Galatasaray'ın Gözü Büyük Pastada! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Gözü Büyük Pastada!

296

Süper Lig'in ilk 7 haftasında 19 puan toplayan Galatasaray'da artık tüm planlar şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi’ne göre yapılmaya başlandı.

Galatasaray'ın ligdeki çıkışının ardından sarı-kırmızılı yönetim yıl sonu hedeflerini büyüttü. Sezon başında büyük bir değişim içine giren ve takımı büyük oranda yenileyen Cimbom, yaptığı 40 milyon euro'luk yatırımın karşılığını fazlasıyla almaya başladı. Süper Lig'de 7 maçta 6 galibiyet, 1 beraberlik alan Galatasaray, başarı bonusu olarak 14.3 milyon TL'yi kasasına koydu. Başkan Dursun Özbek ayrıca tribünlerin dolmasıyla birlikte her maçtan 1 milyon euro gelir elde ettiklerini açıkladı.

KASA RAHATLADI
Galatasaray, TT Stadı'nda 4 maça çıkarken buradan da cebine 4 milyon euro koydu ve ödül bonusuyla birlikte 7 haftada 9.7 milyon euro (41.1 milyon TL) elde etti. Ama sarıkırmızılılar buna sadece başlangıç gözüyle bakıyor. Hedefini artık şampiyonluk ve Şampiyonlar Ligi üzerine kuran Cimbom, hak ettiği galibiyet ve beraberlik primlerinin yanı sıra 32 milyon TL şampiyonluk primi ve sezon sonunda yayın gelirinden 200 milyon TL bekliyor. Ayrıca, Şampiyonlar Ligi'ne kalınması halinde katılım ve yayın ücretlerinden alınacak 150 milyon TL (35 milyon euro) de hesaplara dahil edildi. Bu durumda da Galatasaray kasına yaklaşık 382 milyon TL (91 milyon euro) koymuş olacak.

ÖZBEK'İN ELİ GÜÇLENDİ
Geçtiğimiz yıl kriterleri yerine getirmediği için 1 yıl Avrupa'dan men cezası alan Galatasaray artık geleceğe daha ümitli bakıyor. Riva ve Florya projeleriyle rahatlayan Cimbom, hesaplardaki düzelmeyi UEFA ile önümüzdeki günlerde yapılacak toplantıda ortaya koyacak ve buna göre bir anlaşma yapmaya çalışacak.

TRİBÜNDEN DEV GELİR
YENİ sezon öncesi takıma büyük yatırım yapan Galatasaray hem sportif hem de ekonomik anlamda bunun getirisini almaya başladı. 2017-18 sezonunda 10 yabancı ile kadrosunu güçlendiren Galatasaray'ın bu sezonki gelir ve gider hesaplamasında 20 milyon Euro'luk (84 milyon TL) bir açık vardı. Sarı kırmızılı kulüp forma satışları ve başarı gelirleri olmadan sadece tribün geliri ile bu farkı büyük ölçüde kapatmayı başardı.

LOCALAR KAPIŞILDI
Kulüp yönetimi, Türk Telekom Stadı'nda kalan locaların satışı adına yoğun mesai harcarken localara büyük ilgi olduğu bildirildi. Yeni satışın ardından, geçen yıl toplamda 67 milyon euro tribün ve loca geliri elde eden Galatasaray, şimdiden 2017-18 yılı hedefi olan 30 milyon euro'yu kasasına koydu. Az sayıda kalan locaların da derbi maçına kadar bitmesi bekleniyor..

A Spor

Küçülme ile büyülemiyeceğini 2.5 sene sonra anladı beceriksiz.

Gerçek Kaptan NANDO!

O dönem itibariyle harcayabileceği azami bütçeyi harcadı, benim desteklediğim aday kazanmış olsa, o da fazlasını harcayamazdı. Hep konuşuldu bunlar, UEFA-FFP vs...Birtakım kişilerin kendi hayal Dünyalarında durumu bir türlü kabullenememeleri gerçeği değiştirmiyor maalesef...

Kendisini ve yönetimini savunmak gibi bir niyetim hiç yok, hatta son derece başarısız buluyorum;

Akılları sıra camianın morali bozulmasın diye sessiz kalmak yerine, durumu tüm açıklığıyla ortaya koymaları gerekirdi; birtakım sözümona ''Vizyoner'' dışında büyük çoğunluk ikna olurdu, gerçekler ortadaydı zira.

FFP ile kısıtlanmış olmasına rağmen harcanan bütçeler çok daha efektif kullanılabilirdi; gerek TD ve gerekse futbolcu kadrosu için çoğunlukla yanlış tercihlerde bulundular.

Yönetimde önemli noktalara son derece abuk subuk kişiler getirildi; zaten YK nun çoğunluğu kifayetsiz isimlerden oluşuyor ya!...

O dönem itibariyle harcayabileceği azami bütçeyi harcadı, benim desteklediğim aday kazanmış olsa, o da fazlasını harcayamazdı. Hep konuşuldu bunlar, UEFA-FFP vs...Birtakım kişilerin kendi hayal Dünyalarında durumu bir türlü kabullenememeleri gerçeği değiştirmiyor maalesef...

Kendisini ve yönetimini savunmak gibi bir niyetim hiç yok, hatta son derece başarısız buluyorum;

Akılları sıra camianın morali bozulmasın diye sessiz kalmak yerine, durumu tüm açıklığıyla ortaya koymaları gerekirdi; birtakım sözümona ''Vizyoner'' dışında büyük çoğunluk ikna olurdu, gerçekler ortadaydı zira.

FFP ile kısıtlanmış olmasına rağmen harcanan bütçeler çok daha efektif kullanılabilirdi; gerek TD ve gerekse futbolcu kadrosu için çoğunlukla yanlış tercihlerde bulundular.

Yönetimde önemli noktalara son derece abuk subuk kişiler getirildi; zaten YK nun çoğunluğu kifayetsiz isimlerden oluşuyor ya!...
Problemde bu zaten, misal gecen sezon harcanan paralar hicte az degildi.
Daha dogru kullanilsa o kötü takim ile bile bir ara yaklastigimiz birinciligi alabilir sonunda sampiyon olabilirdik.
Bu durum bu sezona bile etki etti, bu sezon daha az kaynak ile, bundan kastim kazanabilecegimiz sampiyonlugun ve sampiyonlar ligi katilimindan gelecek olan paralar, daha cok oyuncu almak zorunda kaldik.
Gecen sezon iyi bir kadronun temelleri atilsaydi, bu sezon hem daha cok paramiz olurdu hem bu kadar cok oyuncu almak zorunda kalmazdik, dolayisi ile paramiz kasamizda kalirdi. Bu sezon, gecen sezon yapilan hatalarinda etkisi ile aldigimiz riskin farkina varmak lazim, bu kadar yatirimin karsiligi sampiyonluk olmazsa ortaya cikacak tablo bizim adimiza iyi olmayabilir.

Son düzenleme:
Problemde bu zaten, misal gecen sezon harcanan paralar hicte az degildi.
Daha dogru kullanilsa o kötü takim ile bile bir ara yaklastigimiz birinciligi alabilir sonunda sampiyon olabilirdik.
Bu durum bu sezona bile etki etti, bu sezon daha az kaynak ile, bundan kastim kazanabilecegimiz sampiyonlugun ve sampiyonlar ligi katilimindan gelecek olan paralar, daha cok oyuncu almak zorunda kaldik.
Gecen sezon iyi bir kadronun temelleri atilsaydi, bu sezon hem daha cok paramiz olurdu hem bu kadar cok oyuncu almak zorunda kalmazdik, dolayisi ile paramiz kasamizda kalirdi. Bu sezon, gecen sezon yapilan hatalarinda etkisi ile aldigimiz riskin farkina varmak lazim, bu kadar yatirimin karsiligi sampiyonluk olmazsa ortaya cikacak tablo bizim adimiza iyi olmayabilir.

Oncelikle bu sezon duses attigimizi soylememiz lazim ,cunku sampiyonlugun cepte oldugu bir sezonda gelirlerin artmasi ,yayin ,gise gelirleri ve otomatik katilim olacak sampiyonlar liginin gelirinin yukselmesi bir sans

Diger konu ile ilgili de ,bos adamlara verilecek paralar yerine bugunku hamle o gun yapilsaydiya da katiliyorum

Ama mustafanin dedikleri de dogru , ozellikle ilk paragrafi. Ortada suresel bir anlasma vardi ve o limit icerisinde kalindi , ama o limit icerisindeki hamleler yanlisti.

Hic fayda alamadigin cokca adama bosu bosuna paralar odendi ve hala daha odeniyor , ornegin bos adamlar alip tek sneijder ile idare ederim dersen olmaz , hem bos adamlara cok para vermis olursun hem de sneijder bos harcama olarak kalir

Mesela belhanda alinmayip sneijder tutulabilirdi dedik hep , o da bir hamleydi , bence yanlis yapildi maddi acidan , ama belhanda bizim kafamizdakinden farkli bir rolde oynuyor , belki denklemde belhanda olmasa gerileyebilirdi takim

rodriguez de ciddi derecede fayda veriyor , bruma iyi rakama satildi .. Son sezonda bekleneni veremeyen podolski ,semih , sabri gibilerden de kurtulmak dogruydu

donk ve de jong gibilerden ,selcuktan filan da temizlenince operasyon bitmis olur

Oncelikle bu sezon duses attigimizi soylememiz lazim ,cunku sampiyonlugun cepte oldugu bir sezonda gelirlerin artmasi ,yayin ,gise gelirleri ve otomatik katilim olacak sampiyonlar liginin gelirinin yukselmesi bir sans

Diger konu ile ilgili de ,bos adamlara verilecek paralar yerine bugunku hamle o gun yapilsaydiya da katiliyorum

Ama mustafanin dedikleri de dogru , ozellikle ilk paragrafi. Ortada suresel bir anlasma vardi ve o limit icerisinde kalindi , ama o limit icerisindeki hamleler yanlisti.

Hic fayda alamadigin cokca adama bosu bosuna paralar odendi ve hala daha odeniyor , ornegin bos adamlar alip tek sneijder ile idare ederim dersen olmaz , hem bos adamlara cok para vermis olursun hem de sneijder bos harcama olarak kalir

Mesela belhanda alinmayip sneijder tutulabilirdi dedik hep , o da bir hamleydi , bence yanlis yapildi maddi acidan , ama belhanda bizim kafamizdakinden farkli bir rolde oynuyor , belki denklemde belhanda olmasa gerileyebilirdi takim

rodriguez de ciddi derecede fayda veriyor , bruma iyi rakama satildi .. Son sezonda bekleneni veremeyen podolski ,semih , sabri gibilerden de kurtulmak dogruydu

donk ve de jong gibilerden ,selcuktan filan da temizlenince operasyon bitmis olur
Türkiyede hic bir sampiyonluk cantada keklik degil, bu fikrine katilmiyorum.
Diger yazdiklarini ise saskinlik ile okudum dogrusu.
Yanlis anlama amacim kesinlikle satasmak degil, sadece biz bunlari yazarken sen o dönem karsi cephedeydin.
Tabi hep elestirmek olmaz, o zaman artik neden bana göre o yanlislari savunuyordun bilmiyorum ama bugün dogruyu görebilmen de önemli bisey.

Son düzenleme:
Ben realist olmaya calisiyorum. Sunu sormaliyim , mesela benim garanti gorup arkama yaslandigim sampiyonluk diyelim senin bahsettigin risklerden oturu gelmedi misalen

Haliyle tum seyirci gisesi , kombine satisi , sampiyonlar ligi geliri gelmedi varsay . Bu durumda yatiriminin karsiligini nasil ve ne yolla alacaksin ?

Iste basimiza son 2 senede gelen bunlardi , biz de bu yuzden ,kabaca 100 lira harcayip 30 lira kazaniyoruz , bari 30 lira harcayalim da 10 lira kazanalim diyorduk , ozon tabakasi deligi gibi , giderle gelir beraberce buyudugu zaman kaldiracli dusunmelisin , 30 yerine 100 harcayinca ,basari elde edemezsen 10 lira gelir 80 e cikmiyor

Bu hesaplamalari insan odakli , spor odakli bir mecrada yapmak ticari hayata gore kat be kat zor

Bugun bjk CL ile ugrasiyor konsantrasyonu daginik ve 2 senenin heyecan dusmesi var takimda , fb balansi tutturamadi , trabzon bursa basaksehir gibiler iyi ama yetersiz , e haliyle sen bugunku yatiriminla dogru is yaptin

Ama bu dogru is bugun dogru , 2 sene onceye donsek harcanan parayi daha verimli harcamak konusunda katilirim ama o paranin geri donusu ile ilgili bir garanti verilemez

Zaten koskoca arazilerle bile kapatilamayan borc neden olustu diye son 15 seneye bakilirsa ,hem dogru hem yanlis islerin yapildigi tum senelerde bilanco zarar vermis , bunun bir sebebi olmali

Ben realist olmaya calisiyorum. Sunu sormaliyim , mesela benim garanti gorup arkama yaslandigim sampiyonluk diyelim senin bahsettigin risklerden oturu gelmedi misalen

Haliyle tum seyirci gisesi , kombine satisi , sampiyonlar ligi geliri gelmedi varsay . Bu durumda yatiriminin karsiligini nasil ve ne yolla alacaksin ?

Iste basimiza son 2 senede gelen bunlardi , biz de bu yuzden ,kabaca 100 lira harcayip 30 lira kazaniyoruz , bari 30 lira harcayalim da 10 lira kazanalim diyorduk , ozon tabakasi deligi gibi , giderle gelir beraberce buyudugu zaman kaldiracli dusunmelisin , 30 yerine 100 harcayinca ,basari elde edemezsen 10 lira gelir 80 e cikmiyor

Bu hesaplamalari insan odakli , spor odakli bir mecrada yapmak ticari hayata gore kat be kat zor

Bugun bjk CL ile ugrasiyor konsantrasyonu daginik ve 2 senenin heyecan dusmesi var takimda , fb balansi tutturamadi , trabzon bursa basaksehir gibiler iyi ama yetersiz , e haliyle sen bugunku yatiriminla dogru is yaptin

Ama bu dogru is bugun dogru , 2 sene onceye donsek harcanan parayi daha verimli harcamak konusunda katilirim ama o paranin geri donusu ile ilgili bir garanti verilemez

Zaten koskoca arazilerle bile kapatilamayan borc neden olustu diye son 15 seneye bakilirsa ,hem dogru hem yanlis islerin yapildigi tum senelerde bilanco zarar vermis , bunun bir sebebi olmali
Sinan zaten mantik hatasi burada gizli, sen o yüz lirayi harcamazsan hep 30 Lira harcayip 10 lira kazanirsin.
Ama sen yüz lirayi harcarsan gördügün gibi taraftar o yüz liranin karsiligini veriyor.
Ortaya cikan rakamlardan görüldügü gibi harcamalarin karsiligi sezon ici gelirlerinden, yani bilet, kombine, forma gibi gelirlerden amorti ediliyor.
Bunun yaninda o yüz lirayi harcadigin icin üstüne birde sezon icinde basarili oluyorsun, bu durumda performans geliri sagliyorsun, bu bir kere yanina kar kaliyor, bunun disinda sampiyonluk ve sampiyonlar ligi icin iddian yüksek oluyor.
Önemli olan bu sezon yaptigimiz gibi 1000 lira harcayacak duruma gelmemek, her sezon takima ufak ufak takviyeler yapip harcamayi 100-200 liralarda tutmak.

Bugun isler iyi gittigi icin boyle

Seyirci bile saskin , herkes "tamam iyi oyuncu ile basarili olursun ama bu kadar uyumu biz de beklemiyorduk" diyor .. Burada sorun su , eger basari gelmez ise ,tum harcamalara ragmen gelmezse , o seneki maliyetleri nasil finanse edeceksin ?

Cunku her takim bu harcamalari yapmak zorunda anlami cikar , bir tanesi sampiyon olacak

Bugun isler iyi gittigi icin boyle

Seyirci bile saskin , herkes "tamam iyi oyuncu ile basarili olursun ama bu kadar uyumu biz de beklemiyorduk" diyor .. Burada sorun su , eger basari gelmez ise ,tum harcamalara ragmen gelmezse , o seneki maliyetleri nasil finanse edeceksin ?

Cunku her takim bu harcamalari yapmak zorunda anlami cikar , bir tanesi sampiyon olacak
Yine mesela uyum olayi, bütün bir takimda uyumu saglamak daha risklidir ama sen her sezon takima gerekli olan 2-3 takviyeyi ayni mantik ile yaparsan uyum riskini de azaltmis olursun. Tabiki isler iyi gittiginde taraftarin destegi daha büyük oluyor. Senin yaptigin hata isi sampiyonluga endeksliyorsun. Evet bu sezon olmaliyiz cünkü önceki iki sezonda yapilan hatalar yüzünden 1000 lira harcamak zorunda kaldik. Ancak bundan sonra akili takviyeleri devamli yaparsan 100-200 lira harcarsin ve bu harcamalar ile mücadele eden, güzel futbol oynayan takimi devam ettirirsin. Böylece taraftar destegini kolay kolay cekmez ve harcadigin 100-200 lirayi amorti edersin.
Her sene Sampiyon olmazasin ama mantikli isler yaparsan harcagidin yüz lirayi her türlü amorti edersin.
Öbür türlü taraftar hakli olarak protesto eder, harcadigin 30 lira ile 10 lira kazanirsin.

Son düzenleme:
yonetimin hatasi oyunculara ,yani 2015 e sampiyon giren takima ve eklentilere luzumundan fazla guvenmesi oldu

sandilar ki yerliler hep ayni en iyi donemlerindekiler gibi olur , ikinci ucuncu sinif yabancilar uyumlanir

sneijder podolski ve bruma yeter sandilar ama yok

yonetimin hatasi oyunculara ,yani 2015 e sampiyon giren takima ve eklentilere luzumundan fazla guvenmesi oldu

sandilar ki yerliler hep ayni en iyi donemlerindekiler gibi olur , ikinci ucuncu sinif yabancilar uyumlanir

sneijder podolski ve bruma yeter sandilar ama yok
Iste Sinan demek istedigim bu.
Sen her sezon iki, üc bilemeden dört takviye ile devir daimi yaparsan sana maliyeti 100-200 lira olur.
Bu sezon gibi kendini bin lira harcayacak duruma sokarsan sampiyonluk tabiki sart olur.
Bu ayni bir ev gibi, ara ara belirli alanlarinda tadilat, yeni mobilya cok agar gelmez bütcene.

Son düzenleme:
Üst Alt