Genel Sohbet (ARŞİV) - Sayfa 293 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Genel Sohbet (ARŞİV)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geçmiş olsun rtaş
Ağrı hareket etmekle azalıyor mu , yoksa istirahat ile mi azalıyor ?
Eyvalah sağol.

Internette okuduklarıma göre hareket etmek gerekiyormuş, belirli egzersizler var onları yapıyorum dünden beri ara ara ama ağrı yüzünden fazla da hareket edemiyorum. Egzersizlerin çoğu yerde belin üstüne yatıp yapıldığı için bayağı zor oluyor. Bir de sıcak su torbası koyuyorum habire belime.

Herhalde yarın mecbur ortopediste gidip kas gevşetici iğne vurduracağım. Corona yüzünden falan aslında hiç doktora gitmek istemiyorum ama el mecbur..

sent via GSC

Kardeşim geçmiş olsun, sende de ne şanssızlık var. Bir ara dizlerde sıkıntı vardı. Şimdi bel sorunu.

Umarım en kısa zamanda düzelirsin.

Türkçe tanımlaması başkadır belki. Direkt bire bir tercüme ettim çünkü.

Belim tutuldu ama öyle böyle değil. Eğri yürüyorum resmen. Şimdi biraz araştırdım türkçesi Sakroiliak eklem ağrısıymış.

sent via GSC

Türkçe tanımlaması başkadır belki. Direkt bire bir tercüme ettim çünkü.

Belim tutuldu ama öyle böyle değil. Eğri yürüyorum resmen. Şimdi biraz araştırdım türkçesi Sakroiliak eklem ağrısıymış.

sent via GSC
Bende de ayni sorun var rdas. Ben bi araba kazasi gecirdim ve belimin (ismini bilmiyorum) 4. Ve 5. Seyi kayma yapti. Normalde o seylerin arasinda 2.5 cm yer oluyor, bende 4 ve 5 arasi 1.5 a dustu. Bu yuzden 3 ayda bi agrir.

Sandalyeye otur, ellerini ayaklarinin altina al ve kendini sundur ve bi 10 saniye oyle kal. Bunu 3 kere tekrarla.

Her 1-2 saatte (agrina gore bunu tekrarla).

Veya bi yere ellerinle asil, ayaklarin havada kalacak sekilde ve boyle 10 saniye kadar asili dur. Bunuda 3x tekrarla.

Faydasini goreceksin.

Birde 'Finimal' diye bi agri kesici var Hollanda da, o da ise yariyor. Almanyada varmi bilmiyorum

Gecmis olsun rdas

SM-G975F cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bende de ayni sorun var rdas. Ben bi araba kazasi gecirdim ve belimin (ismini bilmiyorum) 4. Ve 5. Seyi kayma yapti. Normalde o seylerin arasinda 2.5 cm yer oluyor, bende 4 ve 5 arasi 1.5 a dustu. Bu yuzden 3 ayda bi agrir.

Sandalyeye otur, ellerini ayaklarinin altina al ve kendini sundur ve bi 10 saniye oyle kal. Bunu 3 kere tekrarla.

Her 1-2 saatte (agrina gore bunu tekrarla).

Veya bi yere ellerinle asil, ayaklarin havada kalacak sekilde ve boyle 10 saniye kadar asili dur. Bunuda 3x tekrarla.

Faydasini goreceksin.

Birde 'Finimal' diye bi agri kesici var Hollanda da, o da ise yariyor. Almanyada varmi bilmiyorum

Gecmis olsun rdas

böyle bir tavsiye vermek yanlış
doktora gitmeli

böyle bir tavsiye vermek yanlış
doktora gitmeli
Bu tavsiyeyi zaten doktor verdi bana. Ben 2001 yilindan beri cekiyorum ayni sorunu. Belim agridiginda alt taraf sola kayiyor, s seklini aliyorum.

100 yasindaki dede gibi yuruyorum.

Yapar yapmaz kendi bilecegi is. Ben bana uygulattiklarini soyledim ve gercekten ise yariyor ama tabiki herzaman bi doktora gozukmek en iyisidir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt