Gioli ve Lo Bianco Galatasaray Yolunda! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gioli ve Lo Bianco Galatasaray Yolunda!

Sırp antrenör Dragan Nesic ile anlaşan Galatasaray Medical Park'ın, İtalyan Milli orta oyuncu Simona Gioli ile prensipte anlaştığı, İtalyan Milli pasör Eleonora Lo Bianco ile ise prensipte anlaşmak üzere olduğu öğrenildi.

Yeni sezon için Sırp antrenör Dragan Nesic ile anlaşarak iyi bir kadro kuracağının sinyallerini veren Aroma Bayanlar Voleybol 1. Lig takımlarından Galatasaray Medical Park'ın, bu sezon ortalarında Dinamo Moskova'dan kiralanarak İtalya'nın Spes Conegliano takımında forma giyen İtalyan Milli orta oyuncu Simona Gioli ile prensipte anlaştığı, 2005 yılından bu yana İtalya'nın Foppapedretti Bergamo takımında forma giyen İtalyan Milli pasör Eleonora Lo Bianco ile ise prensipte anlaşmak üzere olduğu öğrenildi.

9 Mayıs Pazartesi günü iki oyuncunun durumlarının biraz daha netlik kazanacağı öğrenildi.

Gelişmeleri takip ediyoruz...

Simona Gioli (17 Eylül 1977 / İtalya)

Özellikleri:

Boy: 185 cm.

Kilo: 72 kg.

Pozisyon: Orta

Blok yüksekliği: 283 cm.

Smaç yüksekliği: 307 cm.

Oynadığı Kulüpler:

Kulüp Ülke Yıllar

Pallavolo Rovigo İtalya 1992-1993

VBC Cassano İtalya 1993-1994

Medinex Reggio Calabria İtalya 1994-2000

Capo Sud Reggio Calabria İtalya 2000-2001

Cerdisa Reggio Emilia İtalya 2001-2002

Despar Perugia İtalya 2002-2008

Dinamo Moskova Rusya 2008-

Başarıları:

1999-Avrupa Şampiyonası-Bronz madalya.

2000-CEV Kupası Şampiyonluğu-Medinex Reggio Calabria.

2001-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.

2005-CEV Kupası Şampiyonluğu-Despar Perugia

2005-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.

2006-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Despar Perugia

2007-CEV Kupası Şampiyonluğu-Despar Perugia

2007-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.

2007-Dünya Kupası-Altın madalya.

2007-Dünya Kupası-En değerli oyuncu ve en iyi blok.

2008-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Colussi Perugia.

2008-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En değerli oyuncu-Colussi Perugia.

2009-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi smaçör-Dinamo Moskova

2009-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.

2009-Avrupa Şampiyonası-En iyi smaçör.

2009-World Grand Champions Cup-Altın madalya.

2009-World Grand Champions Cup-En iyi smaçör ve en değerli oyuncu.

Eleonora Lo Bianco (22 Aralık 1979 / İtalya)

Özellikleri:

Boy: 172 cm.

Kilo: 70 kg.

Pozisyon: Pasör

Blok yüksekliği: 273 cm.

Smaç yüksekliği: 287 cm.

Oynadığı Kulüpler:

Pallavolo Omegna İtalya 1994-1995

Eme Pallavolo Omegna İtalya 1995-1998

Club Italia (ulusal takım) İtalya 1998-1999

Volley Busto Arsizio İtalya 1999-2000

Mirabilandia Teodora Ravenna İtalya 2000-2001

Starfin Ravenna İtalya 2001-2002

Monte Schiavo Banca Marche Jesi İtalya 2002-2005

Foppapedretti Bergamo İtalya 2005-

Başarıları:

1999-Avrupa Şampiyonası-Bronz madalya.

2001-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.

2001-Akdeniz Oyunları-Altın madalya.

2002-Dünya Şampiyonası-Altın madalya.

2004-World Grand Prix-Gümüş madalya.

2005-Avrupa Şampiyonası-Gümüş madalya.

2006-World Grand Prix-Bronz madalya.

2007-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Foppapedretti Bergamo.

2007-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi pasör-Foppapedretti Bergamo.

2007-World Grand Prix-Bronz madalya.

2007-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.

2007-Dünya Kupası-Altın madalya.

2008-World Grand Prix-Bronz madalya.

2009-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Foppapedretti Bergamo.

2009-Avrupa Şampiyonası-Altın madalya.

2009-Avrupa Şampiyonası-En iyi pasör.

2009-World Grand Champions Cup-Altın madalya.

2010-Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu-Foppapedretti Bergamo.

2010-Avrupa Şampiyonlar Ligi-En iyi pasör-Foppapedretti Bergamo.

Cevap: Gioli ve Lo Bianco Galatasaray Yolunda!

Yerlilerimiz iyi olmadigi surece en iyi yabancilari getirsende nafile.

Yerlilerimiz iyi olmadigi surece en iyi yabancilari getirsende nafile.

Aynı şekilde düşünmüyorum.VGSTT deki yerliler özellikle yedekler takım içinde bu kadar gelişti hocaları sayesinde iyi hale geldi.Genç istekli yerliler olduğu sürece sorun yok.Bunları deneyimli yabancı oyuncularla birleştirdiğinde iyi bir takım çıkar ortaya.Nilüfer Belediyesi,Ereğli Belediyesi,İller Bankası yendi bizi sene içinde genç ağırlıklı hırslı takımlar.Şampiyonlar ligine bak Volero Zürich gibi bir takım olsun :)Bakalım yarın resmi bir açıklama olcak mı bu voleybolmagazinin haberlerinin çoğu sallama oluyo.Umarım bu doğrudur.

Denilenlere göre iyi oyuncularmış.Gioli Avrupanın en iyi orta oyuncusumuuş..Yanlız bize iyi smaçör lazım..Olay smaçörde bitiyor.

Yabancı kontenjanının birini pasörle doldurmak iyi değil.Yerli iyi bir pasörümüz olsaydı keşke bize etkili smaçör lazım 2 tane.

Lo Bianco: Avrupa'nın açık ara en iyi pasörü, Dünya'da da kişiye göre ilk 3'tedir(bana göre yine 1) Bana, hatta Deniz Hakyemez'e bile top öldürtür.

Gioli: Dünya'nın en iyi 2-3 orta oyuncusundan biri, hücum olarak en iyisi.

İkisi de İtalya milli takımında, Lo Bianco İtalya'da voleybolun simgesi gibi.

Bir de Calderon ile anlaştığımız söyleniyordu, o ise bana göre bu sporun en iyisi.

Yabancı kontenjanının birini pasörle doldurmak iyi değil.Yerli iyi bir pasörümüz olsaydı keşke bize etkili smaçör lazım 2 tane.

Yerli iyi bir pasör var mı ki piyasada. Bianco çok büyük fark yaratır.

Biza sadece iyi manşet lazım, Lo Bianco olduktan sonra Gioli ve Calderon her türlü götürür zaten.

Lo Bianco: Avrupa'nın açık ara en iyi pasörü, Dünya'da da kişiye göre ilk 3'tedir(bana göre yine 1) Bana, hatta Deniz Hakyemez'e bile top öldürtür.

Bir de Calderon ile anlaştığımız söyleniyordu, o ise bana göre bu sporun en iyisi.
O kadar iyilerki ezikler türkiyeye gelmez diyorlar..Umarım bu transferler gerçekleşir..

Calderon kesinleşse tamam da doğru düzgün hücum silahın olmadıktan sonra en iyi pasör olsun ne işe yarar.Kuş beyinliler anca öter boş boş.Biri paralarını karşılayamaz demiş komedi :)

Calderon olmazsa başka biri olur, illaki bir smaçör alınacak.

Bu arada geçen sene Fenerbahçe, Lo Bianco için çok uğraşmış ama alamamışlardı.

Tugay güzel yazmış,Lo Bianco için diyecek birşey yok.Gioli'de bir geri gidiş var gibiydi işte Moskova yolladı falan ama Spes-Perugia maçlarında istatistiklere bakarsak bayağı etkili oynamış.Yalnız bu site sürekli bize oyuncu hoca alıyor,bilmiyorum resmi siteyi beklemek lazım herhalde.

Bir de;eğer hakikaten iyi kadro kurulucaksa Ivana'nın kalması gerektiğini düşünüyorum.Hep zor zamanımızda tek başına savaştı gönül borcumuz var.

Tugay ben de bu ikisini çok iyi biliyorum ve katılıyorum dediklerine . Ancak inanamadım ben pek . Gioli son sezonuna bakamadım ama son dünya şampiyonasında yine müthişti . Lo Bianco'nun sakatlığı yok mu ? Ağır bir sakatlığı vardı sanki voleybolu bırakmıştı tarzı haberler okuyordum daha bir kaç ay önce sanki . Neyse varsayalım ki ikisi de gelmiş olsun ; Bence müthiş bir haber . Sürekli pasör sorunu yaşayıp alacağımız iyi yabancı smaçörleri verimsiz kullanacağımıza böylesi daha iyi bence . Ama Neslihan için şartların feci zorlanması gerekecek ki gelmeli de bence . Şampiyon olalım artık . Eğer dışardan Neriman'ı alabilirsek veya Deniz'den daha iyi bir türk oyuncu . O zaman bence şampiyonlukta en büyük favori olabiliriz. Lo Bianco pasör Ayşe ve Gioli orta oyuncular . Neslihan pasör çaprazı . Calderon ile Neriman(Güldeniz) smaçörler olsa hücum gücü müthiş bir takım oluruz . Ama defans zayıf kalır . Neslihan alınmazsa şampiyonluk değil de ancak 3.lük için çekişiriz . Libero transferi de gerekecek . Zor işler . hadi bakalım .

Yalnız Barboli'Nin sayesinde italyan oyuncular gelmeyecek miydi ? O iptal oldu hala italyanların adı geçiyor .

Yalnız Barboli'Nin sayesinde italyan oyuncular gelmeyecek miydi ? O iptal oldu hala italyanların adı geçiyor .

O gelmedi diye İtalyanlar da gelmeyecek diye bir şey yok. :)

Lo Bianco sakatlığını atlatmıştı, bu seneki performansını pek izlemedim, ama pek etkileneceğini sanmıyorum. Bir eli sağlam olsa yeter yine.

Bu transferler gerçekleşirse Wild Card için şansımız yüksek, özellikle Lo Bianco'nun adı çok büyük avantaj sağlar.

Amma dert olmuş rakiplere bu iki oyuncunun adı, başlamışlar Şampiyonlar Ligi yok gelmezler falan diye kendilerini rahatlatmaya çalışıyorlar. :)

Calderon kesinleşse tamam da doğru düzgün hücum silahın olmadıktan sonra en iyi pasör olsun ne işe yarar.Kuş beyinliler anca öter boş boş.Biri paralarını karşılayamaz demiş komedi :)

malmı arıyosun hepsi orda. parasını karsılayamaz diyenler bizim sponsorumuz oldugundan habersiz asalaklar var orda..

Üst Alt