Game of Thrones (2011-2019) - Sayfa 236 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Dombili kitabı yazamadan dizi bitti. 2014 sonunda çıkaracağını söylemişti bir de.

Şöyle bir heavy metal cover var çok hoşuma gidiyor onu paylaşmak için girdim(ses kalitesi yüksek versiyonunu bulamadım):

İki dizinin de introları efsane. Bir sıralama yapsam

-True Detective
-Dexter
-Game of Thrones

derim muhtemelen. Sadece into açısından ama.
İnşallah sızdırılan gibi bir final sezonu olmaz...

Daha önce redditte iki senaryo sızmıştı ilk sızan yanlış ikinci sızdırılan doğruydu ama yanlış hatırlamıyorsam o lavuk resim de paylaşmıştı bazı sahnelerden. Ekiptendi yani. Aynı elemansa doğru olabilir okumadım ama.

Bu arada dizide en sinir olduğum yer
Kitapta kendisini ve ordusunu Dragonstone'da felaketten kurtardıktan sonra sir ilan ettiği, sağ kolu yaptığı Davos'un hemen akabinde kaçakçılık yaptığı gerekçesiyle parmaklarını kestirmiş bir adam olan Stannis(ki lakabı Stannis the Just)e kendi kızını yaktırmalarıdır, büyü ayağına. Halbuki King's Landing'e savaşa gitmeden önce Davos'u çağırıp "eğer başarısız olursak kızımı tahta geçirmek için elinden geleni yap. Varisim odur" demesi de akıllardadır.

Favori sahnem ise

-True Detective
-Dexter
-Game of Thrones

Daha önce redditte iki senaryo sızmıştı ilk sızan yanlış ikinci sızdırılan doğruydu ama yanlış hatırlamıyorsam o lavuk resim de paylaşmıştı bazı sahnelerden. Ekiptendi yani. Aynı elemansa doğru olabilir okumadım ama.

Kitapta kendisini ve ordusunu Dragonstone'da felaketten kurtardıktan sonra sir ilan ettiği, sağ kolu yaptığı Davos'un hemen akabinde kaçakçılık yaptığı gerekçesiyle parmaklarını kestirmiş bir adam olan Stannis(ki lakabı Stannis the Just)e kendi kızını yaktırmalarıdır, büyü ayağına. Halbuki King's Landing'e savaşa gitmeden önce Davos'u çağırıp "eğer başarısız olursak kızımı tahta geçirmek için elinden geleni yap. Varisim odur" demesi de akıllardadır.

Favori sahnem ise
Evet Stannisi millet beğenince bu yahudi biraderler hemen gerçeklerden uzaklaşıp kızını yaktırdılar ama westeros halkı gerçekleri biliyor bizim meşru önderiniz stannis'dir...

-True Detective
-Dexter
-Game of Thrones

Favori sahnem ise

Sopranos ve the wireın introlari da fena değiller.

Stannisin karakterini dizide p.ç etmeleri benim de hoşuma gitmedi. Umarım stannis 6. kitapta iyi anlatılır. onca sene bekledikten sonra kitapta da ayni saçmalık varsa ihtiyar şişkoya ağır söverim :mad:

Sopranos ve the wireın introlari da fena değiller.

Stannisin karakterini dizide p.ç etmeleri benim de hoşuma gitmedi. Umarım stannis 6. kitapta iyi anlatılır. onca sene bekledikten sonra kitapta da ayni saçmalık varsa ihtiyar şişkoya ağır söverim :mad:
Ben ümidi kestim üstad 2014 sonunda çıkaracağım diyordu kitabı. O dombili son trollüğünü kitabı bitirmeden ölerek yapacak.

Reisi çok kolay harcadılar :/

e0Ha8IKC_400x400.png

Ben ümidi kestim üstad 2014 sonunda çıkaracağım diyordu kitabı. O dombili son trollüğünü kitabı bitirmeden ölerek yapacak.
arkasından da jewish brothers aslında öyle değil böyleydi diye pembe dizi olarak kitabı bitirecekler. got asla bir lotr olamaz o yüzden mutlu son olmamalı. cersei, daenerys filan hep ölmeli. Her sülaleden bir kişi kalıp gerisi ölsün. jaime de ölsün kalanlar da hep özürlü tipler olsun. her hanedandan zaten en az 1 kişi hayatta...

arkasından da jewish brothers aslında öyle değil böyleydi diye pembe dizi olarak kitabı bitirecekler. got asla bir lotr olamaz o yüzden mutlu son olmamalı. cersei, daenerys filan hep ölmeli. Her sülaleden bir kişi kalıp gerisi ölsün. jaime de ölsün kalanlar da hep özürlü tipler olsun. her hanedandan zaten en az 1 kişi hayatta...
:D
Kimse kalmasın ak reisler kazansın o zaman.
Zaten pembe dizi gibi oldu ya sonlara doğru diyalog kalitesi vs net düştü. Özellikle son sezonda tyrion, littlefinger ve varys gibi karakterler leş durumda. İşlevsiz boş boş konuşan adamlar tyrion ve varys. Araya bir iki aforizma serpiştirerek olmuyor bu işler, Tyrion ne önerdiyse patladı bir de. Littlefinger tam facia sansa'nin pesinde dolanıp aşk-ı memnu kalitesinde entrikalar çeviriyordu.

Her türlü izleyeceğiz tabii, şüphesiz.

Üst Alt