Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l Irkçılık


Malumunuz Dünya'nın en illet şeyidir...

Sırf ırkından dolayı insanları aşağılamak...

Son dönemde özellikle Katalonz boyları Fabregas gibi martolarca Villa gibi hırbobolarca dillendirilen yavaş yavaş tekrar dünya sahnesine çekilmeye çalışılan aşağılıkbir illet...Peki sizlerin düşünceleriniz nelerdir...?
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l Irkçılıksonuçta insanın elinde olmayan bişey, sen karşıdakini örneğin ispanyol olduğu için aşağılıyosan karşı taraftaki ispanyol sana sormaz mı niçin katalansın diye
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkBence herkeste biraz ırkçılık vardır. Ama bu herkeste farklı seviyededir. Aşağılamak seviyesinde değil her zaman. Bi önyargı hep vardır farklı ırklara karşı. Yanlış mıyım?
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l Irkçılıkİspanya, Avrupa ve ABD diyoruz da bizim ülkemizde de azımsanmayacak derecede fazlalar. Şu Van depreminde bile kendilerine pay çıkaranları gördükçe iğrenmemek elde değil.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkIrkçılık kapitalizmin bir oyunudur. Irkçılık körüklenerek savaş ortamı yaratılır. Bu sayede de bir takım kişiler silah ticaretinden önemli gelir sağlar.Türkiyede Azize ve Alişen silah ticaretinden beslenen mahluklardır.
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkIrkcilik'dan nefret ederim, insanoglu kendi irkini secme sansinami sahip bazi densizler kendilerini en buyuk irk diye lanse eder...Allah akil fikir versin, irkciliga hayir !
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkHerkesin içinde biraz ırkçılık yoktur,o dediğin milliyetçilik oluyor.Bir insan milliyetçi olabilir.Vatanını,milletini sever.Onun için çalışır,o insanlarla beraber yaşamaktan mutlu olur ve keyif alır.Ama bunu yaparken başka bir milletten insana bilerek/isteyerek zarar vermeyi düşünmez.Irkçılık dediğin şey ise senin milletinin "doğuştan" diğer başka milletlerden üstün olduğunu düşünmen ve bu sebepten dolayı onlara hükmetme isteğidir.Tanımları yaptıktan sonra konuşabiliriz :)
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l Irkçılıkırkçılık tü kaka ise neden herkes kendi ulusundan olan halkı seviyo koruyo kolluyo

hatta bırak ülkeyi kendi şehrinden olan insanı daha da seviyofarklı ırktan olduğu için birisini dışlamak kötüyse

aynı ırktan olduğu için birisini sevmek iyi mi sizce
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l Irkçılıkkendi ülkesinde irkciliga maruz kalan tek milletiz!Amarika'yı,Almanya'yı unutmayınız gençler.Hatta daha 2-3 ay önce milletin Londra'yı yakmasının sebebi buydu.ırkçılık tü kaka ise neden herkes kendi ulusundan olan halkı seviyo koruyo kolluyo

hatta bırak ülkeyi kendi şehrinden olan insanı daha da seviyofarklı ırktan olduğu için birisini dışlamak kötüyse

aynı ırktan olduğu için birisini sevmek iyi mi sizceNiye olsun ki?
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkOnlar kazanılmaz artık kanka:eek: Herşey meydanda o adamlar ayrı bi devlet istiyor artık kazanmak falan boş yani. Neyse dağıtmayayım konuyu.Ayrı devlet istiyor dediğin kaç kişi Yunus kardeşim? Neden azınlığın sesi dinlenir hep? Türkiye genelinde dtp oy veren kaç milyon insan var? Veya dtp oy verenlerin hepsi Kürt mü?
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkŞahsen BDP'ye oy veren kişi sayısı 5 milyon...

Geride kalan 10 küsür milyon kişi oy vermiyor...Neyse konu Irkçılık...
 
Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-34 l IrkçılıkAyrı devlet istiyor dediğin kaç kişi Yunus kardeşim? Neden azınlığın sesi dinlenir hep? Türkiye genelinde dtp oy veren kaç milyon insan var? Veya dtp oy verenlerin hepsi Kürt mü?Vallahi ben kürtlerle alakalı bişey dediğimi hatırlamıyorum:) Ama orada yüzde 40 civarı Dtp'ye oy veren kişi var sanırım. Onları kastettim yani kazanılabilse bu zamana kadar kazanılırdı. Bu saatten sonra yersiz olur. Hala çocuk katillerinin, bebek katillerinin arkasında olan beyin özürlüleri kazanmak için uğraşılmaz diye düşünüyorum.
 
Üst Alt