Galatasaray'ın Transfer Dönemi Alamadığı Yıldız Forvetler! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray'ın Transfer Dönemi Alamadığı Yıldız Forvetler!

Bu konuda geçmiş devre arası ve yaz transfer dönemi kaçırdığımız, performans anlamında yükselen profile sahip ve istikrarlı performans gösteren forvet oyuncularına göz atacağız. Bizle adı geçtikten sonra gol makinalarına dönüşen oyunculara bakalım. Listemizin ilk ismi:

Roman Yaremchuk
221958-1516723956.jpg

Boy: 1,91 m
Oynadığı Takım: KAA Gent

Bu sezon oynadığı 26 maçta 17 gol 4 asist yaparak iyi bir istatistik yakaladı. Kendisi gol atmasının yanı sıra mücadele gücü yüksek bir oyuncu. Bazı büyük takımların radarına giren oyuncunun transfer dönemlerinde adını daha çok duyacağız.

Yaz transfer dönemi Galatasaray ile adı çokca anılmıştı. Fakat transfer olamadı.

Odion Ighalo
62121-1564397438.jpg

Boy: 1,83 m
Oynadığı Takım: SH Shenhua

Bu sezon oynadığı 19 maçta 10 gol atarak geçmiş dönemdeki istikrarını sürdürdü.Takımı kötü olmasını rağmen gol bölgesinde kendine düşen görevi yaptı. Fizik olarak yıpratıcı ve gol bölgelerinde tehlikeli bir isim. 2017 yılında büyük paralara Çin Ligini tercih eden oyunculardan biriydi. Ama bu performansını etkilemedi her sezon iyi istatistiklere ulaştı. Adı şuan Beşiktaş ile anılıyor.

Mbwana Samatta
182201-1494843377.jpg

Boy: 1,83 m
Oynadığı Takım: KRC Genk

Bu sezon oynadığı 25 maçta 10 gol 2 asist yaparak takımına katkı sağladı. Genk bu sene ligte kötü bir konumda, ama Samatta buna rağmen fark yaratan bir oyuncu gibi duruyor. Yaz dönemi adı en çok geçen oyunculardan biriydi fakat transfer olamadı.

Aleksandr Sobolev
464259-1569556693.png

Boy: 1,95 m
Oynadığı Takım: KS Samara

Bu sezon oynadığı 19 maçta 10 gol ve 3 asist yaparak iyi bir istatistik yakaladı. Değeri sürekli artan, uzun boyunu ve fiziğini iyi kullanan bir oyuncu. Transfer dönemi adı Galatasaray ile anılan genç bir oyuncuydu. Bu dönem devre arası içinde adı geçiyor ama maliyeti yüksek bir oyuncu. Takımının ucuza bırakmaya niyeti yok.

Nikolay Komlichenko
300538-1484821889.jpg

Boy: 1,90 m
Oynadığı Takım: Mladá Boleslav

Bu sezon oynadığı 20 maçta 13 gol ve 6 asist yaparak güzel bir istatistik yakaladı. Adının Galatasaray ile anıldığını, oyuncunun kendisi söylemişti. Uzun boylu, güçlü bir oyuncu. Hakkında olan yorumlar son vuruşlarının çok başarılı olduğu yönünde.

Artem Dzyuba
48067-1572533029.png

Boy: 1,97 m
Oynadığı Takım: Zenit

Bu sezon oynadığı 26 maçta 13 gol ve 11 asist yaparak takımına müthiş katkı yaptı. Forvet bölgesinde tam bir istikrar abidesi. Galatasaray'ın listesinde olan ama teklifini kabul etmeyen bir oyuncu. Bu yüzden transferi tamamlanamadı.​

Bu listeyi şu oyuncuyu niye alamadık demek için değil aslında doğru oyuncu profillerini bulduğumuzu göstermek için yaptım. Tabi sadece oyuncuyu bulmak yetmiyor, onu ikna edebilmek, gerekli maliyeti sağlamak gibi faktörlerde bu transferlerin gerçekleşmesinde rol oynuyor. Bu listede gelecek vaad eden ve yaşının zirvesinde performans gösteren oyuncular var. Planlamız bu şekilde olduğu sürece iyi oyuncuları bulacağımızı düşünüyorum.

GSCimbom

Cakne'ye ölü yatirim yapilmasa hepsi alinabilirdi Dzyuba haric. Mesela gecen sezon devre arasi o Samatta rahatlikla alinabilirdi. Simdi hicbirini alacak para yok.

tetteh baya balon çıktı

koljic ile adımız anıldı mı reyz araştırdığımda denk gelemedim. Genellikle adı çokca geçen isimleri yazdım

Geçmişti de biraz araştırıp konusunu açmıştım. Tabii yalan haber de olabilir.

Samatta doğru kullanılırsa kötü herif değil, bayağı iyi pivot santrafor. Ama biz ne yerden oynayabilip nokta golcüye pozisyon yaratabiliyoruz ne de adamına göre topu şişirip oyunu kısa yoldan rakip sahaya yıkabiliyoruz. Hem oynamaya çalıştığımız oyunu oynayamadığımız, hem de oynayamadığımızdan habersiz olduğumuz için Samatta da olsa, Falcao da olsa, Diagne de olsa çok bir şey değişmezdi. Bana göre Fener'i tek başına ayakta tutan ve kendisi hakkındaki önyargılarımdan dolayı beni Gökhan Çıra eden Vedat bile bizde olsa Fener'in etkin kullandığı şekil yerine herife yerden top götürmeye çalışıp hiçbir şey beceremez ve Vedat'ı da piç ederdik. Son 5 yılda o kadar santraforla oynadık, Gomis hariç hiçbirinden tam verim alamadık. Gomis'in de şansı içi çekilmemiş bir Belhanda, hala futbolu umursayan Feghouli ve zirve Garry'le oynaması oldu. Zaten daha üst seviye rakiplere karşı onun da ne kadar etkisiz kaldığını direkt 4 şampiyonluk rakibine karşı 8 maçta 2 gol atmasından görmüştük. Biz takım olmadığımız sürece santraforun kimin olduğunun önemi yok. Bize hepsinden önce 2-3 tane üst düzey hazırlayıcı lazım, 2 tane hiç yoktan orta yapabilen kanat ve bir tane en üst seviye 10 numara bulursak o zaman Avrupa'da falafoş olmama konusunda daha emin adımlar atmaya başlayabiliriz.

Üst Alt