galatasaray'ın sorunu 8 numara | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'ın sorunu 8 numara

Arkadaşlar biz baskı yedigimizde çok fena tokezliyoruz.bunun sebebi top cikaramamiz gercegidir.
Yoksa sol bekten dolayı boyleyiz felan degil.. bize cabaye lazim..
Ndiaye ayagini iyi kulanan baski altinda top cikaracak oyuncu degil tolga değil fernando değil o görevi bir tek maicon yapmaya çalışıyor oda çok dağlara taslara atiyor veya rakibe gidip tekrar atak yiyoruz.

Bu ocak ayi icin ne asamoaj ne luiz hic biriyle ugrasmayip .. cabaye ve ardayi alip belhandayi yedege cekip nidiayeyi 10 numaraya alirsak.. çok rahat sampiyon oluruz. Sonraki sene cl icin sadece bir sol bek alinmasi bile yeterli.

2018 de sözleşmesi bitecek olan cabayeyi bir an önce takıma kapip hem takımın agresifliği artar hem serbest vuruş sorunu çözülür hem de arda feghuli cabaye ile ilerde top tutarız.

Cabaye fernando
Feghouli Ndiaye arda
Gomis

Efsane olur bu kadro

Mustafa Canaslan abi de öyle diyor ama ben bu konuda aynı fikirde değilim. Öncelikle bir takımın top çıkarmasının iki yöntemi olur. Bunlardan birincisi pasla ikincisi dirbiling ile. Pasla çıkışı genelde stoperlerden en az biri, beklerden en az biri ve ortasaha(eğer 3 ortasaha ise) en az 1-2 tanesi yapar. Dribling ile top çıkarma ise genelde beklerden yine en az biri ve ortasahalardan yine en az 1 tanesinin topu alıp, rakibi eksiltip devam etmesiyle olur. Şimdi bizim takımımıza bakalım.

Maicon - Pasla çıkarabilir.
Mariano -Pasla çıkarabilir
Fernando - Pasla çıkabilir

Linnes - Pasla oyun kuramaz
Ndiaye - Pasla çıkamaz

Ndiaye - Dribling ile çıkabilir

Burada sorunumuz 8 numarada değil bana göre. Biz 8 numarayı oyun kurucu değil de topla dribling yapan adamdan seçebiliriz. Ama burada sorun oplan 3 mevki bence sorunu 8 numaraya yıkıyor.

1. Fernando'nun kullanılışı. Burada malesef Fernando'yu topu öne tşaıyan bir pas istasyonu olarak kullanamıyoruz. Kendisine böyle bir görev vermiyor hoca.
2. Sol bekimiz adeta olmadığından rakiplerin dikkatini ve presini kıracak bir yön değiştirme imkanı kalmıyor oyun kurarken. Dikkat ederseniz herkes sağ tarafa yanaşıyor pas atarken.
3. Belhanda. Oyun kurmamızda tam bir el freni. Hani ne pas yapıyor ne dribling. Üstelik mevkisi için çok çok yüksek bir top kaybı oranı var.

Ek oalrak Ndiaye'nin 8 değil adeta ikinci bir 6 numara olarak kullanıldığını da ekeleyelim. Bu da topla risk alıp dribling yapma cesaretini kırıyor zira kaptırdığı yerlerde daha büyük tehlikeler yaşanabilir korkusu taşınıyor.

Şimdi burada bir varsayım ortaya koyup daha iyi açıklayalım.

Bizim sol bekimizde şu an Asamoah olsa, Fernando'yu en azından Atiba kadar önde kullansak ve 10 numaramız da Sneijder hatta bırakın Sneijder'i Oğuzhan olsa Ndiaye veya 8 numara sorunu bu akdar göze batar mı? Ben zannetmiyorum. Çünkü pasla oyun kurma şansı olan Maicon, Mariano, Asamoah, Fernando, Sneijder(Oğuzhan) gibi 5 tane alternatif olacak. Burada dönen toplara hemen basan ve topla dönüp dribling yapan 8 numara ancak zenginlik katar.

Sonuç olarka benim bu oyun kurma konusundaki sıkıntıda gördüğüm sıkıntılı nokta 8 numara değil aksine sol bek eksikliği, Fernando'nun yerinde kullanılmaması, Belhanda rezaleti.

Mustafa Canaslan abi de öyle diyor ama ben bu konuda aynı fikirde değilim. Öncelikle bir takımın top çıkarmasının iki yöntemi olur. Bunlardan birincisi pasla ikincisi dirbiling ile. Pasla çıkışı genelde stoperlerden en az biri, beklerden en az biri ve ortasaha(eğer 3 ortasaha ise) en az 1-2 tanesi yapar. Dribling ile top çıkarma ise genelde beklerden yine en az biri ve ortasahalardan yine en az 1 tanesinin topu alıp, rakibi eksiltip devam etmesiyle olur. Şimdi bizim takımımıza bakalım.

Maicon - Pasla çıkarabilir.
Mariano -Pasla çıkarabilir
Fernando - Pasla çıkabilir

Linnes - Pasla oyun kuramaz
Ndiaye - Pasla çıkamaz

Ndiaye - Dribling ile çıkabilir

Burada sorunumuz 8 numarada değil bana göre. Biz 8 numarayı oyun kurucu değil de topla dribling yapan adamdan seçebiliriz. Ama burada sorun oplan 3 mevki bence sorunu 8 numaraya yıkıyor.

1. Fernando'nun kullanılışı. Burada malesef Fernando'yu topu öne tşaıyan bir pas istasyonu olarak kullanamıyoruz. Kendisine böyle bir görev vermiyor hoca.
2. Sol bekimiz adeta olmadığından rakiplerin dikkatini ve presini kıracak bir yön değiştirme imkanı kalmıyor oyun kurarken. Dikkat ederseniz herkes sağ tarafa yanaşıyor pas atarken.
3. Belhanda. Oyun kurmamızda tam bir el freni. Hani ne pas yapıyor ne dribling. Üstelik mevkisi için çok çok yüksek bir top kaybı oranı var.

Ek oalrak Ndiaye'nin 8 değil adeta ikinci bir 6 numara olarak kullanıldığını da ekeleyelim. Bu da topla risk alıp dribling yapma cesaretini kırıyor zira kaptırdığı yerlerde daha büyük tehlikeler yaşanabilir korkusu taşınıyor.

Şimdi burada bir varsayım ortaya koyup daha iyi açıklayalım.

Bizim sol bekimizde şu an Asamoah olsa, Fernando'yu en azından Atiba kadar önde kullansak ve 10 numaramız da Sneijder hatta bırakın Sneijder'i Oğuzhan olsa Ndiaye veya 8 numara sorunu bu akdar göze batar mı? Ben zannetmiyorum. Çünkü pasla oyun kurma şansı olan Maicon, Mariano, Asamoah, Fernando, Sneijder(Oğuzhan) gibi 5 tane alternatif olacak. Burada dönen toplara hemen basan ve topla dönüp dribling yapan 8 numara ancak zenginlik katar.

Sonuç olarka benim bu oyun kurma konusundaki sıkıntıda gördüğüm sıkıntılı nokta 8 numara değil aksine sol bek eksikliği, Fernando'nun yerinde kullanılmaması, Belhanda rezaleti.

Tudor bizim kadar dusunmuyordur eminim , adam her önemli maçta kamp kuruyor sonrası rezalet yani ... bilmiyorum 4.5 milyon e luize verecegime ben yine sansimi cabayeden kullanırım seebest vuruş oluyor kim atacak drogba selçuk hamit s10 dan şimdi kala kaldik belhandaya bu kadarda olmaz.

selcuk a kiziyoruz ama selcuk un eksiligi bariz hissediliyor

devre arasi sol bek sart oglu sart

kadro ;

fernando selcuk
.......ndiyaye
fegholi........belhanda
........gomis

belhanda satilip iyi bir sol acik alinirsa zaten kesin sampiyonuz

seneyede selcuk ve ndiyayeyi tartisir , yerlerine adam aliriz

Yani Ndiaye 6 gibi değil de 8 numara oynasa, bir de iyi solbek bulunsa orta saha sorunu çözülür mü diyorsun Ömer?...

8 numara oynaması Ndiaye' nin hücum etkinliğini bir ölçüde artıracaktır, o kadar. Ancak orta saha hattının oyuna liderlik edememesi durumu yine devam eder. Ndiaye çevre kontrolü zayıf ve tezcanlı biri.

Fernando-Emre B. ikilisini tahayyül et mesela (Emre alınsın diye demiyorum)...

Ndiaye yi zerre beğenmem. Buna rağmen önde denenebilir demiştim küçük bir umut kırıntısı ile.

Yalnız orada da yapamaz bu adam bunu da anladım artık. 1 Belhanda 2 Ndiaye çok fena kazık soktular bize Tudor ve Dursun ve büyük ihtimalle kardeşi Mehmet denen sahtekar.

Sırf bu ikiliye kafadan 17 Milyon verdik (+ Belhandanın 2 Milyon bonusu). O paraya 2 tane taş gibi orta saha alırsın biraz iyi bir futbol aklın olsa. Cenk'i öve ove bitiremedi millet yazın da çoğu transferimiz yine menajer transferleriydi. Bilhassa da Belhanda transferinde çok pis işler döndüğünü düşünüyorum, kimin cepleri doldu Allah bilir.

Konuya geri dönersek Ndiaye ne 8 de ne de 10 da oynayacak kapasiteye sahip değil bana kalırsa. Adamın en iyi özelliği enerjik olması, ayağı böyle berbat olan orta saha olmaz arkadaş. Ayağında tuğla varmış gibi pas ve şut atıyor herif.

sent via GSC

Ndiaye' yi rakip defansın üzerine salacaksın ki enerjisiyle dripling-şut tehdidi-hücum pres yapsın da oraları karıştırsın. Çok baskıya maruz kalındığında extra defansif katkı da verebilir; takım için canını dişine takan bir oyuncu...

Hep dediğimi tekrarlıyorum. Ndiaye' yi ya 9.5 numara gibi düşünüp alrsın ve öyle kullanırsın, yahut hiç almazsın. Tudor kendisini çok başka türlü bir oyuncu zannetmiş anlaşılan.

Bunu sanırım 3 ay önce falan söylemiştim, şahitlerim var.

Ciddi bir problem, hatta burada yazdığımdan da ciddi bir problem. Sahada oyun aklımız yok, takımı yönetecek adam yok.

Ciddi bir problem, hatta burada yazdığımdan da ciddi bir problem. Sahada oyun aklımız yok, takımı yönetecek adam yok.

Ben bunun benzerini ligin başlarında yazdığımda çok tepki almıştım. Kayseriye 4 Osmanlıya 3 atıyoruz nasıl hiç bir oyun planımız aklımız olamaz diye serzenişte bulunmuştu millet.

Zaman maalesef yine beni haklı çıkardı. Bu sorun daha çok başımızı ağrıtacak çünkü ne Belhanda ne de Ndiaye yi öne atmak ile çözülecek bir soruna benzemiyor.

sent via GSC

Ben şahidim:)...

Yalnız daha transfer döneminde Ndiaye-Belhanda' nın birlikte transfer edilmesine en kesin muhalefet eden kişi de benimdir. Pas oyununa katkı veremeyecek olmaları 'kör göze parmak' bir durum. Şimdi şaşıranların aklına şaşmak lazım!...

Mustafa Beyin dediği gibi bireysel 8 numaradan ziyade belhanda -ndiaye 2lisnin bir arada oynaması büyük sorun teşkil ediyor..İkisi de tercih hatası yapıyor oyun kurmakta zorlanıyor .. Devamlı pas hataları yapıyoruz..Ama sorunu orta saha ile sınırlamak da yanlış..Bizim herşeyden önce adam gibi bir sol beke ihtiyacımız var..Asamoah-F.Luis gibi hücumu da seven bir isim lazım..Tek kanatla uçmaya çalışıyoruz resmen..
Tolgaya çok burun kıvıranlar oldu yok bjknin yedeği alınır mı diye ama görüyorum ki tolgay bile bize çok büyük katkı sağlarmış..

Tolgay’ı 5 Milyona bırakıyordu Fiko. Ndiaye yerine alsak şu an keyif yapıyorduk. 2012 Selçuk ve Engin lazım isyan edecek. İkisi de yok.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tolgay’ı 5 Milyona bırakıyordu Fiko. Ndiaye yerine alsak şu an keyif yapıyorduk. 2012 Selçuk ve Engin lazım isyan edecek. İkisi de yok.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ndiaye tolgaydan da belhandadan da iyi oyuncu ancak adam 8 numara değil hiçbir zaman olmadı.Adamın mevkisi 10 numara forvet arkası.Bizim yönetim futboldan anlamadığı için hem belhanda yı hem ndiayeyi aldı.Tudor köylüsüde ndiaye yi 8 numarada çürütüyor.

Ndiaye tolgaydan da belhandadan da iyi oyuncu ancak adam 8 numara değil hiçbir zaman olmadı.Adamın mevkisi 10 numara forvet arkası.Bizim yönetim futboldan anlamadığı için hem belhanda yı hem ndiayeyi aldı.Tudor köylüsüde ndiaye yi 8 numarada çürütüyor.

Değil ya adamın hiç bir pas becerisi yok.Sadece slalom yapıyordu o alanı da bizde bulamıyor. Dengesini bozmak için gölge pres bile yeterli.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kesinlikle katılmıyorum.

Ndiaye de büyük takımda kalıcı olarak ilk 11 oyuncusu olacak özellikler çok kısıtlı.

Tam bir Anadolu yıldızı. Ancak orada öne çıkan bir performans sergiler zaten. Bizim gibi her maç oyun hakimiyetini eline alması gereken oyuma hüküm etmesi gereken takımlarda yetersiz kalır, ki kalıyor da bariz bir şekilde.

Şu adam 3-4 Milyona gelse neyse bu kadar eleştirmem bile ama buna 9 Milyon vermek resmen akıl tutulması resmen hainlik.

sent via GSC

Değil ya adamın hiç bir pas becerisi yok.Sadece slalom yapıyordu o alanı da bizde bulamıyor. Dengesini bozmak için gölge pres bile yeterli.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Pas becerisi var ancak orta sahada sürekli geri ileri efor sarf ettiği için ofansif becerilerini kullanamıyor.Bazı oyuncular vardır akşama kadar koşsa o pası şutu yine atar bazılarıda pas ve şut becerisi gösterebilmek için serbestlik ister mental olarak diri kalmak ister.Bence ndiaye bu türden bir oyuncu transfermarktta performans verilerine bakıldığın da adam son 5 sezonunda 46 gol 26 asist yapmış 10 numara pozisyonunda bizde ise 13 maç ta golü ve asisti yok.

Son düzenleme:
Üst Alt