galatasaray'ın korner sorunsalı - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'ın korner sorunsalı

Aslında duran toptan çok gol attık bu sene

1.hafta a.gücü deplasmanında serdar aziz'in attığı berbaerlik golü
3.hafta içerideki alanya maçında fernando'nun attığı ilk gol
5.hafta içerideki kasımpaşa maçında attığımız ilk gol
7.hafta içeride oynadığımız erzurum maçında maicon un attığı gol
10.hafta içeride oynadığımız fener maçında donk'un attığı ilk gol

Ama hepsi ilk yarı...

Aslında duran toptan çok gol attık bu sene

1.hafta a.gücü deplasmanında serdar aziz'in attığı berbaerlik golü
3.hafta içerideki alanya maçında fernando'nun attığı ilk gol
5.hafta içerideki kasımpaşa maçında attığımız ilk gol
7.hafta içeride oynadığımız erzurum maçında maicon un attığı gol
10.hafta içeride oynadığımız fener maçında donk'un attığı ilk gol

Ama hepsi ilk yarı...
Fener macinda Donk'un golu de kornerden geldi.Linnes'in golu korner sonrasi seken toptan geldi.

2.yari Luyindama'nin Hatay'a attigi gol disinda kornerden golumuz yok.Bir de Benfica macindaki yine Luyindama'nin golunun baslangici kornerdi galiba.

Konya-Rize-Sivas deplasmanlarinda korner gollerine muhtaciz.Pozisyona zor giriyoruz deplasmanda.

Selçuk oyuna girdikten sonra korner kazandık ben de babama dedim "bak yine kesin ilk direğe atar bu biiiiiip" diye.

Ve Selçuk beni şaşırtmadı tabi ki.

Şu kornerlerine zaman doğru dürüst kullanacağız artık ya.

sent via GSC

2014te acilmis bir baslik. 2019a girdik ve hala bir gelisim yok. Oyuncular gelip gectigine gore hatayi baska yerde aramak lazim. Acaba teknik ekipte mi?

Aaaa oyle sey olur mu? TD miz antremanlarda duran top çalışması yaptıklarını soylemişti. Koskoca FT yalan soyleyecek değil ya? Futbolcular beceriksiz ;))

Hocam duran top çalısılıyor bence. hatta yanlış bilmiyorsam hiç korner golü yemedik. avrupada başka yok galiba ama böyle savunma yapan bir takımın duran topları bu kadar heba etmesi çok garip. Fatih terim pragmatik bir hocadır. çalıstırmamasına imkan yok

Bu takim duran top özürlüsü, ne korner ne frikik hicbiri planli programli degil. Resmen gözünü kapat sonra rastgele vursalar daha basarili olurlar. Modern futbolda duran toplar cok önemlidir, adamlar kati defans yaparlar bir türlü golü bulamasin iste ozaman o duran top seni kurtarabilir. Ben Fatih Termin den bu saatden sonra akili ve basariyi getirecek duran top calismalari zaten beklemiyorum bunu yapmasi gereken yardimci antrönerler ama bakiyorum bir yanda kebapci bir yanda rapci haydi ordan bunlar mi duran top calistiracak takima diyorum. Iste burda cikiyor yardimci td kalitesi ve önemi

SM-G935F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Takım duran top çalışıyorsa bile FT'nin sonrasında gözden geçirmediği kesin. Oyuncularla ne hatalı, ne daha doğru yapılabilir, konuşmuyor. Ben daha topun ön direği geçtiğini görmedim. Bazı oyuncuların topu havalandırdığını görmedim, misal Akbaba.

Korneri daha sert vurması gerektiğini, Emre'nin daha yüksek toplar çıkarması gerektiğini tekrarlaması lazım. Çalıştırması lazım.

Eminim duran topları da saldım çayıra Mevla'm kayıra tadında çalıştırıyordur. Taam taam oldu deyip bitiriyordur. Yoksa bunca zaman bir kornerin ön direği geçtiğini görürdük herhalde.

"DURAN TOPLARDA DAHA İYİ OLMALIYIZ"

Duran toplardaki etkisiz organizasyonlar ile ilgili görüşleri sorulan antrenör, "Duran toplar oyunun artık bir parçası. 2-3 tane duran top çalışmamız var ama doğru noktayı bulamıyoruz. İyi bir frikik atanınız varsa, ben taktik hiç denemem, direk vurmasını isterim. Öbür türlü ön direk, merkez ama sonuç alamadık. Haklısınız, orayı geliştirmemiz lazım" cevabını verdi.

"DURAN TOPLARDA DAHA İYİ OLMALIYIZ"

Duran toplardaki etkisiz organizasyonlar ile ilgili görüşleri sorulan antrenör, "Duran toplar oyunun artık bir parçası. 2-3 tane duran top çalışmamız var ama doğru noktayı bulamıyoruz. İyi bir frikik atanınız varsa, ben taktik hiç denemem, direk vurmasını isterim. Öbür türlü ön direk, merkez ama sonuç alamadık. Haklısınız, orayı geliştirmemiz lazım" cevabını verdi.

Planımız var ama beceriksiz topçularım doğru yere kesemiyor demiş hocam ki haklı.

Üst Alt