Galatasaray'ın Fiba-Euroleague Mücadelesinde Seçeceği Taraf - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Fiba-Euroleague Mücadelesinde Seçeceği Taraf

Basketbol şubesini kapatmak doğru olmaz. Avrupa'da futboldan sonra en popüler spor. Keyifli de. Ama kendi kendisini çevirmeli ekonomik olarak, adam gibi sponsor bulunmalı.
Avrupa'da futboldan sonra en popüler spor buz hokeyimiş. Hemde ezici üstünlüğü ile nedense. Rugby Cricket gibi sporlar ile yarışıyor basket Avrupa'da.

Avrupa'da futboldan sonra en popüler spor buz hokeyimiş. Hemde ezici üstünlüğü ile nedense. Rugby Cricket gibi sporlar ile yarışıyor basket Avrupa'da.

Araştırmadım, şu anda bakmadım, doğru olabilir ama Rusya'dan dolayıdır o. Nüfus çok fazla ve buz hokeyi popüler. İspanya'da, İtalya'da, Fransa'da falan milletin pek buz hokeyi izlediğini düşünmüyorum açıkçası (dediğim gibi araştırmak lazım yine de). Cricket de Ada'da izleniyordur.(İrlandalılar vs.)

@Berkant Yavuz

Evet Rusya'nın etkisi büyük. Almanya... Avusturya...iswicre .. Skandinav ülkelerin tümü.... Bunlarda buz hokey baya popüler.

Basket bir İspanya'da bide bizde bu arada aşırı derecede popüler. Ha bide Almanya'da ama burada genellikle her spora önem veriliyor bir şekilde. Curling gibi bir spor müsabakasına 20 bin kişi gidilir mi yahu:)

Galatasaray Basketbolunun kurtuluşu şirketleştikten sonra bu gerçekçi hedefi benimseyerek Fiba tarafını seçmektir...

Üst Alt