Genel Kurula Dair | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Genel Kurula Dair

bbd7707d85d610457aae039648a1d871.jpg

Genel kurulun yapisi ile ilgili bir yazi yazmistim ua forumunda aktifken ve sene 2005 filandi yani henuz uyeligimin ilk senesiydi ve sonralari da cok kereler tekrarladigim bazi yorumlari ilk o gun dile getirmistim

GS genel kurulu ilk kez 2005 lerin ortalarinda canaydinin direncinin (uye alimi konusunda) kismen kirilmasi ile cok agir da olsa genc uyelerin soz sahibi olmaya basladigi bir yer haline gelmeye dogru evrildi

Ve demistim ki dogal seleksiyon oldukca tepedekiler ile alttan gelenlerin farki 5 er 10 ar senelik periyodlarla hissedilecek

Bunun tam karsilamasa da ilk ayak sesi adnan ozturk adnan polat seciminde hissedilmisti , aslinda yigit sardan in da bir oncesinde cok oy almasi bir baslangic diye yorumlanmisti ama esas duello adnanlar arasinda yasandi

Ve polat o donem aslinda esasen klup uyelerinden ziyade klup disarisinin teveccuhuyle baskan oldu ama kah kendini iyi anlatamamasi kah yaptigi anlamsiz kankaliklar ve boyun egdiren yanlislarla kuyusunu kazdi ve genel kurul onu degistirdi

Fakat degistirirken bu kez kafatasci kesim taktik degistirerek vizyoner bir adami (ve yine yeniden eskiden hic kluple alakasi olmayan) yani aysali goreve getirdi ve aysal beklenenden de fazla basari gosterince taraftari da yanina cekti

Onun da kendi ve kendisi disindaki hatalari haliyle turk spor klubu yonetme sistemine olan yabanciligi sebebiyleydi

Ve nihayet yine otelinde duzenlenen organizasyonlar disinda ismini bile duymadigimiz bir adami 3 senedir baskan yaptilar, bu kez kismen siyasi kozlari ve mali durumu gundemde tutarak

Ama her secimde cok ama cok net goruluyor ki , yavas fakat temeli saglam bir sekilde alttan seyirciyle benzer dusunen , daha rafine bir genclik geliyor ve artik bunlar yaslilarin tasfiyesi ile 12-13 uncu degil 5-6 inci sandiklardan itibaren etkililer

GS kongresinin icinden halen kalibreli yoneticiler cikaramadigi gercegini vurgulamayi da gerek gorerek yazimi sonlandiriyorum

Genel kurul - taraftar etkilesimi ile ilgili bir yazim da var ama onu simdilik tutuyorum , ileride elbet paylasirim

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt