Game of Thrones (2011-2019) - Sayfa 305 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
İlk 6 sezon efsaneler efsanesidir. 6. sezonun son iki bölümü olan "The Battle of Bastards" ve "The Winds of Winter" bölümleri ile çıtayı arşa çıkarmışlardır. 7. sezona gelindiğinde ise kalite düşmeye başlıyor. İlk 6 sezon 10 üzerinden 9 puan ise 7. sezon bana göre 7 puandır. Amma ve lakin 7. sezon bir şekilde tolere edilebilirdi yani o kadar da kötü değildi. Ne olduysa final sezonunda oldu. Final sezonunun puanı 10 üzerinden 3 falandır o da geçmiş sezonlarının hatırınadır. Böyle bir yapıma bu kadar kötü bir final yapabilmek her babayiğidin harcı değildir. D.B. Weiss ve David Benioff denen keresteler bunu başardılar. Efsane olan diziyi kestane edip bitirdiler. İsimlerini küfürle anarım her daim. Böyle final yapacaksan hiç yapma daha iyi.

Bundan dolayıdır ki Game of Thrones dizisinin prequel'i olan "The House of the Dragon" dizisi çok fazla ilgi görmedi. Aslında hiç fena bir yapım değil ben beğenmiştim. Normalde GOT'un prequel'i 1 ay sonra gösterimde dediklerinde ortalık yıkılırdı. Ama dediğim gibi ana diziyi bok ettin sen maalesef. Kendi izleyici kitlene alenen ihanet ettin.

Ayrıca;
Yahu hadi Khalesi'nin kanından gelen deliliğe yenilmesi ve ölmesi normal beklenen bir şeydi de Jon Snow'u niye gerçek anlamda piç edip tekrar kuzeye yolluyorsun? Madem bu herif kral olmayacaktı da niye oyunu bu karakterin üzerine kurdun? Neden bu kadar gizemli bir karakter yarattın?

Üst Alt