Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı?

Şuan itibariyle İ.B.B(19gol) den sonra ligin en çok gol atan ikinci takımı olan Galatasaray'ın(17gol) hala bir çok eksik bölgesi olmasına rağmen(sol açık,sağ açık ve hücüm ortasaha) hala santrafor peşinde olmasını anlayamıyorum. Bu lig için üst düzeye sayılabilecek 2 önemli santraforumuz(3büyüklerdeki santraforlara baktığımızda baros,elmander>bievenu,semih şentürk,almeida,holosko,mustafa pektemek...) diğer takımların santraforlarında çok daha kariyerli ve de üstünken hala yönetimin santrafor arayışında olmasını anlayamıyorum. Bu takım 2 iyi kanat ve bir ofansif ortasahayla çok iyi yerlere gelicektir.

Buyrun yorumlarınız...

Cevap: Galatasaray'ın Santrafora ihtiyacı varmı?

Tamamen katiiyorum hocam ama ne hikmetse Fatih hoca ila forvet/santrafor diyor.

Santrafora ihtiyaç var mı? Bence evet.

Ama ondan önce başka mevkilere ihtiyaç daha mı acil? Evet.

Santrafor alınmasın, kanat alınsın, orta saha alınsın tamam ama en iyisi onlar da alınsın santrafor da alınsın :) Aç gözlü demeyin nispeten yaşı uygun bir forvet lazım. Baros ya sakat ya cezalı, bir Elmander'e bakıyoruz. Al kart gördü, gelecek hafta da Baros gene sakatlanırsa?

İlla 11 düzeyinde bir santrafora gerek yok, mesela Pektemek gibi bir adam olsa yedekten iyi olurdu.

santrafora ihtiyaç var..ama öncelikle çok daha hayati olan "kanatlar"a transfer lazım

Fatih Terim'in forvet istedigini zannetmiyorum Barosa iyi teklif gelirse göndeririz yeni forvet ister ama mevcutlar iyi. kanatlar 0 , bunu ftde görmüstür.

Aciliyet ve önem sırası yaparsak;

Sağ Açık > Ofansif Ortasaha > Sol Açık > Forvet > Sol bek ve çift yönlü ortasaha yediğidir (Alper Potuk vs..)

Tamam Alper'i şartlar oluşursa hemen alalım ama forvet için yerli değil yabancı bakılıyor bu yanlış. Bizim o bölgeye aciliyetimiz elzem değil. 2 kulvardayız. Gayet yeter elimizdeki isimler. Ama 2 mevkii aciliyet teşkil ediyor Sağ Açık ve Ofansif Ortasaha.

Bizim sorunumuz forvetimizi pozisyona sokamamamız. Bunun nedeni de kanat oyuncularımızın delici olmaması. Riera-Kazım yerine bizimle adı geçen Podolski-Keita ikilisi olsaydı bugün kanatlarımızda şuan açık ara liderliğimizi konuşuyor olurduk +25 gol ile birlikte.

Bence forvet eksigimiz yok ama kanat eksigimiz var kanatlara saglam takviye gelince bu forvette zaten etki yapar.

Illaki gelicekse Berbatov gelebilir hani :)

Şu an olup olmadığını anlayamıyoruz. Çünkü yeterince pozisyona sokamıyoruz forvetlerimizi.

Cevap: Galatasaray'ın Santrafora İhtiyacı Var mı?

Şuan itibariyle İ.B.B(19gol) den sonra ligin en çok gol atan ikinci takımı olan Galatasaray'ın(17gol) hala bir çok eksik bölgesi olmasına rağmen(sol açık,sağ açık ve hücüm ortasaha) hala santrafor peşinde olmasını anlayamıyorum. Bu lig için üst düzeye sayılabilecek 2 önemli santraforumuz(3büyüklerdeki santraforlara baktığımızda baros,elmander>bievenu,semih şentürk,almeida,holosko,mustafa pektemek...) diğer takımların santraforlarında çok daha kariyerli ve de üstünken hala yönetimin santrafor arayışında olmasını anlayamıyorum. Bu takım 2 iyi kanat ve bir ofansif ortasahayla çok iyi yerlere gelicektir.

Buyrun yorumlarınız...

%100 doğru tespit.

santrafordan ziyade takımı pozisyona sokacak oyuncu lazım top ceza sahasına götürecek bir tip oyuncu.

Baros gol kralı oldugu sene maç başı en az 5-6 net gol pozisyonuna girerdi.şimdi 2-3 ''net'' pozisyona bile giremiyor.

Hayır yok ama yinede bir santrafor transfer edecekler, yani bu artık belli oldu. Halbuki forumunu yakalayamamıs Baros'un bu lig'de hala tutulamadıgı gercegi takıma kazandırdıgı penaltılardan cok net idrak edilebilir. Bu saatten sonra tek temmenimiz santrafor transfer edilirken asıl ihtiyac duyulan bölgelerin es gecilmemesi olmalı.

Türkiye'de son derece kaliteli kanat oyuncuları var. Cogu kisinin burun kıvırdıgı Hursut Meric ve Aydın Karabulut mesela. Bu ikiliyi sag ve sol kanata en azından alternatif olarak alsak ne kayberiz bilmiyorum. Ki bu iki oyuncu suan ki takımda elini kolunu sallaya sallaya banko oynar.

Özellikle de Aydın Karabulut; Arda'dan cok daha potansiyelli bir oyuncudan bahsediyorum.

Santrafordan ziyade

Santraforlara gol attıracak orta saha

vede sağlı sollu orta yapabilecek kanat oyuncularına ihtiyaç var

Ya adamlar pozisyona giremiyorki atasın dimi ama. türkiyede elmander ve baros kadar kariyerli ve iyi hangi forvet var. çok acil bir oyun kurucu(bu iş enginle falan olmaz.) ,sağ açık( kazım alternatif olmalı) ve sol açık lazım dimi ama.

bize Sağ açık, Sol açık, Forvet, Stoper ve Sol bek lazım

Üst Alt