General Harrington Kupası ve Şehzade Ömer Faruk Efendi


Kuva-i milliyeden bahseden ve fenerbahçe taraftarını gazlayan fenerbahçe yönetimi kendi tarihini bilmeden konuşuyor!Şehzade Ömer Faruk Efendi kimdir?

1920-1923 arası, yani General Harrington Kupası oynanırken kuva-i milliyeci geçinen fenerbahçe'nin başkanıdır. Son halife Abdülmecit'in oğludur. Ankara hükümetini tanınamışlardır, işgal kuvvetlerine yalakalık yapmışlardır. 3 Mart 1924'te halifelik lağvedildikten sonra babası ve diğer hanedan üyeleri ile birlikte ülkeden kaçmışlardır.Ömer Faruk Efendi'den sonra Nasuhi Baydar başkan olarak seçilmiştir. (1924)
 
Cevap: General Harrington Kupası ve Şehzade Ömer Faruk Efendiyalnız fenerliler Harrington Kupasıyla acayip övunuyorlar hayal dunyalarında yaptıkları buyuk kahramanlık ama tarih fenerlilerin istediğini değil gerçekleri yazar, o zamankı olayları öyle anlatayım belki fenerliler anlar ,diyelim amarika ülkemizi aynı 1. dünya savası sonrası ingilizlerin ülkemizi işgal ettiği gibi işgal etti(allah korusun) ve istanbula gemilerini soktu ve anadoluda isyan ateşi yanmaya başladı o sırada amerikan genarali ey istanbul takımları hadi toplanında futbol maçı yapalım canımız sıkıldı eğlendirin bizi biraz dedi, e be fenerli kardeşlerim siz soyleyın o gavurlara kurşunmu sıkarsınız yoksa onlarla maçmı yaparsınız,neymiş fenerbahçe ingiliz ve ermenı takımlarını yendikçe cephedeki askerler moral kazanıyormuşta maç olduğu zaman herkez orada maç seyrederken anadoluya sılah kacırılıyormuşta sankı ozaman gece macı oynanıyorduda ve stadlar 80.000 kişilikdi butun ingilizler stada doluşuyordu fırsat bu fırsat deyip gunduz vakti silah kaçırılıyordu,allah bilir ingiliz topçu sakatlanınca topu tacada atmıştır fenerli topçular yada elinden tutup kaldırmışlardır fair play adına,insanlar vatan can namus derdine düşmüşken fenerin maçlarınamı bakacak kaldıkı o zamanda haberleşme imkanlarıda kısıtlı fener yense kimin haberi olacak,evet o iğrenç kupa hala fenerin muzesinde vatan hainliklerinin kanıtı olarak orda duruyor ve fenerliler o kupayla övunuyor ve ayrıca o kupaya katılan takımlar arasında tek turk takımıda fenerbahçedir...tarih gerçeklerı yazar gerçekte budur...
 
Cevap: General Harrington Kupası ve Şehzade Ömer Faruk EfendiŞu Osmanlı düşmanlığınıda fener muhabbetine karıştırmayın.Osmanlı'nın Kanuni'den sonra ki yıllarını bilmeden sende milletin yazdıkalarına karışma! Osmanlı düşmanı değiliz çok şükür! FATİH gibi ECDADIMIZI da biliriz ABDÜLMECİT gibi kıyıdan kıyıdan kaçanlarıda, ATATÜRK'e köstek olanlarıda. Osmanlı ne yaptıysa ne yapmışsa iyi modundasınız. Bırakın bu işleri. Fenerbahçe'nin öve öve bitiremediği başarılardan biri hakkında konu açtık OSMANLI DÜŞMANI olduk. Birşey demiyorum sizin gibilere...
 
Cevap: General Harrington Kupası ve Şehzade Ömer Faruk Efendişunuda ekleyelim maç yağtığı ingilizler fransızlar futbolcu değil takım değilistanbulu işgale gelmiş askerlerdir.uydurdukları tarih o kadar komik ki hangi hayal dünyasındalar bilmiyoruz.
 
Üst Alt