Gaziantep’ten Haber Var ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gaziantep’ten Haber Var !

Cevap: Gaziantep’ten Haber Var !

Sabri ilk A takıma çıktığında orta sahaydı.Şimdi Sabri'yle ortasaha kelimeleri yanyana geldiğinde millet gülüyor.Burada oyuncunun gerçek mevkisini tartışmıyoruz.Emre şuan sol açık oynuyor.Gözüken o ki bu sistemden vazgeçmeyeceğiz.Emre'de bundan sonra sol açıktır.Gerçekte oynaması gereken sol açık olmasada.Zaten Emre'nin şuana kadar A takımda serbest oyuncu rolünde oynadığını gördüğümüzü hatırlamıyorum. :)

Sabri ilk A takıma çıktığında orta sahaydı.Şimdi Sabri'yle ortasaha kelimeleri yanyana geldiğinde millet gülüyor.Burada oyuncunun gerçek mevkisini tartışmıyoruz.Emre şuan sol açık oynuyor.Gözüken o ki bu sistemden vazgeçmeyeceğiz.Emre'de bundan sonra sol açıktır.Gerçekte oynaması gereken sol açık olmasada.Zaten Emre'nin şuana kadar A takımda serbest oyuncu rolünde oynadığını gördüğümüzü hatırlamıyorum. :)

sabri forvet arkası oyuncusuydu.ümit milli takımdada çok umutlulardı ondan.

emre oynadığı mevki sebebiyle biraz daha büyük yaşlarda başarılı olur

tecrübe ve güç kazanması şart

yoksa kimse onu serbest oyuncu olarak oynatmaz

anadolu takımlarına kiralık yollamak lazım

ama oynayabileceği bir takıma

ve sol açık olarak devşirmek yerine çift yönlü oyuncu olarak oynatmak daha iyi olur

deep lying playmaker gibi

i%C5%9Fte-yeni-emre_171867.jpg

Bu takım yıllardır yerli kalitesizliğinden dolayı sürünüyordu. Yabancının en kralını(Lincoln , Keita) aldık ama yinede takım olamadık. Takım olmak için kaliteli yerli almak ŞART. Olcan bu şartlara uyan bir futbolcudur. Neden beğenmeyenler var çok tuhaf inanın anlamıyorum.

Sanırım bazı arkadaşlar Fenerbahçe tezgahından geçmiş olmasından rahatsızlık duyuyorlar ki haklılık payları var.Ama o bir Serdar Kulbilge, bir Volkan Babacan(örnekler çoğaltılabilir)olmadığını kanıtladı çoktan.Belli ki karakter sahibi bir çocuk. Yerli kalitesinin yükselmesi ve bol alternatifli bir kadro açısından yerinde bir transfer olur.

Ama beni rahatsız eden bir şeyden bahsetmeden geçmeyeceğim.Olcan sorulan sorulara "Fatih Terim'le çalışmayı çok istediği" şeklinde yanıt vemiş. Bu belki doğru,Fatih Terim'i çok beğenen biri olarak ben de her futbolcunun onunla çalışmayı istemesini çok iyi anlıyorum.Ama Olcan da , gelecek diğer futbolcular da Fatih Terimspor'a gelmediklerini iyi anlamalılar; burası milyonlarca çocuğun hayallerini süsleyen Galatasaray. Galatasaray taraftarının kabullenmediği hiç bir futbolcu burada kalıcı olamaz, Galatasaray'ı hedef değil basamak olarak gören futbolcular lütfen rakiplerimizin kapısını çalsın.

Olcan'ı beğenmeyene A7 mustehak. Yedekte OLSA böyle bir oyuncunun olması her zaman güzeldir ki formayı kapacak potansiyal de vardır kendisinde. lakin takım makina gibi işliyo cuk diye oturursa kadroya hiç şaşırmayın.

olcan süper bir takım oyuncusu.

Tamamiyle bir takım oyuncusu. Sağ kanat sol kanat oynayabilir forvet arkası oynayabilir. Daha ne istiyoruz.

Sıra geldi sağ kanada adam bulmaya. Keşke şu Alper Potuk gelse de olay bitse.

Eğer kalenin Muslera'ya emanet olmasını; Eboue'nin sağdan yardırmasına devam etmesini; Semih-Ujfalusi, Selçuk-Melo - Elmander-Baros omurgasının bozulmamasını istiyorsak kanatlara yerli oyuncular bulmak şart. Olcan Fatih Terim'in oyun anlayışına uyum sağlayabilecek, ileri geri çalışan, çalışkan bir oyuncu. Geçen sezon Antep'e sağladığı skor katkısı da ortada. Eğer sezon başında isteseydik Antep 5 milyon Euro'dan aşağıya masaya bile oturmazdı, nitekim Trabzon transfer listelerinin üst sıralarında olmasına rağmen almayı başaramadı. 2-2.5 milyon Euro Olcan için Türkiye şartlarında oldukça uygun bir miktar. Amrabat'la uğraşacağımıza bu transferin üstüne düşmeliyiz diye düşünüyorum.

Onun önü bunun arkası kapanacak diye transfer yapmayalım mı beyler ? Yetersiz kadromuz maalesef. Şuanki durumumuz gerçekten muhteşem bir başarı. Çok değil 6ay önce dibi görmüş bir takım şidmi zirvede ve derbi-büyük maçları kaybetmedi ! bu çok önemli.

O yüzden bize devre arası en az 3 oyuncu lazım. Olcan çok iş görecektir. Eli belinde adam almamak lazım. Olcan konusunda en büyük avantajımız enerjik ve pişmiş olması.

Üst Alt