Galatasaray'ın En Büyük Eksiği Olan Oyun Kurucu Sorunu


Eyy yönetim! 2002den bu yana; yıllardır uğraştınız durdunuz , takıma bir lider , tek başına maçı alabilecek , saygınlığı olan bir HAGİ vol2 yaratmaya ...Felipe'ler,Revivolar,Elano'lar,Misimovic'ler denendi durdu ... ama sürekli başarısız olundu .(misi'yi ayrı tutuyorum).peki neden başarısız olundu?çünkü sizler transfer yaparken çok önemli kriterleri görmezden geldiniz..nedir bu kriterler?HAGİ'nin pozisyonunda oynayacak futbolcunun teknik ve karakter özellikleri :1-doğu veya kuzey avrupalı olacak.2-fransız,ispanyol,ingiliz,italyan,alman,brezilyalı,arjantinli,g.amerikalı,arap,hintli falan olmayacak.3-karakterli , hırslı olacak.4-hayatı boyunca, hayatının merkezine futbol'u koymuş , her şeyi futbol olan biri olacak.5-tabiiki de yetenekli olacak ki yetenek görece olarak değişir ... (mesela ben bıcır bıcır koşan (ribery) ya da hayvan gibi çalım atan (felipe) gibi bir oyuncu yerine , 40m'ye mmlik pas atan, gördüğü yerden kaleye zımba gibi şut çeken , hızıyla değil de zekası ile yardıran futbolcuları tercih ederim)6-evli , düzenli aile hayatı olacak...7-kesinlikle ama kesinlikle 27-33 yaş arası olacak ve topp class takım tecrübesi olacak. geldiği ilk büyük takım biz olmamalıyız .

şimdi; 7. madde için, 13 yaş sübyancı futbolcu hastası fm boyz'lar çıldıracak "30 yaşındaki adam doymuş,yatmaya gelir" diyecek ama ilk 4 maddeyi ve 6.maddeyi içeren karakterde bir futbolcu ; değil 30 yaşında , jübilesinin son anına kadar formasının hakkını verir...peki var mı böyle bir oyuncu ? bilmiyorum . ama bulunur .ancak bu kriterleri 7de7 sağlamalı. 7de 6 bile fail olur!Reyes deniyor... sadece 7de 2... yine bir ton para , yine fail!
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuaylardir yillardir emre var diyorum

ardadan daha yetenekli diyorumonunde elmander kazim oynasin diyorumama nafile
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuSezon basinda Diego'yu alabilseydik cok iyi olacakti o bakimdan. Kendisi kiralik oynuyor Atletico'da, belli olmaz CL'ye kalirsak baskan devreye girer belki.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuaylardir yillardir emre var diyorum

ardadan daha yetenekli diyorumonunde elmander kazim oynasin diyorumama nafile

abi eyvallah da , emre tek başına maç alamaz daha.zamanında emre b.'un hagi'nin yanında piştiği gibi, emre ç da böyle birinin yanında pişse ya?

------meloselçuk--emre.ç----new hagibaros---elmander

gibi ...
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuya birakin 10 numarayi eskidende on libero deliligi vardiyok oyle seyler yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamelo selcuk engin yanyana oynaremre elmander kazimda onlerinde4-3-1-2 oynariz ligin tozunu atariz
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuya birakin 10 numarayi eskidende on libero deliligi vardiyok oyle seyler yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaamelo selcuk engin yanyana oynaremre elmander kazimda onlerinde4-3-1-2 oynariz ligin tozunu atarizabi şu kadroyla 2000 yılında hellen road'dan çıkamazdın . avrupa için diyorum ya , uzun vadeli.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuKanat oyuncularına daha çok ihtiyacımız var bence.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunureyes ikinci forvet yani 10 numara pozisyonu için en uygun isim şuanda
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuBence hic gerek yok.Cift santraforlu sistemde gayet iyi oynuyoruz.Ara dönemde alınacaksa;2 kanat ve 1 forvet almalıyız.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunubence solbek ve forvet 10 numaradan cok ama cok daha acil

sol bek kesiinnn...önem sırası [bence] sol bek>new hagi>forvetforvet de alınmalı ancak elmander banko tutulup , yanına daha iş bitirici bir partner...baros misyonunu tamamladı ki o'nu hep güzel hatırlayacağız...
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunu----------------------Muslera-------------------------

Eboue------------Ujfalusi--------Semih------------Hakan

-----------------Melo----------Selcuk------------------

---------Gökhan Töre------------------Engin (Emre Colak)---------

---------------Elmander-------------Podolski(Reyes,Baros,Suarez...)
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunupodolski baros'un yerine ; elmander'in yanına , second striker kimliği ile (geçmişteki arif erdem gibi) cuk oturur... ama 4/4lük bir takım için , 7de7 kriterine uyan bir 10numero ve sol bek şart.

----------------------Muslera-------------------------

Eboue------------Ujfalusi--------Semih--------sol bek

--------------------------Melo----------------------------

---------Selcuk------------------Emre Colak------------

----------------------10numara--------------------------

-----------Elmander-------------Podolski---------------iyi bir yerli sol bek + 7de7 kriterine uyan bir 10numara + poldi ile ; bu takım rakip tanımaz.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuBence 10 numara oyuncu yerine sağ ve sol açık alınması kanaatindeyim.her 10 numara gelişinde Hagi'yi aramak istemiyorum
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunuDun top bizdeyken yani rakip yari alanda 2-2-2-2-2 sistemiyle oynadik,Milli takimda oynatmak istemisti Fatih hoca.

Top fenerin yari alaninda ise ortada 4lu oyunu daraltarak pres yapti ve forvetlerde buna dahil oldu zaman zaman.

Fener nezaman ki bizim yari sahamiza gecti Kazim ve Emre Kanatlara hareketlendi,yani defansta 4-4-1-1 oynadik.

Dun oynadigimiz sistemde devam edelim,Kazim'in yerine Gökhan Töre ve Baros'un yerine yabanci 1 forvet tamamdir.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunu**Oyun kurucu derken 10 numara kast ediliyorsa hiç gerek yok bu tip bir oyuncuya. Bizim orta sahadaki oyun kurucumuz selçuk inan'dır. Ona daha fazla güven aşıllayıp daha fazla sorumluluk alması sağlanmalarıdır. 4-4-2 sistemi ligimiz için iyi bir sistem.

**Baros'un artık misyonunu tamamladığını düşünüyorum. Elmander defansı yıpratan çok çalışkan bir forvet, onun yanına Podolski'yi alabilirsek gerçekten nokta atışı olur. Podolski hem bitiriclik olarak üst düzeyde hemde alman disiplini olduğu için aynı elmander gibi çalışkan bir görüntü çizecektir ve çok çok faydalı olacaktır. Kesinlikle alınması gerektiğini düşünüyorum.

**Kanatlarda da problemimiz var. Riera gereksiz bir oyuncu 20 yaşındaki emre çolak'ın ondan çok daha faydalı olduğunu gördük.Bunun için riera gönderildiğinde; elimizde bana göre kanatlarda kullanılabilecek bu sezon için; Kazım,Engin,Emre çolak ve zaman zaman Mertan var. Kazım ve Engin istikrarlı değiller ve emre ve mertan'ında pek tecrübesi olmadığı için; gökhan töre eğer alınabiliyorsa gerçekten şimdi ve gelecekte çok faydalı olacaktır. ...

**Diğer büyük eksiğimizde sol bek mevkisidir. Çağlar devre arasında gönderilip; yerli iyi bir sol bek alınmalıdır. Gelecek sezon içinde Hakan balta gönderilip avrupa kupaları için yabancı bir sol bek alınabilir.
 
Cevap: Galatasaray'ın en büyük eksiği olan oyun kurucu (transferi) sorunu10 veya 20 numara onu bilmem fakat takıma ofansif yönü kuvvetli,yaratıcı,teknik kapasitesi yüksek ve takımı ileri taşıyabilme özellikleri olan lider bir oyuncu şart. Yani rakip takım diyecek ki " şu Galatasaray'daki X çok tehlikeli,her an herşeyi yapabilir,maçı koparabilir kilitli anlarda".Bir baş lazım,gerek...
 
Üst Alt