Üye Görüşü - Galatasaray'ın Teknik Heyet ve Sistemsel Problemleri - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Üye Görüşü Galatasaray'ın Teknik Heyet ve Sistemsel Problemleri

Dizilisle sorunların çözüleceğini düşünmüyorum.. Kaç hafta oldu hoca hala savunma orta saha arasındaki 30 metrelik uçurumu göremiyor ..Bu takım açık ve net top çıkaramıyor bekler ayrı alemde ön libero disindakiler ayrı alemde ..Her top çıkışımız aynı luyindama Nelson aralarına gömülen Berkan veya Taylan.. 3 oyuncu içiçe en yakınlarındaki isim en az 20 metrede bekliyor.. Bu kadar kopuk bir oyun olamaz ..Geriden çıkardığımız her topta sanki rakip ceza sahasına ara pası atiyormus gibi ince paslar denemek zorunda kalıyoruz top kaybı olduğu an top kalemizde.. Ayriyetten kerem Van aanholt gibi isimler topun kıymetini bilmiyorum çok kolay top kaybediyoruz on alanda bu da habire kontra yememize neden oluyor.. First touch problemi yaşamayan topçu yok neredeyse..
Feghouli veya Babel olunca hızlı çıkma ihtimalimiz 0 kerem desen dümdüz koşarak adam geçeceğini sanıyor Berkan ve Taylan topla katetmekten çekiniyor.. O kadar çok sorun var ki takımda say say bitmiyor..
Tüm bunların dışında ligin açık ara en kötü duran top kullanan en kotu orta açan ve sut ceken takimiyiz muhtemelen..
Ortada tonla sorun var ve su ana kadar bir tanesine bile çözüm bulamadı Terim..

Bu yorumu 2 ay önce yapmışım..Neler değişmiş ?

1. Topla çıkışlarda ki sıkıntı marcaonun dönüşüyle kismen çözüldü ama hala eksikler var..

2.Bloklar arası hala çok kopuk

3. Kerem topun kıymetini bilmeye başladı diğerleri aynı tas aynı hamam

4.Duran toplarda kötüye gittik artık gol atamamamiz yetmezmiş gibi bir de kontra yemeye başladık

5.First touch problemi aynen devam ediyor dün fenerlileri görünce daha net anladım istekli hırslı takımız ama teknik seviyemiz düşük genel olarak.. Ama buna rağmen bariz daha iyi oynayıp bolca pozisyon bulabildik bu eksiği bir şekilde tolere edebiliriz ligde..

6.Orta sahada hala topla çıkma sıkıntısı yaşıyoruz kat edebilen adam yok ozan ayısının yaptigini kadar bile yapamıyoruz tuhaf bir biçimde.. Bu şekilde sadece keremin dribblinglerine bakıyoruz saga pas sola pasla kilit açacak kadar yetenekli değiliz mutlaka rakibi ekarte edecek savunmanın dengesini bozacak işler yapmamız lazım..

5.First touch problemi aynen devam ediyor dün fenerlileri görünce daha net anladım istekli hırslı takımız ama teknik seviyemiz düşük genel olarak.. Ama buna rağmen bariz daha iyi oynayıp bolca pozisyon bulabildik bu eksiği bir şekilde tolere edebiliriz ligde..

6.Orta sahada hala topla çıkma sıkıntısı yaşıyoruz kat edebilen adam yok ozan ayısının yaptigini kadar bile yapamıyoruz tuhaf bir biçimde.. Bu şekilde sadece keremin dribblinglerine bakıyoruz saga pas sola pasla kilit açacak kadar yetenekli değiliz mutlaka rakibi ekarte edecek savunmanın dengesini bozacak işler yapmamız lazım..

bu hususlarda yapacak bir şeyimiz yok. ürün bu kadar

bu hususlarda yapacak bir şeyimiz yok. ürün bu kadar

Abi geçin bunları belesoglu puan alamayan başakşehire top oynatmaya başladı gözümüzün önünde hoca dediğin hocalığını yapacak 3 senedir duran topta tek bir planı olmayan adamın yönetimine bakarak ürün bu demek saçma..
Bu arada ürün derken hocayı kastediyorsan üstteki sözlerimi geri alıyorum..

Abi geçin bunları belesoglu puan alamayan başakşehire top oynatmaya başladı gözümüzün önünde hoca dediğin hocalığını yapacak 3 senedir duran topta tek bir planı olmayan adamın yönetimine bakarak ürün bu demek saçma..
Bu arada ürün derken hocayı kastediyorsan üstteki sözlerimi geri alıyorum..
sadece 2 maddeye özgü yazdım. bunlar beceri ile alakalı ve değişmez bence

sadece 2 maddeye özgü yazdım. bunlar beceri ile alakalı ve değişmez bence

Pardon yeni fark ettim 2 maddeyi alintiladigini ..First touchin değişebileceğini düşünüyorum diğer madde daha zor oyun karakteriyle alakalı..Uç bir örnek olacak ama City ve liverpooldaki oyuncuların değişimi güzel bir örnek. Sterling ve Mane bu konuda en iyi otrnekler bilhassa Sterling dümdüz koşan mal bir adamdı Liverpoolda nerelere geldi şimdi..

Set oyunu oynuyoruz deniyor ama oynadığımız futbolun set oyunuyla yakından uzaktan alakası yok 2 bek de yeterinde sete destek vermiyor yatayda açamıyoruz ve oyunu çok yavaş çeviriyoruz o yüzden adı olmayan bir sistemle oynuyoruz rakibi sadece merkezden oynayarak yıkmaya çalışıyoruz ki çoğunda da açamıyoruz.

bu takım set oyununa dönecek tekniğe ve zekaya sahip değil.

ilk dokunuşu yerlerde sürünen bir takımdan ısrarla aynı oyunu istiyorsun hoca.

normal bir takımda önce formasyon - taktik - strateji belirlenir ve ona göre oyuncular tercih edilir. bizimkiler çorba gibi kadro kurup, et yemeği istiyor.

olmaz arkadaşım. yedlin, aanholt, muslera hatta berkan vs. bu isimlerle bu oyun oynanmaz.

elimizdeki malzemeye göre hareket etmemiz gerek. yaşamak cesurların hakkı demiyor muydu hoca? yedlin yerine oğulcan veya barışı denesek ne kaybedeceğiz?

yedlinin iyi yapabildiği ne var? bence verimlilik olarak inanılmaz kötü. bu kadro oynarsa pres ya da geçiş oynar. başka da bişey oynamaz.

Kesinlikle. 1 puan için çıkan, 11 kişi topun arkasında bekleyen rakipler karşısında her zaman pas pas pas ile oyunu açamıyoruz.
Ama yapmak zorunda kalıyoruz işte demek istedim. Chelsea Man City Liverpool setlerini çalalım işte ya icat çıkarmaya gerek yok. Ne yapıyolarsa izleyip playbook oluşturup aynısını yapalım

Fatih Terim ve Burak Elmas sazı ellerine almış, istedikleri müziği çalıyorlar. Ali koç'un yönetim şekline çok benziyor. Ne disiplin, ne bir ciddiyet, ne hesap soran var.

Üst Alt