Gökhan Gönül: "Maicon ve Alves'ten farkım yok!" | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gökhan Gönül: "Maicon ve Alves'ten farkım yok!"

614297_detay.jpg

A Milli Takım’ın başarılı ismi Gökhan Gönül, Avusturya’yla oynayacağımız zorlu eleme karşılaşması öncesinde içini HABERTÜRK’e döktü.

Adı Avrupa takımlarıyla ilgili transfer dedikodularına da karışan Gökhan, EURO 2012 elemelerinde Almanya’ya 3-0 yenildiğimiz mücadelenin ardından Köln-B.Dortmund karşılaşmasında Nuri Şahin’e milli maçın skorunu hatırlatıp, alay eden Lukas Podolski’nin bu kaba davranışını unutmadıklarını kaydetti ve “Almanya maçını bekliyorum. Nuri’ye yaptığı hareket çok ayıp. Buradaki maçta takım olarak ona cevabını vereceğiz. Onunla sahada görüşeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bir dergide dünyanın en iyi bekleri arasında gösterilmiştim. Bana göre bu durum çalıştığınız teknik direktör ve takıma göre değişir. Takımdaki oyuncuların yeteneği ile alakalı. Bir sağ beki oynatan oyuncu solundaki stoper ve önündeki forvettir. Takım iyi değilse senin yeteneklerin çok önemli değil. Maicon ve Dani Alves’ten çok büyük farkım yok. Ben de Real Madrid ve Barcelona’da oynasaydım benim de özelliklerim daha çok öne çıkacaktı. Dünyanın en iyi kulübünde en iyi oyuncular var. O kadar iyi pas alıyorsunuz ki tekte oynayabiliyorsunuz. Forvetiniz o kadar güzel koşu yapar ki tekte orta yapabilirsiniz. Orta saha size yanaşır açığınızı kapatabilir. O zaman siz de 100 metre depar atıp 100 metre geri koşmak zorunda kalmazsınız. Depar atarsanız orada kalırsınız. Yerinizi adam kapatır, pozisyon geçtikten sonra yerinize dönerseniz. Bizde bu olmuyor. Ben çıkıyorum 100 metre ileri sonra tekrar depar atıyorum. Top sana gelince de topla yorgun buluşuyorsun. Kendi performansınız sadece kendi yeteneklerinizle ilgili değil takım içindeki oyuncuların da yetenekleri önemli.”

‘PARA İÇİN OYNUYORUZ’

“Biz bu işi para için yapıyoruz. Ailem için çalışıyorum. Onlara bakabilmek için futbol oynuyorum. Hangi meslekte nabız 190’a çıkıyor? İnsanlar ‘Bunlar 2 saat oynayıp parayı götürüyor’ diye düşünüyor. Bunu söyleyenler masa başında oturuyor. Akşam olunca evine gidiyor. Hayatının sonuna kadar o parayı kazanıyor. Futbolda yarın ne olacağı belli değil ki... Bir sakatlansam ne olacak? Benim futboldan başka bir mesleğim yok elimde. Bazı insanlar bizim yaptığımız işi küçük görüyor. Onlar masa başında keyifle çay içerken ben koşmaktan bayılacak duruma geliyorum.”

‘AVRUPA HAYALİM YOK. BÖYLE BİR OLASILIK VAR’

“Burada futbol oynarken Avrupa hayalim var demiyorum. Hedeflerimin yüzde 99’unu gerçekleştirdim. Vatandaşı olduğum ülkenin en iyi takımındayım. Devamlı oynuyorum. Milli Takım’dayım. Herkesin hayal olarak gördüğü benim için olasılık olan Avrupa olabilir. Ben burada mutluyum. Yönetim beni istediği sürece maddi olarak da uçurumlar olmadığı sürece ben burada kalmak isterim. Avrupa’ya gitmek için yanıp tutuşmuyorum. Eğer Avrupa’ya gidersem Fenerbahçe kadar değerli ya da Fenerbahçe’nin üzerinde bir takıma gitmek isterim.”

‘HAMBURGERİ ZEVKLE YİYEMİYORUM’

“Bazılarının heykeli dikilecekti. Şimdi hiçbirini görmüyoruz. Ortada yoklar. Ünlü olmaktan rahatsızım. Hamburgeri alır onu iki eliyle tutarsınız, yerken ağzının kenarından ketçap akar ya... O hamburgeri zevkle yersiniz. Ben o hamburgeri neredeyse çatal bıçakla yiyeceğim. Bir hamburgeri bile rahat rahat yiyemiyorum. Biraz daha rahat olmayı isterdim. Avrupa’ya gidersem en büyük etkenlerden biri de bu olacak.”

‘HAVALANMADIM’

“3-4 yıl içinde geldiğim süreç beni değiştirmedi. Havalanmadım. İnsanların bana karşı samimiyetleri değişti. Arkadaşım benim yanımda kendini daha küçük hissediyor. Çevremi ve arkadaşlarımı kaybediyorum yavaş yavaş. İster istemez daha farklı şartlarda yaşıyorsunuz. O arkadaşınız da oraya dahil olamıyor. 5-6 yıl önce arkadaşlarımla tekrar aynı sohbetleri aynı yemeği yemeyi ve o diyalogları isterdim.”

‘AYKUT HOCA ABİM GİBİ’

“Çalıştığım tüm teknik direktörlerin ayrı yeri var. Fatih hocanın beni daha önce alt yapılarda milli olmamama rağmen A takıma çağırmasını unutamam. Zico’nun 2. Lig’den gelmeme rağmen 11’de yer vermesi benim için çok önemliydi. Aykut hoca benim ağabeyim, babam gibi. Beni Fenerbahçe Kulübü’ne öneren Metin Diyadin’den de Allah razı olsun.”

‘EURO 2008 İÇİMDE KALDI’

“Sakatlığım nedeniyle 2008 Avrupa Şampiyonası’nda oynayamadım. Belki ben olsaydım yarı finale çıkamazdık ama finalde oynayabilirdik! 2008’de oynayamadığım için içimde bir burukluk var. Umarım önümüzdeki Avrupa şampiyonasında yer alırım.”

‘AVUSTURYA’YI KÜÇÜMSEMİYORUZ’

“Eleme maçlarına iyi başlamıştık. Almanya ile çekişeceğimizi düşünüyorduk. Ama Azerbaycan mağlubiyeti işleri biraz değiştirdi. Kazanmamız gereken maçlarda neler yaptığımızı herkes biliyor. Kazanacağımızı düşünüyorum ama zor geçecek.”

HTSPOR/ ÖZEL RÖPORTAJ Senad OK

Cevap: Gökhan Gönül: "Maicon ve Alves'ten farkım yok!"

Tabi canım. Onlarında iki gözü, burnu, kulakları var.

Orta yapmayı bilmeyen bir sağ bek...

Turan Can: (Fanatik Fenerlidir...) Bu adam orta yapmayı bilmiyor...:asd:

Kardeş milli takımda izliyoruz kendisini zevkle. Delik deşik oluyor.

Fenerbahçe'li arkadaşlar okuduk tamamını yazının.

[video=youtube;RI-2-YFzHBc]https://www.youtube.com/watch?v=RI-2-YFzHBc[/video]

:D :D :D

‘HAMBURGERİ ZEVKLE YİYEMİYORUM’

“Bazılarının heykeli dikilecekti. Şimdi hiçbirini görmüyoruz. Ortada yoklar. Ünlü olmaktan rahatsızım. Hamburgeri alır onu iki eliyle tutarsınız, yerken ağzının kenarından ketçap akar ya... O hamburgeri zevkle yersiniz. Ben o hamburgeri neredeyse çatal bıçakla yiyeceğim. Bir hamburgeri bile rahat rahat yiyemiyorum. Biraz daha rahat olmayı isterdim. Avrupa’ya gidersem en büyük etkenlerden biri de bu olacak.”

:D

Üst Alt