Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv - Sayfa 11 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gelsin Hayat Bildiği Gibi l Show Tv

Dedik ama yapamadik , bu aralar pek zamanim olmuyor neyse 11. bölüm icin kisa bir yorum yapmam gerek 12. bölüme bügün ancak bakabilirim.

Olumlu olan, tabiki Sadi ve Songülün hikayesi busefer de yavar sise oyununda ortaligi karistidi ah yavar ahh. Sükür melek konusunda yürümesi ortaya cikmasa da en azindan yürümesine bir engel olmadi denildi ve bence burda Melekin annesi de artik kizinin aslinda yalan söylemedigini anladi. Hele sükür, hele sükür Arazin az da olsa hikayesini görebildik. Senaristler burdan devam ederse daha cok ekmek cikar Araz konusundan, bence cok gec bile kalindi.

Olumsuz gördügüm olaylar ise , Sanem ve Ozan parti, Anne baba dan Ozanin aslinda Zengin olmama sahneleri, bulusmalari bir sekilde beni baydi. Aylinin de hala Saneme Ozanla görüsmiyeceksin tavirilari da sinir etti , kardesini okadar düsünüyorsan en azindan babanin yanina git gercekleri söyle ki ozaman gercekten korursun kardesini, neyi neden gizli tutuyorsun acaba? Zaten Sanemin annesi ayri bir olay ucuz oyunlarla hala Aylini evden kovdurmaya calisiyor, evin babasi da ne saf insanmis, gerci simdi anlasildi, Sanemin annesi heralde dedigim gibi senden hamile kaldim benle evlenmen gerek numarasini kolayce yedirmis ki evlenmisler, Sanemin gercek babasi da cemberi iyice daraltip olaylarin yakinda patlamasina gebe olacak isler yapiyor.

Melekin annesi yetmiyormus gibi birde Gizemin annesi cikti hangisi daha gicik bilemedim, kizindan kac yas büyük bir erkekle sirf Zengin diye evlendirmek istemesi bunuda her yolla denemesi, cocugun bakicisini kovulmasina sebep olup iyice oraya yerlesmek istemesi sinir bozmaya basladi. Bakalim bu hikaye nerde sonlanacak? Anne acaba kizinin olmaz taviri ile daha hangi dolaplar döndürecek merak ettim. Zengin olan oyuncunun ismini unuttum suan ama onla Gizem bir sekilde uygunsuz bir sekilde yakalamak icin elinden geleni yapip birsey ayarliyacak (klasik olay bol bol icki icirip ikisini sahros edip yan yana getirmek) sekilde bir plan isletirse hic sasirmam. Ha hic birsey olmasa eninde sonunda sanki anne o zengin ev sahibini soyacak ve yakalancak diye düsünüyorum.

Birde Sadi Yaver parti biraz can sikmama neden olmaya basladi, tamam anladik alt dünyalarin adamisiniz da yaverin bir caci veya garson olup milletin yanina girip sonra kolayca adamlari öldürmesi biraz abartili gelmeye basladi masallah sanki gizli ajan. Tamam uzun uzun bize nasil plan yaptilar nasil buldular nasil yanina yerlestirleri anlatmalari gerek yok ama en azindan biraz o konuda gösterseler daha gercekci olur.

Genel anlamda iyi bir bölüm olsada Sadi Songül ve Araz hikayesi arti olarak görsem, olumsuz yanlari da az degildi

12. bölümede insallah bügün izleme firsatim olur yorum yaparim.

*kanal kanimca dizinin arkasinda iyi durdu.
sayi olarak baktigimiz vakit, gayet iyi bir rakam da sona eriyor dizi. . .

< -> dizinin yayina giris konsept amacinin ; yaz dizisi oldugunu goz onunde bulundurursak . ustune , dizinin hype yapmasi dolayli > haliyle bir karar verip normal sezona entegre edilmesi - basli basina alkisi ve takdiri hak eden bir haberdi...

dizideki islenen konular ozelinde - sevgili @Murat Durmaz 'in da dedigi gibi bold konusu tikaninca uzamasi icin gereksiz yan hikayeler ve basrol ikili disindaki oyuncularin fazla one cikarilmasi dolayli dizi den soguma basladi core izleyiciler arasinda.....
bunlardan biri de benim. baslarda basrol ikili dolayli izliyordum, sonralari basrol ikilinin sahneleri cok azalinca ,netten tek kendi sahnelerini izlemeyi denedim. hangi bolum biraktim tam hatirlamiyorum. basrol ikilinin sahne azligi ve suresi disinda ~ tahminim ek olarak su noktalar yuzunden birakmistim ; diziye sonradan giren oyuncu (rol olarak ,hastaneye gelen doktor ve hikayesi ) +, yali sahneleri ve oradaki oyuncular dolayli kopuk yan senaryo , birde liselilerin ilk bolumlerdeki hikaye den uzaklasip garip bir evreye gecisi > * klise yan senaryosu eklenince,.. dizi izleyici kaybini engelleyemedi diye dusunuyorum.

@Naci Liboş yaz islerinde becerili senarist olan birinin ,yaz dizisi yapip bunu *normal sezona tasitmasi ve dedigin gibi *uzatmasi, basari olarak adledilebilir. kismen katilirim. fakat, nitelik olarak dizinin baslardaki verimliligi ve enerjisi icin ayni seyi sahsen soyleyemem. basrollerin uyum ve verimliligi + sempatik kesitlerinin bol tekrar kullanilmasi buna sanal da yer verip hype olmasi da ayri bir etkendi dizinin oyle veya boyle ilerlemesi...

.

basta da belirttigim gibi - *kanimca, kanalini bir cok hafta tasimasi, kendilerinin *finaline dair yolculugunu da tatmin edici bir rakam da bitirmelerine kapi acti .

her halukar da, eski bir izleyicileri olarak - emegi gecenlere tesekkurler.

saygi ve selamlar

Aslinda güzel bir senaryosu vardi ama bu eldeki senaryo belki 20 bölümlüktü sonrasi bu diziyi nasil uzatirima döndü, malesef bir dizi bu duruma gelince senaryo cok basit ve kalitesiz oluyor, sonradan giren yan karekterler diziye cok derinlik veremedi arti islenen konulari ilgi uyandirmadi dogal olarak reyting düstü, ilgi ile izledigim diziyi sonra artik youtube den öne sardira sardira bakmaya basladim cünkü cok gereksiz ve Insani baydiran sahneler vardi hatta okadar ki melekin annesi ve üvey babasini arar oldum.

Eger elinde 20 bölümlük senaryo varsa dolu dolu bir 20 bölüm.cek kisa ama kaliteli bir yapim ortaya ciksin. Diger sekilde iyi baslayip sonra kalite yerde olunca kimse bu diziyi bir kac yil sonra tekrar hatirlar

M2011K2G cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Perşembe günü dizi final yapiyor.

Biz dedik Galatasaray ile uğraşanın çocuğu olmaz değil mi hocam @Suat Kara ?

oncelikle ,selamlar sevgili doruk ,

bugun birden fazla mesajina forumda denk gelmem guzel surpriz oldu.

diziye donersek ;

uzun suredir diziyi izlemiyorum. hikaye de secilen yonler dolayli.
uzerine bir de dedigin gibi -yakisiksiz uslubu- ertan saban'a yakistiramadim. kendi kaybetti. sonrasinda ozur dilemis.

haliyle seyirci kaybi dogal olarak oldu.
dizinin hikayesin den bagimsiz - finali taraftarlar nezninde de hak ettiler.

ps;

devrim ozkan -olasi yeni projesi- daha yuksek produksiyonlu bir dizi olmali.

Üst Alt