galatasaray'ın sorunu 8 numara - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

galatasaray'ın sorunu 8 numara

Kesinlikle katılmıyorum.

Ndiaye de büyük takımda kalıcı olarak ilk 11 oyuncusu olacak özellikler çok kısıtlı.

Tam bir Anadolu yıldızı. Ancak orada öne çıkan bir performans sergiler zaten. Bizim gibi her maç oyun hakimiyetini eline alması gereken oyuma hüküm etmesi gereken takımlarda yetersiz kalır, ki kalıyor da bariz bir şekilde.

Şu adam 3-4 Milyona gelse neyse bu kadar eleştirmem bile ama buna 9 Milyon vermek resmen akıl tutulması resmen hainlik.

sent via GSC

8 numarada olmayacağı belli asıl mevkisinde denenmesi lazım.Tandem oynamaya devam ederse elde patlar.Asıl mevkisinde oynatılırsa yeteneklerini gösterebileceğini düşünüyorum.

8 numarada olmayacağı belli asıl mevkisinde denenmesi lazım.Tandem oynamaya devam ederse elde patlar.Asıl mevkisinde oynatılırsa yeteneklerini gösterebileceğini düşünüyorum.
10 da oynasın diyorsun yani?

Belhanda dan daha sönük bir performans sergileme ihtimali çok yüksek bence. Pas ve genel teknik konusunda Belhanda dan daha kötü, Belhanda bile yetersizken Badou nun orada tatmin edici bir performans sergilemesi beni çok ama çok şaşırtır. Hiç sanmıyorum.

Bu adamı ne diye aldık resmen saçmalık. Hem Belhanda yı alıyorsun hem bunu. Ancak Tudor gibi bir manyak böyle birşeye onay verebilirdi zaten

sent via GSC

Yani Ndiaye 6 gibi değil de 8 numara oynasa, bir de iyi solbek bulunsa orta saha sorunu çözülür mü diyorsun Ömer?...

8 numara oynaması Ndiaye' nin hücum etkinliğini bir ölçüde artıracaktır, o kadar. Ancak orta saha hattının oyuna liderlik edememesi durumu yine devam eder. Ndiaye çevre kontrolü zayıf ve tezcanlı biri.

Fernando-Emre B. ikilisini tahayyül et mesela (Emre alınsın diye demiyorum)...

Keşke olsa abi ama mevcut şartlarda hepsini birden düzeltemeyeceğimiz için öncelik sıralaması yapıyorum. Yani Ndiaye'de olduğu düşünülen soruna sıranın gelmesi biraz sonralarda gelir.

ndiaye yanliş mevkide oynatiliyor

6#de iyi

10#da daha iyi. pas yetenegi yüksek olmasa da dribbling özelligi hiç de fena degil arti şut çekmeyi de biliyor. bunu şu ana kadar görmedik ama osmanlida fazlasiyla gördük

kendisini bir zamanlar engin baytar ve emre çolakin oynadigi mevkide de görmek isterim

Oraya Cabaye'ı da getirsen Modric'i de getirsen Tudor'un mevcut mentalitesi ile ikisi de çare olmaz. Arda isteğini de hala çözebilmiş değilim, takımı yeterince yiyip bitiremedik dibine bombayı koyalım da rahatlayalım diyorsunuz herhalde, ne gibi bir beklenti var bu Arda'dan hakikaten anlamak zor. Selçuk'tan vazgeçmek bile kaç yılımızı aldı, bide bu gelsin bi 3 sene de buna tapulayalım ilk 11'i. Millet cayır cayır yardırıp giden kanatlar arıyor bizim taraftar yürüyen tosba peşinde.

SM-G925F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

O kadar baskı yememizin sebebi Tudor 'un Fernando 'yu stoperlerin arasına gömüp Badou 'yu orta sahada tek başına bırakmasıdır. Badou zaten çok aşırı teknik bir topçu değil orta sahada Tudor resmen adamı aman hücumu filan boşver çatlayana kadar koş boş boş rakibin peşinden koştur diye görevlendirmiş birde adamın tüm enerjisini boşa harcatıyorsun sonra Fernando ve Badou niye hiç hücum katkısı vermiyor ?

Fernando şu ligdeki en nitelikli orta saha oyuncusudur belkide Badou orta sahada hücuma verdiği katkıyla skor katkısı ile en çok sivrilen topçuydu ama sağolsun Tudor resmen adamları hücuma küstürdü

Yoksa öyle top çıkaramıyoruz diye bişey yok
Maicon pasla çıkabilir
Mariano pasla çıkabilir
Belhanda taa geriye geliyor top almak için pasla çıkabilir
Gelirse F.Luis bunu hakkıyla yapar

İlla 8 numaranın süper pasör olmasına gerek yok Fernando pasla çıkar Badou dribling ile çıkar birbirini tamamlayan adamlarımız ile hatarımızı en aza indirmemiz önemli olan

Ne kadar yeteneksiz olarak da görsem takımdaki tüm orta sahalardan daha temiz pas yetenği olduğu için Tolganın fernandonun yanında olmasını isterim..Önlerinde de badou..Belhanda maalesef şu haliyle en zayıf halka.. Bunu çözüm olarak değil geçici bir pansuman olarak söylüyorum devre arası olmazsa olmaz sol bek onun dışında bir de orta saha gerekli.. yedek forvet-kanat işleri için bütçe kalmaz gibi geliyor..

Futbolda en geçerli kural Citynin yaptığı..Top sende olursa defans yapmak zorunda kalmazsın.. Tabi bunun için çok sağlam adamlar lazım..Bizim ligdeki mantıkla Fernandinho De Bruyne Silva orta sahasının s.çması lazım.. Kanatlarda da Sane-Sterling var ... Adamlar 2 tane über yaratıcı oyuncu 1 tane de box to boxla orta saha kuruyor biz fernando-badou-belhanda ile çırpınıyoruz..Bu da yetmezmiş gibi belhandannın savunma istatistikleriyle orgazm olan taraftarlarımız var maalesef..

Son düzenleme:
8 Nu yani oyun aklı konusunda bence de haklı arkadaşlar. Lakin Galatasaray'ın sorunu oyunculardan ziyade teknik kadro. Yoksa o bölgeye bir ara #8 şeklinde oynayan Zidane'ı da getirseniz Galatasaray'ın Bjk ve diğer büyük maçlarda düştüğü rezaleti temizlemez.

Arkadaş cabayeyi neden istiyorum,

Yillarca hizli oyun yani İngilterede oynamış ve büyük takımların orgizasyonlarını hep yönetmiş bir oyuncu.
Frikik oluyor bjk maçında gördük, topun başına maicon ile belhanda geçiyor ikisinde de frikikten attığı gol sayisi 10 u geçmez. Cabaye ye burada da çok teknik.
Oyunu yönlendirmesi mükemel, defans anlamda da çok hırslı bir oyuncu.
Yaşi 31 tam verimli çağlari Türkiye ligi için...
Arda'ya çok takılmayin, zaten oynarsa yarim sezon oynayacak.
Ardanin yerine belhanda'da olur.
Ama kilit nokta baskı altındayken çabuk çıkacak ayağa pas adrese teslim paslar atacak aynı zaman hırslı box to box orta saha.Anadolu takımlarına zaten gerekmiyor yeniyoruz ama baskı kuran takım oldu mu bocaliyoruz bu bir gerçek.

Ne sol bek Ne Sol açık bize lazım olan Cabaye..

Cabaye Fernardo
Feghuli Ndiaye Belhanda
Gomis

açılmayacak kilit olmaz.. yeter ki bu takımı birbirine alışması lazım.

Arkadaş cabayeyi neden istiyorum,

Yillarca hizli oyun yani İngilterede oynamış ve büyük takımların orgizasyonlarını hep yönetmiş bir oyuncu.
Frikik oluyor bjk maçında gördük, topun başına maicon ile belhanda geçiyor ikisinde de frikikten attığı gol sayisi 10 u geçmez. Cabaye ye burada da çok teknik.
Oyunu yönlendirmesi mükemel, defans anlamda da çok hırslı bir oyuncu.
Yaşi 31 tam verimli çağlari Türkiye ligi için...
Arda'ya çok takılmayin, zaten oynarsa yarim sezon oynayacak.
Ardanin yerine belhanda'da olur.
Ama kilit nokta baskı altındayken çabuk çıkacak ayağa pas adrese teslim paslar atacak aynı zaman hırslı box to box orta saha.Anadolu takımlarına zaten gerekmiyor yeniyoruz ama baskı kuran takım oldu mu bocaliyoruz bu bir gerçek.

Ne sol bek Ne Sol açık bize lazım olan Cabaye..

Cabaye Fernardo
Feghuli Ndiaye Belhanda
Gomis

açılmayacak kilit olmaz.. yeter ki bu takımı birbirine alışması lazım.
Cabayeyi geçtim de dediğin konular doğru

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Imbula'nin gelmeyisi bizi cok etkiledi, ayni Asamoah'nin gelmeyisi nasil etkilediyse

Muslera
Mariano Maicon Serdar Asamoah
Fernando Imbula
Feghouli Badou Garry
Gomis

Cok daha efektik bir ilk 11 olurdu​

Üst Alt