Galatasaray'ın En Büyük Eksiği Olan Oyun Kurucu Sorunu - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın En Büyük Eksiği Olan Oyun Kurucu Sorunu

Cevap: Galatasaray'ın En Büyük Eksiği Olan Oyun Kurucu Sorunu

Hayır Galatasarayın en büyük sorunu zihinlerden şu oyun kurucu saçmalığını silememe sorunudur. bakın Galatasaray çift forvet oynadığı zaman başarılı oluyor ve gerçek Galatasaray gbi oynuyor. Eğer oyun kuruculu bir sisteme dönerseniz tek forvet oynamak zorundasınız (4-1-3-2'yle çıkmayacağımıza göre) . çift forvetli sistemde çift ön liberoyla oynarsınız ve bu 2 oyuncu da aslında dolaylı olarak oyun kurucu görevini üstlenir. diyeceksiniz ki efsane dönemimizde çift forvet ve arkasında oyunkurucu hagiyle oynuyorduk ama arkalarındaki 3 oyuncu hızlı çıkma özelliğine sahip 4-1-3-2 taktiğinde defansif açık vermemize müsaade etmeyecek oyunculardı.şu anki kadro yapısında bu uygulanamaz. Galatasarayın ihtiyacı olan (şu ank kadro yapısıyla) bir sağ açık ve bir sol bek transferidir

bununla birlikte hücum futbolu aşığı bir insan olarak (ki managerlikte hep 4-1-3-2 taktiğini galatasaraya uygularım) en sevdiğim taktik 4-1-3-2 dir. ancak bu taktiği düşünürseniz selçuk yada melodan biri yedek oturmk durumunda. ama anladığım kadarıyla burda genelde oyun kuruculu tek forvetli taktik konuşuluyor ki bu takımın tek forvetle yapamadığını futboldan anlayan herkez görebilir

o dönemlerde düzenliolarak fbye yenilirdik ve şampiyon da olamazdık. misimovic de aynı diğerleri de. artık koşmayan forvet arkası efsanesi bitmiştir. 4-2-2-2 de ısrarcı olmak durumundayız

4-2-2-2 4-4-2 4-2-4 bunlar aslında aynı sistemin çok az farklı varyasyonları. Ya bu sistemde ısrar etmek lazım, ya da 4-3-3 4-1-4-1 4-5-1 4-2-3-1 varyasyonları. Yani temelde ya 4-4-2 ya da 4-3-3. Sürekli sistem değiştirecek kadar derin bir kadromuz da yok, transfer bütçemiz de.

Benim gönlüm 4-3-3'den yana ama Terim hangisini seçerse seçsin, önemli olan birini seçsin. Yapılacak transferler bu iki temel sisteme göre çok değişir çünkü.

önce kanat sonra 10 numara.kanatlardan daha çok iş yapacağımızı düşünüyorum.Baros ve Elmander gibi 2 oyuncun varsa sağdan soldan gelirsin onlarda atar.Önce kanatlardan beslemeliyiz.

Hayır Galatasarayın en büyük sorunu zihinlerden şu oyun kurucu saçmalığını silememe sorunudur. bakın Galatasaray çift forvet oynadığı zaman başarılı oluyor ve gerçek Galatasaray gbi oynuyor. Eğer oyun kuruculu bir sisteme dönerseniz tek forvet oynamak zorundasınız (4-1-3-2'yle çıkmayacağımıza göre) . çift forvetli sistemde çift ön liberoyla oynarsınız ve bu 2 oyuncu da aslında dolaylı olarak oyun kurucu görevini üstlenir. diyeceksiniz ki efsane dönemimizde çift forvet ve arkasında oyunkurucu hagiyle oynuyorduk ama arkalarındaki 3 oyuncu hızlı çıkma özelliğine sahip 4-1-3-2 taktiğinde defansif açık vermemize müsaade etmeyecek oyunculardı.şu anki kadro yapısında bu uygulanamaz. Galatasarayın ihtiyacı olan (şu ank kadro yapısıyla) bir sağ açık ve bir sol bek transferidir

Aynen bu görüşteyim, oyun kurucu falan da istemiyorum açıkçası. Ortadaki adamlar, oyunun iki yönünü de oynayan adamlar olmalı ve çift forvet çıkmalıyız. Oyun kurucu devri, artık çok ekstrem durumlar hariç (elinde Ronaldinho, Messi gibi oyuncular olması) bitmiştir. Orta saha dediğin Melo ve Selçuk gibi olmalı. Toplu hücum, toplu savunma.

Ayrıca, ısrarla 4-3-3 diyenleri de anlamıyorum. Total futbol denilen ve bizim beceremeyeceğimizi hepimizin gördüğü sistemi ısrarla istemenin ne anlamı var? Oynayamıyoruz işte, açık ve net. Bırakın artık şu romantikliği.

------------------------Muslera----------------------

Eboue---------Ujfalusi-----------Semih---------Taiwo

------Hamit-------------Melo---------Selçuk---------

--------------------Emre Çolak----------------------

------------Elmander------------Berkin--------------

Şu anda ihtiyacımız olan 1 üst düzey kanat oyuncusu ve 1 üst düzey "golcü".. golcü yazıyorum çünkü takımda gol becerisi sıkıntısı var bunu hep beraber gördük, görüyoruz.. Baros'un Elmander'in dışarı vurduğu %100 gollük toplarda.. Sakın bunlara kötü oyuncular dediğim çıkmasın burdan Elmander bu takımdaki en iyilerden birisi şu anda ama aynı şeyi Baros için söylemek güç.. O da artık bunun farkında bence.. Baros'un Galatasaray'da misyonu dolmuştur ve artık devirteslimi yapması gerekmektedir

Yav ne 10 numarası renkdaş.Artık tipik 10 numara oyuncularını hiçbir büyük takım oynatmıyor.

Madrid'te oynayan Mesut,Kaka bile ne kadar savunmaya destek veriyor.

Şaşırdığım nokta ise her geçen gün Barcelona bize nasıl futbol oynanır gösteriyor.Ama biz hala 4-4-2 oynayalım ya da 10 numara ile oynalım onun hesabını yapıyoruz.Şu açık ve net. Güzel oyun için en ideal sistem 4-3-3 tür.

Ben her zaman çok orta saha oyuncuları ile oynama taraftarıyım.4-4-2 yi de zaten oynayan takım kalmadı.10 numara oyuncu yerine de takımı ileriye taşıyabilecek bir orta saha oyuncusuna ihtiyaç var.Mesela Okay Yokuşlu veya Alper Potuk'u alırsak süper olur.Kanatlara da Konoplyanka müthiş olur.

Selcuk ve Melo gibi top teknigi iyi oyunu iki yonlu oynayan adamlar varken 10 numara filan geciniz.Suan takima kanat lazim acilinden Melonun Selcugun verimide artar iyi bir kanatla.10 numara alsak butun mac onun ayagina ver topu izle yapsin biseyler artik o futbol Bulgaristanda bile oynanmiyor.Selcuk ve Meloyu devre disi birakmak demektir bu tarz 10 numara almak adamlarin etkinligi aninda ceyregine duser.Hem ben takim izlemek istiyorum tek bir adamin ayagina bakmak degil.

Giovanni Dos santos ve bir adet . kader keita ?

Üst Alt