Garry Rodrigues 10,25 Milyon Dolar'a Al İttihad'da - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Garry Rodrigues 10,25 Milyon Dolar'a Al İttihad'da

7.2 milyon kalıyor bize Josefin 10 küsür milyona satıldığı yerde az para. Ama son zamanlarda saçmalamaya başlamıştı belki aklı burda olduğundandır.

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3 aydır oynadığı futbol on para etmez. Adama muazzam bir zam yapıldı, leş gibi bıraktı kendini. Bu karakterde bi heriften kimseye hayır gelmez. 1 sene sonra elinde patlayacaktı bu. İyi oldu bu. satış bedeline takılmayın. bu adamın piyasası miyasası yok. Gelecek vadetmiyor.

tek üzüntüm dünya futbolundan bihaber Fatih Terim o parayı anadolu da görüp beğendiği çöplere gömdürür. Her zaman yaptığı gibi kulübümüzün kısıtlı kaynaklarını heba eder.

3 aydır oynadığı futbol on para etmez. Adama muazzam bir zam yapıldı, leş gibi bıraktı kendini. Bu karakterde bi heriften kimseye hayır gelmez. 1 sene sonra elinde patlayacaktı bu. İyi oldu bu. satış bedeline takılmayın. bu adamın piyasası miyasası yok. Gelecek vadetmiyor.

tek üzüntüm dünya futbolundan bihaber Fatih Terim o parayı anadolu da görüp beğendiği çöplere gömdürür. Her zaman yaptığı gibi kulübümüzün kısıtlı kaynaklarını heba eder.

Aslında sıkıntı Gomis’in gitmesiydi. Gomis ile cok iyi bir ikili olmuslardı bir ritim tutturmuslardı. Gomis’in gittigi gunden beri assist yapacak bir adam bulamadı sıkıntı burda. Kendisi sagına cekip vuruyordu oda bir yere kadar calısıyor. Malesef tek sut ceken adam Rodrigues’di.

Aslında sıkıntı Gomis’in gitmesiydi. Gomis ile cok iyi bir ikili olmuslardı bir ritim tutturmuslardı. Gomis’in gittigi gunden beri assist yapacak bir adam bulamadı sıkıntı burda. Kendisi sagına cekip vuruyordu oda bir yere kadar calısıyor. Malesef tek sut ceken adam Rodrigues’di.

sezonun ilk bir kaç maçında yaptı öyle. İyi de yaptı. Ama adam zam alınca futbolu bıraktı kafada. Mental açıdan zayıf belliki. Selçuk 1 sezon muazzam oynadı. 4 sezon eşekler gibi yattı. Bıktık valla iki oynayıp senelerce kulübü sömüren adamları izlemekten. Oynamayacak adam gitsin. Bu kadar gerilemesi başka bir oyuncunun gitmesiyle açıklanamaz.

sezonun ilk bir kaç maçında yaptı öyle. İyi de yaptı. Ama adam zam alınca futbolu bıraktı kafada. Mental açıdan zayıf belliki. Selçuk 1 sezon muazzam oynadı. 4 sezon eşekler gibi yattı. Bıktık valla iki oynayıp senelerce kulübü sömüren adamları izlemekten. Oynamayacak adam gitsin. Bu kadar gerilemesi başka bir oyuncunun gitmesiyle açıklanamaz.

Kendini bırakmadı aslında , rakip takımlar artık ogrenmisti ne yaptıgını ve onlemlerini aldılar ondan calısmadı ilk 4 haftadan sonra. Rodrigues iyi oyuncu ama onun yanına bitirici ozelligi olan posisyon almayı bilen bir forvet lazım.

Gerilemesi bir oyuncunun gidisiyle acıklanabilir aslında ornek verecek olursak bak Real Madrid bir oyuncu gitti adamlar suanda rezalet futbol oynuyor.

Kendini bırakmadı aslında , rakip takımlar artık ogrenmisti ne yaptıgını ve onlemlerini aldılar ondan calısmadı ilk 4 haftadan sonra. Rodrigues iyi oyuncu ama onun yanına bitirici ozelligi olan posisyon almayı bilen bir forvet lazım.

Gerilemesi bir oyuncunun gidisiyle acıklanabilir aslında ornek verecek olursak bak Real Madrid bir oyuncu gitti adamlar suanda rezalet futbol oynuyor.

Ronaldo biraz uç bir örnek olmuş tabi. Sezonda 70 tane gole direkt-indirekt katkısı olan bir adam. Fark ettirir illaki. Mesela onyekuru bitiriciliği zayıf, oyun zekası düşük bir oyuncu. Tıpkı garry gibi yapabildikleri sınırlı. Ama en azından topu alıp rakip kaleye surebiliyor. Tehlike yaratıyor. Yağmasa da gürlüyor. garry artık rakibe tehdit olmaktan çıktı.

Ronaldo biraz uç bir örnek olmuş tabi. Sezonda 70 tane gole direkt-indirekt katkısı olan bir adam. Fark ettirir illaki. Mesela onyekuru bitiriciliği zayıf, oyun zekası düşük bir oyuncu. Tıpkı garry gibi yapabildikleri sınırlı. Ama en azından topu alıp rakip kaleye surebiliyor. Tehlike yaratıyor. Yağmasa da gürlüyor. garry artık rakibe tehdit olmaktan çıktı.

Dikine oyun dersen Garry cok daha iyi. Yanındaki pas atacagı adam olursa alda at pası verecek kabiliyete sahip ama iste sanssız bir yarım sezon gecirdi.

Bir oyuncu fark ettirmez diyenlerdendim ama guzel ornek verdiniz , belli olmuyor , gomiste yanildim , belki bu yanilmada adam gibi bir yeni transferle ikame edilmemesi de etkendi ama ayni zamanda ikililer arasi uyumlari da bozmak riskliymis

Mesela ronaldo farkettirdi ama neymar o olcude farkettirmedi , benzer seviyede adamlar , katkilari tartisilmaz ama ayni oranda etkisi olmadi neymarin

Fakat su saga cekip vurmayi rakipler ezberledi ve onlem aldi sozune cok katilamiyorum , yine ronaldodan ornek vereyim , ceza alani caprazinda onun da benzer ve hep yaptigi ekarte hareketi var , 10 senedir yapiyor ve hala onundeki savunmadan topu o hareketlerle kacirip sutunu cekebiliyor

Ya da zidane dan ornek vereyim , orta sahada bir topu saklama ve ayni esnada yarim daire donerek kendine pas acisi yaratma hareketi vardi , hep ayni , ayaginin disiyla hafif durterek yapardi bunu ama futbolu birakacagi macta italyan oyunculara hala yediriyordu

O yuzden ezberlediler , sirrini cozduler fikrine uzagim

Satılması doğru, şampiyonlukta çok katkı sağlamıştı sağolsun ama beyni olmayan bir futbolcu, hazır üç beş lira ediyorken sattılar, yerinde karar.

Gülmek için Sinan Bey, senin esprilerin yerine Cem Yılmaz izliyorum. Alınmayın rica ederim. :hat:

Suanki mevcut kadronun turkiyedeki rakiplerden sampiyon olamayacak kadar kotu oldugunu dusunmuyorum

Bajic ve bu seneki adebayor mu iyiler
Ya da frey ve 1 gollu slimani mi
Bjk deki love ,larin, pektemek mi ?

Trabzon ve kasimpasanin o bolgesi bizden iyi

Yani bu kadroyla avrupada bambaska bir sey oynaman lazim ama ben feghoulisi , onyekurusu derken oyle kopacagimizi filan dusunmuyorum acikcasi

"Ideal" baska sey , "yetersiz" baska sey . Ideal degil ama bu lig ve rakipler icin yetersiz de degil

Suanki mevcut kadronun turkiyedeki rakiplerden sampiyon olamayacak kadar kotu oldugunu dusunmuyorum

Bajic ve bu seneki adebayor mu iyiler
Ya da frey ve 1 gollu slimani mi
Bjk deki love ,larin, pektemek mi ?

Trabzon ve kasimpasanin o bolgesi bizden iyi

Yani bu kadroyla avrupada bambaska bir sey oynaman lazim ama ben feghoulisi , onyekurusu derken oyle kopacagimizi filan dusunmuyorum acikcasi

Eylül ayından beri sahamızda galip gelmedik. Neden?

Eylül ayından beri sahamızda galip gelmedik. Neden?

Ustat ben ideal demedim zaten , ama 5-6 takim ayni puanda . Bu suna benziyor , milyon kisinin girdigi sinavlarda millet puani baz alir ama asil olan siralamadaki yerindir cunku finalinde herkes kotuyse biraz daha az kotu olan yukarida kalir

Ben de mevcut kadroyu ideal bulmuyorum ama bu kadro ilk 6 yapamaz bilmem ne marjinalliginde dusunmuyorum cunku rakiplerinden biri 17 inci , digeri senden 3 puan geride , lider ve senle puan farki olan takim da 4 macta 5 puan alabildi ve asagi salinacagina kesin gozuyle bakiliyor

Ligi supurecek ,80+ puanlara goz dikip hedef koyacak kalibrede rakibin olsa haklisin diyim

Arap kulupleri zaman zaman odemeleri dolar uzerinden yapabiliyorlar transferlerde , kendi iclerinde de ,o cografyada dolar hala daha gecerli bir para birimi

Karsi kulubun odeme istegine baglidir sanirsam

Üst Alt