Gaziantepspor Kapanıyor | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gaziantepspor Kapanıyor

Gaziantepspor Kapanıyor

Gaziantepspor Kapanıyor

cfd91a13028a7cb9cd45ff1f22db8fe0.jpg

TFF 1. Lig ekiplerinden Gaziantepspor'da, futbolcular ve kulüp personeli adına yapılan açıklamada, "Bizler Gaziantepspor başkanı, yönetimi, futbolcuları ve personeli olarak, kulübün yaşaması ve yaşatılması için onurlu bir mücadele verdik. Tüm çabalarımıza ve mücadelemize rağmen yalnız bırakıldık." denildi

Kulübün internet sitesinden “Gaziantepspor’suz yeni yılınız kutlu olsun!” başlığıyla yayımlanan mesajda, Gaziantepspor’un 49 yıl önce dönemin Belediye Başkanı Abdulkadir Batur başkanlığında 58 kurucu üyeyle kurulduğu hatırlatılarak, “Dünyada örnek gösterilen bir kahramanlık destanı olan Gaziantep savunmasında canı pahasına kenti düşmana teslim etmeyen 6 bin 317 şehidin anısına matem rengi olan siyah ve şehitlerimizin kanını simgeleyen kırmızı benimsenerek, bu koca çınarın renkleri kırmızı-siyah oldu.” ifadeleri kullanıldı.

Gaziantepspor’un sadece Türkiye genelinde değil, dünya çapında da kentin tanıtımına katkı sağladığının vurgulandığı açıklamada, gelinen süreçte büyük işler başaran bir futbol takımının yok olmasına göz yumulduğu kaydedildi.

Gaziantepspor yönetiminden futbolcularına ve personeline kadar kulübün yaşaması ve yaşatılması için onurlu bir mücadele verildiğinin aktarıldığı açıklamaya şöyle devam edildi:

“Bizler Gaziantepspor başkanı, yönetimi, futbolcuları ve personeli olarak, kulübün yaşaması ve yaşatılması için onurlu bir mücadele verdik. Tüm çabalarımıza ve mücadelemize rağmen yalnız bırakıldık. Ne bakanları ne valisi ne belediye başkanları ne milletvekilleri ne sanayicisi ne esnafı ne de bu şehirde yaşayan insanlarımız maçlarımıza gelerek bizlere sahip çıktı. En çok da buna üzüldük. Bizler 16-17-18 yaşında bu mücadeleyi vermeye çalışan futbolcular olarak tüm Gaziantep halkından özür dileriz. Direndik ama kazanamadık! Yüreğimizi ortaya koyduk ama olmadı. Ne yaptıysak biz gençlere sahip çıkılmadı. Marka şehrimiz Gaziantep’in gücü bizlere sahip çıkmaya yetmedi.”

Direnmenin herkesin harcı olmadığının belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kazanmak için güçlü olmak yetebilir ama direnmek çok daha fazlasını ister. Direnmek, yürek ister, sabır ister ve en önemlisi haklı olmayı gerektirir. Bu yüzden tarih, güçlüyü ve kazananı değil, direneni yazar. Direnmek, kazanmaktan çok daha büyük bir iştir ve bunu en iyi bu toprak bilir. Çünkü savaşı Fransız kazanmıştı ama tarih direneni yani Antep’i yazar. Bu yüzden bir direnç madalyası olarak adında ‘Gazi’ unvanını taşır bu şehir ve bu şehrin takımı. Geçmişin çöplüğü nice güçlüyle ve kazananla doludur ama tarihin onurlu sayfaları direnenlere ve dayananlara ayrılmıştır.”

İsimleri verilen kulübün kurucu üyelerine teşekkür edilen açıklamada, “49 yıl önce bu koca çınarı sizler kurdunuz, büyüttünüz, emek verdiniz. 50. yılında torunlarınız kapatıyor, kapanmasına göz yumuyor. Bizleri affedin.” ifadeleri kullanıldı.

Gamaspor

Son düzenleme:
Gaziantepspor'u kapatacaklar ve borclar sifirlanacak büyük ihtimal

Gazisehir gaziantep fk'nin adini degisirler gaziantepspor olur

Fenerbahçe maçında ki 3-0'dan 4-3'lük şaibeli maç ile milyonların ahını almıştınız, 16 sene sonra tutmuş.

Demek ki bir DSL'den daha yavaş çalışıyor beddua sistemi yada mesafe çok uzak.

niye seviniyorsunz bu kadar anlamıyorum.. Şehir takımları bir bir yok oluyor yerlerine suni olarak üretilen belediye takımları geliyor. Tarihi,mazisi,kültürü olmayan takımlar.

Ben G.Antep,Mersin,Eskişehir,Bursa,Samsun,Adana gibi deplasmanlarda oynamayı,kazanmayı istiyorum. Deplasmandayken ıslık seslerini,yeri geldiğinde deplasmana gelen taraftarlarla dalga geçmeyi istiyorum.

Osmanlı gibi 200 kişiye oynayan takımı istemiyorum mesela. Futbolun güzelliği burada çünkü. Neymiş efendim.. Şike yapmışlar. Fenerbahçe'de yaptı. Onlar da yok olsun o zaman. Yok olunca belki 2-3 ay sevinirsin,dalga geçersin ama bir süre sonra Fenerbahçe gibi rakibi de ararsın. Başakşehir ile çekişmek hiç zevk vermez.

niye seviniyorsunz bu kadar anlamıyorum.. Şehir takımları bir bir yok oluyor yerlerine suni olarak üretilen belediye takımları geliyor. Tarihi,mazisi,kültürü olmayan takımlar.

Ben G.Antep,Mersin,Eskişehir,Bursa,Samsun,Adana gibi deplasmanlarda oynamayı,kazanmayı istiyorum. Deplasmandayken ıslık seslerini,yeri geldiğinde deplasmana gelen taraftarlarla dalga geçmeyi istiyorum.

Osmanlı gibi 200 kişiye oynayan takımı istemiyorum mesela. Futbolun güzelliği burada çünkü. Neymiş efendim.. Şike yapmışlar. Fenerbahçe'de yaptı. Onlar da yok olsun o zaman. Yok olunca belki 2-3 ay sevinirsin,dalga geçersin ama bir süre sonra Fenerbahçe gibi rakibi de ararsın. Başakşehir ile çekişmek hiç zevk vermez.

Evet şike yapıp cezasını çekmeyen herkes yok olsun.

Üst Alt