Genç Fenerli Tarık Ongun! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Genç Fenerli Tarık Ongun!

ongun-640.jpg

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi mücadelesinin yardımcı hakemi Tarık Ongun, Galatasaray taraftarının sahaya attığı yabancı maddenin başına isabet etmesi nedeniyle sakatlık yaşamış ve bu olay derbiye damga vuran anlardan biri olmuştu. Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin yardımcı hakemi Tarık Ongun'un lise yıllarında Fenerbahçe taraftarı olduğu ortaya çıktı. Mücadelede Galatasaray taraftarının tepkisini çeken Tarık Ongun'la alakalı ortaya çıkan Fenerbahçe detayı, sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri haline geldi.

Cüneyt Çakır’ın maçtaki kritik kararlarından birçoğu spor kamuoyunda eleştirilirken, bu kararların arkasındaki isimlerden yan hakem Tarık Ongun da Galatasaraylı taraftarların hışmına uğramıştı.

Fenerbahçeli Hasan Ali Kaldırım’ın ceza sahası içerisinde topu eliyle kestiği pozisyonda Çakır’ı penaltı olmadığı şeklinde yönlendiren Ongun daha sonra yabancı madde yağmuruna tutulmuş kafasına isabet eden maddenin ardından yerde kalmıştı.

Kadıköy Anadolu Lisesi mezunu olan Ongun’un dünkü maçtan sonra lise yıllığı sosyal medyada dolaşmaya başladı. Yıllıkta arkadaşları Ongun’dan ‘Koyu bir Fenerbahçe taraftarı’ olarak bahsediyor.

b3682aea991f1ba4e282a3df8e0aa75e.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hakemin yanlış karar verdiği doğru da bu tarz şeyleri anlamıyorum açıkçası. Ülkede hemen herkesin bir takımı var. Hele futbola dair (hakemlik, federasyon görevlisi gibi) iş yapanlar mutlaka takım tutuyordur. Yani takım tutmayan adamı bulamazsın. Hakemlerin de hangi takımlı olduğuna dair mülakat yapılıp maça verilemeyeceğine göre adamların özel hayatlarına dair bilgilerin afişe edilerek eleştirilmesi anlamsız ve yanlış.

Adam işini kötü yaptığı için eleştirilmeli, tuttuğu takım için değil.

Hissettik abi hissettik
Bu taraftar boşuna çıldırmadı
Bütün herşeyleri art niyetliydi
Sülalesinden çıksın inşallah ahlaksız köpek

TapaTalK

bc831ba088ead9984cb468904aea1398.jpg

Dün akşam net penaltımızı görüp bilinçli olarak verdirtmeyen ve 2-1’lik maçta taca çıkan toptan yediğimiz golde oyunu devam ettiren şerefsiz Tarık Ongun’un fanatik fenerli olduğu ortaya çıktı.

Dipnot: keşke kafana Nokia 3310 isabet etseydi de beyin kanaması geçirseydin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

İş biraz fanatizm boyutuna kaçıyor tabii böyle olunca ama şaşırtıcı değil. 2 maçtır böylesine açık bir hata yapılması için art niyet olması lazım. Art niyetin olduğu yerde de hata yoktur. Kasıt vardır.

fenerli olmasından ziyade eyyamcı ve tetikçi yada aşırı yeteneksiz ve kör olduğu için o bariz hatayı yaptı.

Bunun fanatik Fenerli olduğu belli. Bu ilk vukuatı değil bizim maçlarda hep aynı haltı yiyor.

Sent from my Galaxy S8+ using GSCimbom mobile app

Hakemin yanlış karar verdiği doğru da bu tarz şeyleri anlamıyorum açıkçası. Ülkede hemen herkesin bir takımı var. Hele futbola dair (hakemlik, federasyon görevlisi gibi) iş yapanlar mutlaka takım tutuyordur. Yani takım tutmayan adamı bulamazsın. Hakemlerin de hangi takımlı olduğuna dair mülakat yapılıp maça verilemeyeceğine göre adamların özel hayatlarına dair bilgilerin afişe edilerek eleştirilmesi anlamsız ve yanlış.

Adam işini kötü yaptığı için eleştirilmeli, tuttuğu takım için değil.

Biz ne icin elestiriyoruz? Fenerbahceli feneri tuttugu icin mi elestiriyoruz? Adam Fenerbahce macinda bize olan net penaltiyi vermedi.
TFF'yi elestirmemiz gerekiyor cunku dogru gozlemciyi yapmiyor hakemleri su net hatalari yuzunden cezalandirmiyor.
Adamda kendi cikari icin maclari boylece yonetiyor. Bu da isini kotu yaptigi icin elestirmek.

TFF'den ayri bir kurum yapilmali bu yoksa eger - hakemleri gozleyen ve cezalandiran bir kurum. Hakemleri dikkatle secmek lazim bide, guzel bir screening ile.

Son düzenleme:
bc831ba088ead9984cb468904aea1398.jpg

Dün akşam net penaltımızı görüp bilinçli olarak verdirtmeyen ve 2-1’lik maçta taca çıkan toptan yediğimiz golde oyunu devam ettiren şerefsiz Tarık Ongun’un fanatik fenerli olduğu ortaya çıktı.

Dipnot: keşke kafana Nokia 3310 isabet etseydi de beyin kanaması geçirseydin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Beyin kanamasi agir olmus biraz.
Ama yine de like attim.

Biz ne icin elestiriyoruz? Fenerbahceli feneri tuttugu icin mi elestiriyoruz? Adam Fenerbahce macinda bize olan net penaltiyi vermedi.
TFF'yi elestirmemiz gerekiyor cunku dogru gozlemciyi yapmiyor hakemleri su net hatalari yuzunden cezalandirmiyor.
Adamda kendi cikari icin maclari boylece yonetiyor. Bu da isini kotu yaptigi icin elestirmek.

TFF'den ayri bir kurum yapilmali bu yoksa eger - hakemleri gozleyen ve cezalandiran bir kurum. Hakemleri dikkatle secmek lazim bide, guzel bir screening ile.

Ya benim demek istediğim bu adamın okul yıllığı, Hüseyin Göçek'in basket fotoğrafı, öbürünün atıyorum bjk mayosunu afişe ederek yapmamak lazım. Yoksa tabiki bu adamın yaptığının peşine düşelim. Benim anlatmak istediğim konu farklıydı.

Ya benim demek istediğim bu adamın okul yıllığı, Hüseyin Göçek'in basket fotoğrafı, öbürünün atıyorum bjk mayosunu afişe ederek yapmamak lazım. Yoksa tabiki bu adamın yaptığının peşine düşelim. Benim anlatmak istediğim konu farklıydı.

Abi simdi yanlis anlama ama screening dedigimiz bu. Hakemi secerken bile gecmisine bakiyorsun, tarafsiz davranabilir mi davranamaz mi vs. Katiliyorum sana evet bize bu is dusmemeli ama yemin ederim ya bu isi su millet su taraftardan baska kimse yapmiyor bu ulkede. Kurumlara sifir guvenimiz var millet olarak o yuzden kendimiz su pislikleri cikarmak zorundayiz meydana anlatabildigisem.

Su baslikdaki bilgi aslinda guzel bir bilgi yani, tesaduf degil aslinda 100/100 hatali karar verdi iki derbide bize karsi

Su TFF'nin yapmasi gerekeni tam bu, 2014'de bunu yapmaliydi bu adam cekip bi kenara su su bilgilerimiz var, su su faktumlar var (top taca cikti ama sen bunu gormedin ) simdi cezalandirmak zorundayiz cunku isini dogru yapmiyorsun vs vs. TFF napiyor? Cezalandirdi mi bilmem fakat yine bir GS - FB macina dahil ediyor ayni hakemi. Su dogru duzgun calisan bir TFF'de olmazdi.
.

Üst Alt