Game of Thrones (2011-2019) | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
gamofthro.jpg

Iki bolumu yayinlanmis.Bu aksam gordum bende .

Sinema gibi bir yapim gercekten

Oyundan esinlenerek yapilmis .Tavsiye ederim.

utube tanitimi burda

Moderatör tarafında düzenlendi:
game_of_thrones-official_poster.jpg

Hayranları tarafından uzun zamandır beklenen uyarmala sonunda HBO ekranlarına geliyor. R.R.Martin’in çok satan A Song of Ice and **** serisinden uyarlanan dizi bu sonbahar-kış seyircileri ile buluşacak.İki yıl önce ortaya atılan fikirle beraber serinin hayranları ciddi bir ilgi göstermiş, yapımın gerçekleşmesi için beklenmedik ve alışılmadık bir şekilde destek göstermişlerdi.

7 kitap olarak planlanan serinin şu anda 4 kitabı piyasaya çıkmış durumda. her kitabın bir sezona denk gelmesi planlanan serinin ilk sezonu bir pilot ve dokuz bölüm olarak hazırlanıyor.Hikaye, Westeros’ta yaşayan soylu Stark ailesinden Piskopos Eddard’ın kralın sağ kolu olmasıyla beraber ailenin bürokratik dalaverelerin içine çekilmesini anlatıyor.

Birçok fantazi romanın aksine gerek kitap gerek dizi de işlenen “Thrones” dünyası büyü veya insanüstü güçler yerine sert gerçekçilik içeriyor. Dizinin bir nevi kılıç-kalkanlı Sopranos gibi olmasını bekleyebiliriz. Yazının başındaki fotoğraf, yapımın HBO tarafından tanıtım amaçlı basına dağıttığı bir bölüm içi fotoğraf olmasıyla atmosfer hakkında belli oranda fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

Dizinin kadrosuna gelince; Son derece kalabalık bir kadroya ev sahipliği yapan dizinin en önemli oyuncuları Eddard’ı canlandıran Sean Bean ve Catelyn Stark’a hayat veren Pride and Glory’den tanıdığımız Jennifer Ehle. Son dönemde Conan’ı canlandıracağı haberleri ile sık sık gündeme gelen Stargate:Atlantis’ten tanıdığımız Jason Momoa ise Khal Drogo rolüyle karşımıza çıkacak.

[video=youtube;J7JYw5kQg_Y]https://www.youtube.com/watch?v=J7JYw5kQg_Y[/video]

Cevap: Game of Thrones

26/04 de senden once acmisim konuyu birlestirsinler :D

bu arad 3. bolum cikti takip eden yokmu baska harika bence..

Ilk 3 bolumunu izledim. Iyi bir dizi simdilik.

Kis cok uzun surecege benziyor bu arada :)

HD olarak indirdim bilmiyorum ben pek izlemediğimdenmi böyle dizi (pek bakmadım ) kısa kısa baktım ****** sahne var baya

şu dizinin 2. ve 3. bölümünü izleyebileceğim bi link atar mısınız? Sitelerdeki bütün linkler kırık, bazılarında sadece 1 ve 4 açılıyor!

Ben torrent olarak indiriyorum, netten izlerken kasma sorunu yaşamamak adına indirip izlemek daha kolay oluyor.Torrent ile indirip arşivinize diziyi katmayı düşünseniz daha iyi değil mi ? =))

yurtta kaldığım için bazı şeyler yurdun netinde kısıtlı

torrentler kapalı mesela..

link yapıp özelden atın bari.. :-S

edit: nihayet 3.de buldum :)

bu arada Arya gibi bi kızım olsun, daha ne isterim ki? Bütün sülaleyi korur, erkek gibi maşallah :D

bir de Sibel Kekilli oynayacakmış 9 ve 10. bölümlerde Shae karakteriyle

https://www.imdb.com/title/tt0944947/fullcredits#cast

#15 uzun süre sonra gelen düzeltme: tükürdüğümü yalama zamanı geldi, imdb'ye de güvenerek yaptığım dangalaklığın noktasına virgülüne dokunmadan hatta eklediğim görseli de kaldırmadan(gerçi hala görsele bakınca sibel kekilli olabilir diyorum) 2. ve 4. bölümlerde karşımıza çıkan kişi sibel kekilli değil. verdiğim linkte imdb'de daha önce 2. bölüm castinde sibel kekilli gözüküyordu ama şuan kaldırılmış ama yine de sibel kekilli 9. ve 10. bölümlerde shae karakterini dizide oynayacak. ve edindiğim bilgiye göre shae 18 yaşlarında. 2. bölümde sibel kekilli sandığım karakterin 9 yaşında pleasure house'a satıldığını ve 4. bölümde söylenildiği gibi 15 sene orada kaldığını hesaba katarsak o karakter shae değildir. dolayısıyla oynayan da kekilli değildir, saygılarımla.

https://www.itusozluk.com/goster.php/game+of+thrones

bahsi geçen görsel: https://www.itusozluk.com/gorseller/game+of+thrones/211994

az buz benziyo da hani :D

dizide bir Türk daha var

https://www.imdb.com/name/nm4380268/

kim bu Drizz Lannister ?

Hbo dizileri güzel oluyor kanımca. İnşallah kitabın serisini tamamlarlar.

Kral oldu isler karisti. Stark entrikalara ugradi. Targaryen kiz ikna etti Drogo'yu. Denizi asip gelecekler herhalde. Isler karisti iyice dizide :)

Dizideki ufak erkek çocuklar bu kadar mı sevimsiz seçilir? O kral olacak elemanı günlük döverim o kadar uyuz, Lysa Arryn'in ruh hastası oğlu da aynı şekilde. Drogba gelirse önce o çocukları kesicem.

ben de bu diziyle ilgili konu acmak icin girmistim bu bolume :)

Kararsizlar icin shakespear'in ustune yuzuklerin efendisi'ni serpin sonra bir aile dramasi katip karisitirin ortaya Game of Thrones cikar diyebilirim. Son zamanlarda seyrettigim en kaliteli yapim.

muhtemelen seks ve vahset yuzunden Turkiye'de agir sansur yemeden yer bulamaz. Fakat torrent'leri isohunt gibi sitelerde mevcut. Her bolumu git gide daha cok arttiriyor tempoyu dunku bolumu serinin en iyisiydi bence.

ben de bu diziyle ilgili konu acmak icin girmistim bu bolume :)

Kararsizlar icin shakespear'in ustune yuzuklerin efendisi'ni serpin sonra bir aile dramasi katip karisitirin ortaya Game of Thrones cikar diyebilirim. Son zamanlarda seyrettigim en kaliteli yapim.

muhtemelen seks ve vahset yuzunden Turkiye'de agir sansur yemeden yer bulamaz. Fakat torrent'leri isohunt gibi sitelerde mevcut. Her bolumu git gide daha cok arttiriyor tempoyu dunku bolumu serinin en iyisiydi bence.

Haftaya çıkacak bölümü dört gözle bekliyoruz :)

Ayrıca fantastik karakterler de yaklaşıyor hissediyoruz :)

Üst Alt