gianni versace | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

gianni versace

Evet yorumlarınızı alalım. Şu an dizisini izlemekteyim. Bir zengin bir modacı olduğu söylenmektedir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

dizisini halen izlemedim.

markaya ve merhum'a yonelik moda ve beyaz perde yonunden nacizane bir seyler karalamak istedim.

hazir yazmisken *salt versace degilde diger bir kac akran markalari da nacizane karma olarak yorumlamak istedim ,kendimce; simdiden okuyanlara tesekkurler.

gianni versace:

ozellikle 80lerde ,90larda efsane idi...
hangi dizi ve filme denk gelsem karsima cikardi, armani,valentino,ferre gibi diger akranlariyla....
merhum gianni bu anlamda muthis vizyonerdi...

digerleri de keza ayni vizyonda olsa da celebrity dedigimiz kesim ve hollywood,cannes gibi film dunyasinda versace baska idi, ona en yakin kanimca armani ustad bayragi halen tepe de tutar..(film ve unlu sima cevre vs anlaminda)...

*4g olarak gorurdum moda dunyasinda vizyon anlaminda, trend anlaminda ,yenilik vs olarak 80ler 90lar ozellikle gianni versace, giorgio armani, gianfranco ferre ,valentino garavani markalarini......
<; soldan saga versace,valentino,armani,ferre imparatorlugu.....

yanilmiyorsam hatirladigim kadariyla,
*abdli calvin klein markasi da o donem filmlerde dizilerde yer alirdi ,miami vice misal bir cok markaya misafirlik etmisti ,dizi olani. keza donna karan newyork da marka olarak populerdi beyaz perde de.....sonra bu iki marka yillar gectikce kaliteden odun verdi malesef....

armani ozelinde ise,
*richard gere-american gigolo 1980 filmi meshurdur, richard oyunculuk vs cok iyi olsa da, filmde one cikan giysilerdi benim adima...ve bir coklari adina... armani burda resmen net olarak govde gosterisi yapmisti ,zaten ozellikle bold olarak bu filmden sonra aldi yurudu gitti marka...
*filmdeki gozluk 50lerin ray ban'indan esinlenme yanilmiyorsam, daha farkli kivrimlari olan,
ayni gozluk tarzini armani nin oldugu diger bir filmde de gormustuk *tom cruise-risky business 1985 olmasi lazim...
*aklima gelen bir diger film ise; untouchables -1987 hani su efsane casting olan kult yapim....
2000 millenyum dan aklima gelenler ocean 13 , dark knight , meshur beyaz ceket brat pitt inglorious basterds, ve daha niceleri...

ilk showunu 70lerin ortasi, yanilmiyorsam 1975 de yapmisti armani...

80lerin baslarindan itibaren ''blazer'in krali '' olarak da nam salmisti avrupa semalarinda... ayni trend ve populerligi gigolo filminden sonra abd de inanilmaz bir trend oldu,.. akabinde tum dunya da......
showlari disinda filmlerde kullandigi acik renk ceket, takim, linen vs ile bir anlamda ezber bozan bir akim baslatmisti kanimca..... < : american gigolo filmi ile bu akim resmen trend olup o yillardan bugune her daim populerligini korudu....
bunda filmlerin, moda dergilerinin, showlarin , unlulerin partilerde paparazzilere verdigi boydan fotolarin da etkisi oldu elbette. toplam olarak bakildiginda stratejik ve planli vizyoner bir secimdi marka ozelinde.....
sahsen koyu renk karisimlarin da ustte bahsettigim untouchables filminde ozellikle cok iyi.....

kendi adima versace,armani ozellikle ekranda izlerken ayri bir goz alici ve albenisi oluyor... ustte bahsettigim tum filmlerde bu bariz ,en azindan benim adima...

parfum olarak blue jeans olani versace nin populerdi bir donem...
fakat en klas kokusu kanimca; kult olan dreamer ve,, versus ,kokulari.

yeni nesil versace ozelinde koku olarak eros ,dylan blue vs'ye asina sanirim...
her yonden akim baslatan bir marka versace bence. giyim olsun,koku olsun vs.

velhasil versace her yonden ozel bir marka.
logosu da asmis bir ikon kanimca. medusa ve yilanlari........medusa and serpents......

Üst Alt