Genel Sohbet

Mahir Koç

Malı Arap Faik'ten alıyorduk
GalataSarayı Efendileri
Jesus christ is our lord and savior desem bununla da yetinmeyip '' deus vult! '' desem katılmaz mısın ?
İlkine katılırım elbet başım üstüne de ikinci yazdığın cümleden hiçbir şey anlamadım ben. Hangi dil o?

Mehmet Arslaner

Tablet Kılıfları Uzmanı
GalataSarayı Efendileri
İlkine katılırım elbet başım üstüne de ikinci yazdığın cümleden hiçbir şey anlamadım ben. Hangi dil o?
Ben mesafeli yaklaşırdım, katılmazdım açıkçası o fikre. Latince tanrı böyle istiyor, tanrı istiyor, tanrının iradesi bu şeklinde Türkçeye çevrilebilir. Haçlı seferlerinin fikir babası, birinci haçlı seferinin ise mimarı olan papa 2. urban'ın yaptığı galeyana getirici konuşma sonrası halkın deus vult çığlıkları attığı söylenir, aynı şekilde tapınak şövalyelerinin süvari ''charge'' etmeden önce veya saldırı öncesi deus vult çığlıkları attığı rivayet edilir.

1. haçlı seferinde başarılı olan hristiyan fanatikler ile özdeşleşmiştir ama kilise tarafından rutin şekilde kullanılır.

cevap için teşekkürler iyi forumlar.

Mahir Koç

GalataSarayı Efendileri
Ben mesafeli yaklaşırdım, katılmazdım açıkçası o fikre. Latince tanrı böyle istiyor, tanrı istiyor, tanrının iradesi bu şeklinde Türkçeye çevrilebilir. Haçlı seferlerinin fikir babası, birinci haçlı seferinin ise mimarı olan papa 2. urban'ın yaptığı galeyana getirici konuşma sonrası halkın deus vult çığlıkları attığı söylenir, aynı şekilde tapınak şövalyelerinin süvari ''charge'' etmeden önce veya saldırı öncesi deus vult çığlıkları attığı rivayet edilir.

1. haçlı seferinde başarılı olan hristiyan fanatikler ile özdeşleşmiştir ama kilise tarafından rutin şekilde kullanılır.

cevap için teşekkürler iyi forumlar.
Uğur Güzel, Selami Görmezler ya da Mustafa Bahar. . . Adı her neyse. İşte şimdi o arkadaşın yokluğunu hissettim. Olsaydı da kaos çıksaydı.

Mehmet Arslaner

Tablet Kılıfları Uzmanı
GalataSarayı Efendileri
Uğur Güzel, Selami Görmezler ya da Mustafa Bahar. . . Adı her neyse. İşte şimdi o arkadaşın yokluğunu hissettim. Olsaydı da kaos çıksaydı.
İnsanların arkasından konuşma huyun kötü, sana cevap veremeyecek insanlar hakkında atıp tutmamanı salık veririm. Ek olarak tartışılacak bir şey yok çünkü ortada yorum yok, salt bilgi verdik.

Mahir Koç

GalataSarayı Efendileri
İnsanların arkasından konuşma huyun kötü, sana cevap veremeyecek insanlar hakkında atıp tutmamanı salık veririm.
Bu bir anma postudur. Arkasından konuşma değildir! Rica ederim sinirlerimi hoplatma abi! Zorla şerbeti yoğun lokma yedim başıma ağrı girdi. Bunun üzerine sen de saldırma bana!

Mehmet Arslaner

Tablet Kılıfları Uzmanı
GalataSarayı Efendileri
Bu bir anma postudur. Arkasından konuşma değildir! Rica ederim sinirlerimi hoplatma abi! Zorla şerbeti yoğun lokma yedim başıma ağrı girdi. Bunun üzerine sen de saldırma bana!
Ne boğaz var sende de yav. Ne baş ağrın bitiyor, ne tansiyonun bitiyor. 30 yaşındamısın 60 yaşındamısın belli değil.

Doruk Ata TANRIVERDİ

*•.¸♡ 𝖊𝖒𝖎𝖗 𝖘𝖆𝖙𝖔 ♡¸.•*
Şef Gümüş Kıvrım
Web sitesi
503
çok acayip bir şey arkadaşlar.. gördüğünüz ilk kelime kişiliğimizi yansıtıyormuş :oops: ben denedim oldu..:eek:

123123.JPG

Arif Çelik

10 Numara!
Allah belamızı vermiş daha ne olsun!!

Sultanbeyli'de yaşayan 60 yaşındaki Mehruze Keleş, pazarda dolaşırken kendisinden oy isteyen CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu'na "Sana börek yaparım ama oy vermem" diyen Mehruze teyzeyi telefonla arayarak sohbet etti.

'SANKİ 10 YAŞINDA ÇOCUK, YATIYOR, KALKIYOR, SENİNLE UĞRAŞIYOR'

Telefon görüşmesinde Erdoğan'ın "Sen dün Türkiye'yi ağlattın" sözüne cevap veren Keleş, "Sen bizim dünyamızsın, ben senin peşinden ölene kadar hiç ayrılmam. Ben seni bir kardeşim gibi seviyorum. Allah senden razı olsun. Ben böyle olacağını bilmiyordum. Ben sizin hayranınızım. Ben ne bileyim ki onlar CHP'li, onları görüyoruz. Kalkıyor, yatıyor seninle uğraşıyor. Sanki 10 yaşındaki çocuk gibi bu nasıl bir gelişme, bu nasıl okumuş. Bu herhalde okumamış, bakkaldan almış" dedi.

'SİZİN SAYENİZDE GAVURLAR EL PENÇE DURUYOR VE 'OSMANLI GELDİ' DİYORLAR'

Erdoğan'ın "Bu memlekette bugüne kadar dikili bir ağaçları yok ki" demesi üzerine Keleş, "Ben 17 yaşında Fikirtepe'ye o zamandan bu yana CHP'nin ne olduğunu bilirim. Yağ kuyruklarında, tüp kuyruklarında battaniyeyle yattık. Hastaneler pislikti, o Fikirtepe pislikti, Haliç'ten geçemiyorduk. Bunu görmeyen kördür, sağırdır. Senin adına kurban olayım. Sen televizyonlara yakışıyorsun. Sen dünyayı ağlattın, sadece bizi değil. Sizin sayenizde gavurlar el pençe duruyorlar Osmanlı geldi diyorlar" diye konuştu.

Mehruze Keleş'in Erdoğan'a "Topal Dursun'un oğlu Binali Yıldırım'ın köyündenim" dediği sırada neşeli dakikalar yaşandı.

Erdoğan'ın "İstanbul'a geldiğimde seni ziyaret edeceğim" ifadesi üzerine Keleş, "İnşallah gel misafir edeceğim. Bana şu sesini duymam yetti. Allah başımızdan eksik etmesin. Türkiye'yi cennet ettin, bunu görmeyen kör sağırdır. Rabbim Kur'an'dan ayırmasın. Gelin evimde sizi görmek istiyorum" şeklinde konuştu.

1547805196060.png

Arif Çelik

10 Numara!
Ulu önder 15 temmuz sonrası söylemiş bu sözü herhalde!!

1547807989495.png

Üst Alt