Giovanni Santos yanlış bir transfer mi? | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Giovanni Santos yanlış bir transfer mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dün öğlen saatlerinde açıklanan yeni transferimiz her ne kadar kabullenmek istemesemde yanlış ve gereksiz bir transfer olarak gözükmekte..Şimdi daha iki sene önceki transferlere bakıp da Giovanni'yi beğenmiyoruz diyenler olabilir,normaldir.

Gelelim bu düşüncenin nedenlerine..

Öncelikle bizim takımımızda son günlerin yükselen değeri Caner,o bölgeye yerleştirebileceğin Arda,Barış,sakat olmasına rağmen Kewell,Afrika'dan bugün yarın dönecek olan Keita,kullanılamayan Aydın daha alternatif türetmek mümkün!

Alternatifleri sadeleştirmek gerekirse inanılmaz bir Caner'in önü kapanmış olmayacakmı,kaldı ki Caner'de kiralık.Oraya kaydırabileceğimiz bir Arda hatta bir Elano bile varken böye bir transfer ne kadar yarar sağlıyacak?

Özellikle bu transferden sonra ya Kewell ya elimizde tek sağlam olan forvet Nonda'yı elden çıkarmak zorunda kalacağız,aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık diyebileceğimiz bir durum.

Hadi bu transfer yatırım amacıyla yapılmış bir transfer diyelim ama 4 ay kiralık olan senin olmayan bir oyuncuya nasıl yatırım diyebiliriz düşünmemiz gerekir...

En önemli nokta ise 89 doğumlu olan bu Meksika'lıdan özellikle Avrupa'da en az Kewell kadar verim alabilecekmiyiz?Aslına baktığımızda İngiltere alt liginden bir oyuncu alıyoruz,yani aşağıdan yukarıya giden bir oyuncu değil,yukarıdan aşağıya inen bir oyuncu alıyoruz...

Bütün bu noktalar ve gidecek olan bir oyuncumuz hesaba katıldığında benim aklım çok çelindi bu transfere,yorum sizlerin!

Umuyorum Santos bütün bu söylenilenlere cevabı en güzel şekilde sahada verir ve ağzımızı bir karış havada bırakır ama ya veremezse! Galatasaraylı bunu da düşünmeli.

Saygılar..

Cevap: Giovanni Santos yanlış bir transferdir..!

Bence yanlış bir transfer değildir. Giovani'yi Camp Nou'da kaç kere izledim. Çok çok iyi bir oyuncu. Ondan bir üst versionu Messi. Bence Caner değilde Arda oturup kara kara düşünsün :)

Barca'dan gittiğinde keşke Galatasaray'a gitse demiştim. GELDİ GELDİ..

Yanlış transfer olup olmaması lig sonu istatistikleri ile belli olur. Ne Nou Camp'daki futbolu ne de İngilteredki futbolu emsal olmaz, olamaz. Arda değil Caner düşünsün. Caner hala kiralık, kendini daha fazla göstermeli.

Oynasın adam birkaç kere takım nasıl diziliyor, oyunda neler değişiyor bakalım yaparız sonra yorumumuzu.

Bitmiş transfer sonuçta, doğru veya yanlış demek birşeyi değiştirmeyecek şu anda.

Bence yanlış transfer değil..Yedek klubesinde bekliycek olsada gereksiz bir transfer değil.Yaptığımız reklam kardır en enazından.Beğenmezsek canerden kötü olduğu anlaşılırsa opsiyonunu kullanmayız bu kadar basit.

Rijkaard bu. Santos geldi diye Santos oynayacak değil ya. Caner hakederse Caner'e verir formayı.:) Ayrıca Santos Kewell'ın yerine alındı. 3 kulvar için alternatif yani. Şöyle bakarsak olaya; Kewell gitmeseydi Santos gelmezdi, Caner'in önü açılmamıştı bile. Yani Caner eline geçen fırsatı -Santos'un gelişini Kewell hala kadrodaymış gibi düşünelim- çok iyi değerlendirdi. Böyle devam ederse hatta ve hatta formunu yükselitrse netice de forma onda kalır.:) Kewell'ın hiç olmaması mı daha iyi bu uzun süreç boyunca yoksa yeni bir Kewell'ın olması mı?

2. seçenek daha makul geliyor.

Giovani dos Santos hakkinda bazi negatif olarak algilanan ama dogru bilinmeyen gercekler.... okuyan antulu varsa dikkatine arastirsin ogrensin sonra konussun:

1. Gio dos Santos Barca'dan basarisiz oldugu icin ayrilmadi. Ayrilamdan onceki sezon 28 maca cikmis 3 gol atmis ve 4 assist yapmistir. 18 yasinda birisi icin Barca gibi takimda oldukca guzel bir istatistikdir. Barcelona Gio tutmak istemis yeni bir kontrat sunmustur cunku o sezon kontrati bitmekteydi yanlis Gio ilk 11 garantisi isteyince 4.7 milyon pound'a Tottenham'a satmislar zira kontrati o sezon bitiyordu.

2. Tottenham'a onu alan Juande Ramos kovulduktan sonra Rednapp kendi adami olmadigi icin Gio'ya hic dogru duzgun sans tanimamistir Tottenham hayranlarinin saskinliklarina ragmen. Gecen sezon'un Mart ayinda da sezon sonuna kadar kiralanmistir ki Ingiltere'de bu tur kisa vadeli kiraliklar transfer sezonundan sonra da gerceklesmektedir. Ipswich town'da 8 macta 4 gol atmis 1 assist yapmistir Gio. Orada gosterdigi basarili performans ile Ipswich taraftarinin gozdesi olmus butun yonetim bi teknik direktor Robbie Keane'in presni olmustur. Herhangi bir Ipswich taraftarina sorarsaniz Gio hakkinda cok olumlu seyler soler size negatif birsey duyucaginiz Ipswich taraftari yoktur.

3. Gold Cup 2009'da bu yaz turnuvanin oyuncusu secilmis ve Meksika milli takimini sampiyonluga tasimistir Gio final'e Amerika'yi 5-0 yenmelerinin bas mimaridir.

4. Bu sezon Rednapp'in onu sadece 1 macta oynatmisini skandal olarak nitelendiri bir cok Tottenham taraftari ve bircogu Gio'yu dogru duzgun izleyemedigi icin uzgundur. Merak eden herhangi bir Tottenham sitesine girip forumlari okuyabilir mesela resmi sitelerindeki forumda 5 kusur sayfalik topik vardir Gio icin.

Ek olarak Gio Meksika bilgi takiminda forvet oynamaktadir tipki Atletico Madrid'deki Kun gibi. Basari saglayamaz ise sezon sonu opsiyon kullanilmaz ve yerine geri doner zaten. Bu konuda Rijkaard'a guvenmeliyiz bence...

Dün öğlen saatlerinde açıklanan yeni transferimiz her ne kadar kabullenmek istemesemde yanlış ve gereksiz bir transfer olarak gözükmekte..Şimdi daha iki sene önceki transferlere bakıp da Giovanni'yi beğenmiyoruz diyenler olabilir,normaldir.

Gelelim bu düşüncenin nedenlerine..

Öncelikle bizim takımımızda son günlerin yükselen değeri Caner,o bölgeye yerleştirebileceğin Arda,Barış,sakat olmasına rağmen Kewell,Afrika'dan bugün yarın dönecek olan Keita,kullanılamayan Aydın daha alternatif türetmek mümkün!

Alternatifleri sadeleştirmek gerekirse inanılmaz bir Caner'in önü kapanmış olmayacakmı,kaldı ki Caner'de kiralık.Oraya kaydırabileceğimiz bir Arda hatta bir Elano bile varken böye bir transfer ne kadar yarar sağlıyacak?

Özellikle bu transferden sonra ya Kewell ya elimizde tek sağlam olan forvet Nonda'yı elden çıkarmak zorunda kalacağız,aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık diyebileceğimiz bir durum.

Hadi bu transfer yatırım amacıyla yapılmış bir transfer diyelim ama 4 ay kiralık olan senin olmayan bir oyuncuya nasıl yatırım diyebiliriz düşünmemiz gerekir...

En önemli nokta ise 89 doğumlu olan bu Meksika'lıdan özellikle Avrupa'da en az Kewell kadar verim alabilecekmiyiz?Aslına baktığımızda İngiltere alt liginden bir oyuncu alıyoruz,yani aşağıdan yukarıya giden bir oyuncu değil,yukarıdan aşağıya inen bir oyuncu alıyoruz...

Bütün bu noktalar ve gidecek olan bir oyuncumuz hesaba katıldığında benim aklım çok çelindi bu transfere,yorum sizlerin!

Umuyorum Santos bütün bu söylenilenlere cevabı en güzel şekilde sahada verir ve ağzımızı bir karış havada bırakır ama ya veremezse! Galatasaraylı bunu da düşünmeli.

Saygılar..

Farzedinki yatırım diye alındı demişsin öyle farzedersek senin görüşlerin temelden yıkılıyor zaten,sadece 4 aylık kiralık olup olmadığını bilmiyoruz,opsiyonu varmı yokmu resmi ağızdan bu duyulur sonra bir yorum getirilir...Yani bir sürü belirsizlik varken aceleye getirilip yazılmış bir yazıdır,hemde keskin ifadelerle...Yönetici sorumluluğunu taşıyan bir birey bu kadar belirsizliğin olduğu bir konuda böyle şeyler yazmamalı...Saygılar ibaresini ekledim sorumluluğum bittimi diyorsun yoksa...

Farzedinki yatırım diye alındı demişsin öyle farzedersek senin görüşlerin temelden yıkılıyor zaten,sadece 4 aylık kiralık olup olmadığını bilmiyoruz,opsiyonu varmı yokmu resmi ağızdan bu duyulur sonra bir yorum getirilir...Yani bir sürü belirsizlik varken aceleye getirilip yazılmış bir yazıdır,hemde keskin ifadelerle...Yönetici sorumluluğunu taşıyan bir birey bu kadar belirsizliğin olduğu bir konuda böyle şeyler yazmamalı...Saygılar ibaresini ekledim sorumluluğum bittimi diyorsun yoksa...

Ali başa dön yazıyı birdaha oku derim ben.

Giovani dos Santos hakkinda bazi negatif olarak algilanan ama dogru bilinmeyen gercekler.... okuyan antulu varsa dikkatine arastirsin ogrensin sonra konussun:

1. Gio dos Santos Barca'dan basarisiz oldugu icin ayrilmadi. Ayrilamdan onceki sezon 28 maca cikmis 3 gol atmis ve 4 assist yapmistir. 18 yasinda birisi icin Barca gibi takimda oldukca guzel bir istatistikdir. Barcelona Gio tutmak istemis yeni bir kontrat sunmustur cunku o sezon kontrati bitmekteydi yanlis Gio ilk 11 garantisi isteyince 4.7 milyon pound'a Tottenham'a satmislar zira kontrati o sezon bitiyordu.

2. Tottenham'a onu alan Juande Ramos kovulduktan sonra Rednapp kendi adami olmadigi icin Gio'ya hic dogru duzgun sans tanimamistir Tottenham hayranlarinin saskinliklarina ragmen. Gecen sezon'un Mart ayinda da sezon sonuna kadar kiralanmistir ki Ingiltere'de bu tur kisa vadeli kiraliklar transfer sezonundan sonra da gerceklesmektedir. Ipswich town'da 8 macta 4 gol atmis 1 assist yapmistir Gio. Orada gosterdigi basarili performans ile Ipswich taraftarinin gozdesi olmus butun yonetim bi teknik direktor Robbie Keane'in presni olmustur. Herhangi bir Ipswich taraftarina sorarsaniz Gio hakkinda cok olumlu seyler soler size negatif birsey duyucaginiz Ipswich taraftari yoktur.

3. Gold Cup 2009'da bu yaz turnuvanin oyuncusu secilmis ve Meksika milli takimini sampiyonluga tasimistir Gio final'e Amerika'yi 5-0 yenmelerinin bas mimaridir.

4. Bu sezon Rednapp'in onu sadece 1 macta oynatmisini skandal olarak nitelendiri bir cok Tottenham taraftari ve bircogu Gio'yu dogru duzgun izleyemedigi icin uzgundur. Merak eden herhangi bir Tottenham sitesine girip forumlari okuyabilir mesela resmi sitelerindeki forumda 5 kusur sayfalik topik vardir Gio icin.

Ek olarak Gio Meksika bilgi takiminda forvet oynamaktadir tipki Atletico Madrid'deki Kun gibi. Basari saglayamaz ise sezon sonu opsiyon kullanilmaz ve yerine geri doner zaten. Bu konuda Rijkaard'a guvenmeliyiz bence...

Çok mantıklı,çok akla yatan maddeler.Kesinlikle yanlış, alınmaması gerekirdi gibi bir yazı değildir yazdığım okuyup yanlış yorumlamalar yapılmasın lütfen.Giovanni'nin futbolculuğuna değil alınan mevkiyedir yanlışlığın çoğu!

Ali başa dön yazıyı birdaha oku derim ben.

İlk yazdığımdada okumuştum ama önerinizi dikkate alıp belki kaçırdığım bir yer vardır diye tekrar okudum...Aynı görüşlerdeyim ancak...O düşünceyi anlamsız hale getiren nokta diyelimki yatırım diye alındı kısmıdır,bunu bilmiyoruz daha...Eğerki 4 aylık alınmışsa dedikleriniz üzerinde konuşulup tartışılabilir ama opsiyonu var ise ve buna fırsat transfer yani dünya kupası öncesi yatırım gözüyle bakılıyorsa sizin yazdıklarınız temelden çöker...Çünkü şu oynar bu oynar santosa gerek yok tartışması bitip bunun ihtiyaçlardan çok değerli bir yatırım olma özelliği ortaya çıkar...Daha net anlatabilmişimdir umarım...

Alternatifli bir kadro herzman iyidir isterse 4 ay kulubede otursun rekabet articak sakatlarida dusunursek yonetim gecen sezonki hataya dusmedi takima extra takviye yapti ben yerinde goruyorum ki kiralik olmasi muthis bir durum yuksek ihtimalle opsiyonlu fiyat onmli diil alim opsiyonu bizde olsun yetr simdi bu cocugu 5 8 farketmez milyonlarca avro verip alsaydik buyuk bir risk alirdik simdi adami deneme sansimiz olucak oturursa tam oturur kalir olmazsa gider hadi cok kotu bi performans gosterdi diyelim ki ben umuyorum ama oldu diyelim yine farketmez suan dunyanin tum spor kanallarinda galatasaray geciyor bu reklami bile yeter getirisi goturusunden fazla olmasi kesin bir transfer olarak goruyorum.

Cok gereksiz bir baslik be renktasim. Gio gelmeden aylar evvel "Turkiye icin tarihin transferi olur" demistim. Bu cumleyi kurarken kastim Hagi'den falan daha iyi oldugu icin degil, fakat daha 20 yasinda, dunyanin izlenen bir milli takiminda ve Barca apoletli olup, oyle bir kulubun cok seyler bekledigi bir oyuncu oldugu icin demistim. Bugun 5-8 milyon odersin, yarin Arda'yi katlar.

Bunun yaninda Santos'u ofansin istisnasiz her yerinde oynatabilirsin. Caner'in onunu kesicek diye dusunme. Keita, Arda, Caner ve hatta Elano, hepsine alternatif bir oyuncu Santos. Hocamiz da Frank Rijkaard, ego tatminiyati zero ;)

caner çok iyiyse santostan alır formayı iyi olan alıcaktır keita-caner-santos yarışırlar özellikle caner santos çekişicekler hemde santos veya caner ortada oynayabilir

Bu herşeyden önce bir transfer stratejisi. Önümüzde bir Dünya Kupası var ve Giovani'nin de kendine gösterme olasılığı çok yüksek. Aynı şeyler Jo içinde geçerli. Ben bu iki transferin çok yerinde hamleler olduğuna inanıyorum.

Ayrıca bu oyuncuların bonservisi alındıktan sonra geçirecekleri bir kaç başarılı sezonun ardından kulübe ekonomik anlamda ciddi gelirler getirecekleride ayrı bir olay tabi.

Yazmayi unuttugum bisey daha var;

Keita'nin ilk yaridaki asiri asilmalarindan sonra(veya tecavuzleri :asd:) 2. yarilari ciddi oyundan dusuyo. Tam o sirada Gio in-Keita out kotu mu olur? Buyuk kulupsen sana yakisan takimin olucak. Yakisan takimda da Keita ciktimi Santos giricek, Baros ciktimi Jo giricek. Bunlar bir takimi Avrupa sampiyonu yapicak ince ama onemli hesaplar ;)

doğru transfer nedir?

alabileceğin sonucu görmeden elde edilecek verim hakkında ulaşılabilecek hiçbir somut kanıtın yok.veya tersi de yok. o yüzden "yanlıştır olgusu" çok farazi bir yaklaşım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt