Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?


Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?boyle bir kaniya nereden vardigini merak ettim sadece. en iyi bilimadamlarinin, nobel odulu kazananlarin ciktigi ulkenin halki malsa 75 milyondan sadece topcu cikan ulkenin halki nedir cok merak ediyorum acikcasi
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?boyle bir kaniya nereden vardigini merak ettim sadece. en iyi bilimadamlarinin, nobel odulu kazananlarin ciktigi ulkenin halki malsa 75 milyondan sadece topcu cikan ulkenin halki nedir cok merak ediyorum acikcasiO da çıkmıyor artık. El kadar Bosna'dan Dzeko çıkarken, 75 milyonluk ülkeden Şükür'den sonra santrafor çıkmıyor.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?Aynen Emir reis...

Yanlız Amerikan toplumu buna pek itibar etmiyor gibi...;)Tarihleri olmadığından olsa gerek. Dünyadan bir toplum bir çoğu. Abd halkı ile ilgili Times dergisinin yaptığı araştırma vardı oradayken okumuştum. Matematik eğitimleri Dünyada 100 ülke arasında 91.ci sırada. Liseye kadar olan kısmı tabiiki de. Beyin göçü ile gelişen-gelişmiş bir ülke Abd. Yer altı kaynakları, petrol, istilaya uğramamış olmaları, etnik kimliklerinin olmayışı, Avrupa desteği(geçmişte) ve 1.ci-2.ci Dünya savaşında silah sanayiine yatırım yapmaları vs..
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?boyle bir kaniya nereden vardigini merak ettim sadece. en iyi bilimadamlarinin, nobel odulu kazananlarin ciktigi ulkenin halki malsa 75 milyondan sadece topcu cikan ulkenin halki nedir cok merak ediyorum acikcasi
Orta sınıflardan bahsediyor,hani şu bütün gün tv izleyip doritos yiyen,vietnam savaşını kazandıklarını sanan kitle.Ayrıca bilimadamı çıkarmak ülke nufusyla değil,o ülkede kurulan araştırma tesislerinden,üniversiterden,modern eğitim kurumlarından anlaşılır.Daha en iyi üniversitesi dünyada ilk 500 e giremeyen ülkeden nobellik prof. çıkmasını beklemiyorsun heralde Hayri.Nobellik prof çıkmıyor ama üniversite mezunu,hatta 2 üniversite mezunu bir ton işsiz var.Mühendislik mezunu polisler memurları falan var.Amerika da ise durum farklı,orada %1 lik ultra zeki,elit bir kitle var.Dünyayı yönetenler onlar zaten.Geri kalanının,dağdaki çobandan bir farkı yok.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...??ne demek istedigini anlamadim. her ulkede egitimsiz bos belesciler vardir. ama turkiyenin hali ortadayken amerikalilar mal demek ne kadar dogru bilemiyorum. oncelikle kendimize bakalim. o universiteler, r&dler, laboratuarlar halkin mal olmasiyla kurulmadi. her doritos yiyene karsi essek gibi calisan adam da var burada. youtubedan ucgenin ic acilarini bilmeyen adamlarin videosunu izleyip amerikalilar mal yha biz daha zekiyiz onlarin universitede ogrendigi matematigi biz 3. sinifta ogreniyoruz mantigina burunme hatasina dusmeyelim.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?Nobel çıksa ne olur Hayri ? Obama gibi yeni yetme adama geldiği sene verilen, Orhan Pamuk gibi bir Avrupa maşasına verilen "kapitalist ülkelerin hegamonyasındaki" ödüldür.ABD'de bende bulundum. Gördüğüm 3 şey : uyuşuk, içki bağımlısı gençlik ve Amerikan futbolunu-Hollywood yıldızlarını gündem eden bir halk. Bizim ve bizim gibi olan ülkelerin geçirdiği dış-iç savaşların 10da1ni yaşamamış gereksiz bir toplum.Bunun yanında süper güç. İşte Dünya bu kadar saçma bir düzende.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...??ne demek istedigini anlamadim. her ulkede egitimsiz bos belesciler vardir. ama turkiyenin hali ortadayken amerikalilar mal demek ne kadar dogru bilemiyorum. oncelikle kendimize bakalim. o universiteler, r&dler, laboratuarlar halkin mal olmasiyla kurulmadi. her doritos yiyene karsi essek gibi calisan adam da var burada. youtubedan ucgenin ic acilarini bilmeyen adamlarin videosunu izleyip amerikalilar mal yha biz daha zekiyiz onlarin universitede ogrendigi matematigi biz 3. sinifta ogreniyoruz mantigina burunme hatasina dusmeyelim.

abd kendini aptal gösterebilecek kadar zekidir
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...??ne demek istedigini anlamadim. her ulkede egitimsiz bos belesciler vardir. ama turkiyenin hali ortadayken amerikalilar mal demek ne kadar dogru bilemiyorum. oncelikle kendimize bakalim. o universiteler, r&dler, laboratuarlar halkin mal olmasiyla kurulmadi. her doritos yiyene karsi essek gibi calisan adam da var burada. youtubedan ucgenin ic acilarini bilmeyen adamlarin videosunu izleyip amerikalilar mal yha biz daha zekiyiz onlarin universitede ogrendigi matematigi biz 3. sinifta ogreniyoruz mantigina burunme hatasina dusmeyelim.Hayri biz kalıpçılığa alıştırılmış bir ülkeyiz. Ezber sistemi yerleşmiş bir toplumuz. Geçmişte böyle değilmişiz bunu birçok araştırma vs söylüyor. Birçok fabrikamız varmış. Devletçilik eskiden kalma bir hastalık (bknz: Saray). Ayrıca, eğitimsizlik imkansızlıktan olan bir toplumuz. İşsizlik sigortası ve Sağlık reformları yeni yeni gelişiyor. ABD'de yıllardır olan bir imkan. Ev başına 3 araba düşen bir memleket. Benzine hala galon üzerinden 3-4 dolar verirken mırın kırın eden bir toplumla bizi kıyaslaman yanlış. İmkanlar ile eşleştirdiğinde emin ol ezer geçeriz. Adamların okullarına giden öğrencilerin büyük kısmı sporcu, müzisyen, eğlence ve CV amaçlı gidiyor. Bunu ben değil kendi araştırmaları söylüyor.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?halkin zeka seviyesi ne izledigi veya ne yiyip ictigiyle mi olculuyor? 300 milyonun icinde milyonlarca denyonun, beyinsizin oldugunu farkindayim. universitede bile ne idugu belirsiz kendini sirf icmeye vermis elemanlarin oldugunu biliyorum. ama tam tersi olan bir cok kisi de gordum ve taniyorum. adamlar zeki ve caliskan. bazilari da direk koyden gelme. herkesi mal diye genelleyemezsin ki. birkac ulke var dunyada halkinin cogu aydinlanmis ve modern olan. onlara isvec, isvicre falan diyoruz. ama amerikada da gercekten zeki ve caliskan olan bir kitle var. dedigim gibi nobel odullerinden (ki sadece baris ve edebiyat dalinda verilmiyor, fizik kimya gibi dallarda da veriliyor), yayinlanan paperlardan, patentlerden, buluslardan falan bunu anlayabilirsin. ama cikip amerikan halki mal dersen yanlis olur. turkiyedeki entellektuel kapasitesi gelismis/gelismemis mal oraniyla amerikadakini karsilastirirsan huzun verici sonuclar cikar. bu isler kliseleri dile getirmekle olmaz. veriler ortada.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?biz bilinçlilik konusunda bir çok ülkeyle yarışamayız

genç nüfus var heheeyyt diyoruz

ama genç nüfus apaçiler vs tikiler şeklinde boşbeleş adamlar olarak ikiye ayrılmış
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?Lincoln sevgisinin nerden geldiği anlaşıldı..
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?arnold-schwarzenegger.jpg
Bunları bize anlatma Emir reis.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?Tartışma çıkarmak için yazmadım beyler ama ABD universitelerinde çalışanlar nobel alıyor zart zurt diye halkın mal olmadığını da kanıtlamaz. Abd halkı mal demek zeka seviyeleri düşük demek değildir, kendilerine verilen işi yapan kölelerdir. Sadece kendilerine sunulan hayatı yaşayan, yöneticilerin her söylediğine kayıtsız şartsız inananlardır. Neden herifler ota moka Whitehouse sözcüsünden açıklama bekliyorlar sanıyoruz? Gözlerinin önünde bir olay olsa, doğrulaması için beyaz saray sözcüsünü veya fox news'i bekleyen adamlardan bahsediyoruz. Abd halkı da kökte zenciler ve hispanicler(latino) lardır. Oraya fırsat için akmış hintlisi, japonu, asyalısı beni ırgalamaz. En az 200 yıldır kökü orada olanlar oranın asıl sahipleri ve nüfüsun asıl dağılımını oluşturanlardan bahsediyoruz.

Bu mallarıda süper zümre olarak ingiliz kökenli kardeşler yönetmektedir. Abdnin gerçek halkı ufak işlerde çalışan tiplerdir. Abd sadece parası olana fırsatlar ülkesidir. Herneyse daha fazla detaya inmeye gerek yok ki ayrıca bu avrupalıların ve abdnin kendi koydukları saçma ödülleri kendilerine dağıtmaları gözümü boyamıyor. Bizden ilerde değiller, bizlerden faydalanmayı biliyorlar sadece. Onu da siz kar sayarsanız adamlar faydanlanmaya devam etmekte sakınca görmeyecektir.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?Yine dar fikirler ortada uçuşuyor. Şu konu altında bile boş milliyetçilik yapılıyor ve biz hala şu lanet savunma psikolojisini kıramıyoruz. Kendimize toz konduramıyoruz, sürekli o öyleydi biz şöyleyiz diyoruz. Evet biz süperdik ama Amerika'nın oyunları n'apalım, bizi geriye itiyor sürekli. :eek:Ayrıca Orhan Pamuk'un kendi fikirlerinden ötürü "maşa" diye tabir edildiğini görmek bile insanı daraltıyor gerçekten. Bu adamın kendi fikri arkadaşım, adı üstünde kendi fikri. Fikirlerini beğenmiyorsun diye aldığı ödüle neden çamur atıyorsun? Bir kere ödül aldığı kitabı açıp okudun mu?
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?kultur yuvasi gscde sikkofield diye bir adamin yazdiklarini tartistik diye has amerikali halkindan (nedense hintlileri ve asyalilari kapsamiyor bu. neyse) ustun mu oldukboyle mantik duymadim hayatimda. orda da herseye inanan var turkiyede de. boyle bir genellemeyi nasil yapabildiginizi soruyorum sadece. turkiyede milyonlarda cahil cuhela yobaz var. kimse cikip turkiye halki mal arkadas diyor mu HAYIR. o zaman neden kliselerden yola cikarak adamlara b.k attiginizi inkar etmiyorsunuz da kokenlerden girip 200 yildir orda olanlar gibi bos argumanlardan ciktiginizi kabul etmiyorsunuz :Z5:
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?Yine dar fikirler ortada uçuşuyor. Şu konu altında bile boş milliyetçilik yapılıyor ve biz hala şu lanet savunma psikolojisini kıramıyoruz. Kendimize toz konduramıyoruz, sürekli o öyleydi biz şöyleyiz diyoruz. Evet biz süperdik ama Amerika'nın oyunları n'apalım, bizi geriye itiyor sürekli. :eek:Ayrıca Orhan Pamuk'un kendi fikirlerinden ötürü "maşa" diye tabir edildiğini görmek bile insanı daraltıyor gerçekten. Bu adamın kendi fikri arkadaşım, adı üstünde kendi fikri. Fikirlerini beğenmiyorsun diye aldığı ödüle neden çamur atıyorsun? Bir kere ödül aldığı kitabı açıp okudun mu?

Milliyetçilik yapıcak son adamım ama yaptırıyorlar zorla. Bizim halk cahil değil demedim ama Abd halkı cahil. Orhan Pamuk'a da ben laf atmadım heralde geride biri atmıştır denk gelmedim. Orhan Pamuk okuyacak kadar vaktimiz varsada bilim yönünde bir gram ilerleyemeyiz. Sanatta ilerleyeceksek Tv ler de bir ton soyunan var, demek ki ileriyiz :D

Editsiz edit: Kişisel yazmadım kendi fikrim :D
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-27 l 11 Eylül Komplo Teorisi mi...? Değil mi...?kultur yuvasi gscde sikkofield diye bir adamin yazdiklarini tartistik diye has amerikali halkindan (nedense hintlileri ve asyalilari kapsamiyor bu. neyse) ustun mu oldukboyle mantik duymadim hayatimda. orda da herseye inanan var turkiyede de. boyle bir genellemeyi nasil yapabildiginizi soruyorum sadece. turkiyede milyonlarda cahil cuhela yobaz var. kimse cikip turkiye halki mal arkadas diyor mu HAYIR. o zaman neden kliselerden yola cikarak adamlara b.k attiginizi inkar etmiyorsunuz da kokenlerden girip 200 yildir orda olanlar gibi bos argumanlardan ciktiginizi kabul etmiyorsunuz :Z5:

Turk halkı cahil değil diyen mi var forumda$? Ayrıca evet bir ton insan turk halkı cahil de diyor zaten birde ben diyip tuz biber ekmek istemedim. Ben argümanlarımı resmi kanıtlar halinde sunmak zorunda olduğumu da düşünmüyorum.
 

ip kamera canlı yayın | Tv Hosting | Trabzon Haber | Barkodlu Satış Programı | Samsun Haber | İsviçre Haber

Üst Alt