Galatasaray'ın İlk Transferi Belli Oldu! - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın İlk Transferi Belli Oldu!

Bir durum tespiti yapma ihtiyacı hissettim;

Kariyer seyri yüksek, 30+ yaşta bir yabancı futbolcunun, birkaç sezonluğuna milyonlarca maliyetle transferi sözkonusu olduğu vakit, son durumu ne olursa olsun 'vizyonperest' bir alkış tufanı kopar; tutmazsa nasıl kurtulunacağı kimsenin umurunda değildir!...

Neredeyse bedava maliyetle alınması sözkonusu olan Dorukhan gibiler içinse adeta kuruş hesabı yapılır, kulübün geleceğinden endişe edilir vs...

Yerli futbolculara prim verenler ırkçılıkla suçlanır hep de 'yabancıperest-yerlifobik' bir kesim de oluştu, diye düşünmeden edemedim; ne dersiniz?!...

Böyle heriflerde var bundan daha potansiyelli olup galatasaraya kapak attın yat oğlum diye tavsiye alıp uygulayan karakter yoksunu olanlarıda var.

Yatsın kalksın yabancı sınırına dua etsin geçen yıl elmas muamelesi yaşayıp 4 büyük kulübün birbirini baltalayıp minimum 1.5 milyon euro maaş ve garanti 4 sene sözleşmeyi kapmıştı. Gerçi şu anki durum onun için iyi mi kötü mü bilemedim şimdi.

Dorukhan Toköz: "Xabi Alonso'yu çok beğenirdim. Yine aynı tarzdaki Gerrard'ı çok beğenerek izliyordum. Futbolda hem defans hem ofansı bir arada yapmak gerçekten zor ama bunu yapabilirseniz ortaya güzel şeyler çıkıyor."

Karnucu baba...2000 jenerasyonundan ve takımda 25 kişinin içinde yer alması gereken 8 altyapılıdan biri...O pozisyonda fernando-tolga-donk-selçuk var takımda bir de bu züppeyi alırsak bu abdussamed ne zaman oynayacak?

Ben size söyleyim niye yapılıyor...Abdussamed'in yıllık ücreti 23 yaşına kadar yani 5 sene boyunca 24.000 tl de o yüzden üstelik altyapılı, menajer yok bir şey yok...oysa bu züppe en az yarım milyon euroya gelir, yıllık da bir o kadar alır 5 seneden menajeri kağıt üstünde çeyrek milyon euro alır...Nereden baksan 1.5 trilyona yakın para...Toplam maliyet ise 17 trilyona yaklaşık sokarım yapacağınız işi...O mevkideki 5. seçenek uefa kontenjanı için lazım olan toplamda maliyeti 120 milyarlık abdussamed mi yoksa 17 trilyonluk bu eşşek mi ki üstelik 4 yaş daha yaşlı şerefsiz züppe yemin ediyorum gelmeden gözümü kin bürüdü, namussuz haysiyetsiz cibiliyetsiz...

Forum tarihinin en dogru karari bu muptezelin defedilmesidir.

önemli bir yetenek birkaç yıldır ilk 11 oynuyor bu da tecrübe demek mesela Abdüssamed bizim altyapıda bekleyerek asla tecrübe kazanamayacak. Ayrıca bu sezon 9 asist yapmış Eskişehir gibi vasat bir takımda...sert agresif ısıran bir oyuncu...Fernando ve Donk var elimizde yaşları küçük değil geleceği sağlama alacak bir hamle.....Yasin yerine Barış Alıcı....sol beke serbest kalacak Umut Meraş gibi isimleri de almak lazım...unutmamak lazım uefa kadrosu sadece altyapıdan değildi...iyi yerlileri alt liglerden toplamışlardı
Yazmışım geçen sene :(

Üst Alt