’yi yenmiş olduğumuzu düşün, şu an en yakın rakiple fark 5 olurdu.

Tudor'un o maçlarda hatası mutlaka var ama kim ne derse desin Başakşehir maçı bir tarafa derbiler de karşı takımın durumundan bağımsız bir %50-50 durumuna geliyor iş. O maçları kazansak tabiki daha farklı olabilirdi ama Fener ve Trabzon açısından bakarsan da derbi karneleri bu kadar iyiyken niye gerideyiz diye yakınıyorlardır.

Mesela bizim sıkıntı yaşadığımız seri Fener, Trabzon, Gençler ve Başak maçlarından biz 4 puanla çıkarken BJK 2 puanla çıkmış. Fener 3 maçtan 4 puanla çıkmış. Başakşehir de yine 3 maçtan 4 puanla çıkmış.

sadece 6 -7 maç oynamış ve bunlardan sadece 3 ünde 90 dk şans bulan ve 2 maç kazandıran,trabzon maçında haksız yere atılana kadar maçın en iyilerinden olan feghouliyi neden yokken kısa sürede çöp ilan eden insanlarla pekte kadro üzerinde konuşmamalıyız bence pukicim.

çoğunun piskolojisi bozuk...

ndiaye ile ilgilide bir tespitim var.

Ndiaye oyunun 2 yönünü oynayabilen bir oyuncu değil tek yönlü oyuncu. Yani şöyle ya full hücum oynuyor ya da full defansif oynuyor. Bizde full defansif oynuyor şuan. Osmanlı da da full ofansif oynuyordu. Arkasında musa ve mehmed güven gibi adamlar vardı. Özetle ndiaye B2B değil tek yönlü bir oyuncu.

Fernando da aynı şekilde tek yönlü bir adam.

Belhanda ise 2 yönlü bir oyuncu sayılabilir kısmen.

böylece hücum atraksiyonlarında orta alanda çok bir fayda göremiyoruz.

Üst Alt