Göktürk Üçlemesi - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Onu biliyordur diye düşündüm açıkçası bahsettiğim mektuplar yazıtlardan 200 yıl kadar önce olması lazım zaten..

Göktürklerin toplam ömrü 200 yıldan daha azdır ama evet yazıtlardan daha öncesine ait yazışmalar var. Efesli John gibi Bizanslıların yazdığı kaynaklarda geçiyor.
Bununla ilgili de bir kitap biliyorum. Kadın bir yazara ait adını hatırlayamadım, Göktürk-Bizans ilişkileri üzerine bir kitaptı.

Edit: Hatice Erdemir

Göktürklerin toplam ömrü 200 yıldan daha azdır ama evet yazıtlardan daha öncesine ait yazışmalar var. Efesli John gibi Bizanslıların yazdığı kaynaklarda geçiyor.
Bununla ilgili de bir kitap biliyorum. Kadın bir yazara ait adını hatırlayamadım, Göktürk-Bizans ilişkileri üzerine bir kitaptı.
Doğrudur dün de belirttiğim gibi fazla bilgim yok kendi çapımda cevaplamaya çalıştım sadece..

Bende diyordum bir eksik var. Simdi bu konuda gordumki Hamza mıhlanmış. Hatasini bilmeden konusuyorumki yönetim gercekten yeri gelince cok acımasız olabiliyor. Bu arkadas yıllardır bu forumda ve hatirladigim kadarıyla 10 binden fazla mesaj atmis biriydi :)

Alper Çağlar: "Dostlar şimdiden belirteyim, bu seri benim için aynen DAĞ serisi gibi bir tutku projesi. Kendimi perişan edeceğim, büyük stresler çekeceğim, hayatımın 7-8 senesini vereceğim bir iş. 2019 olmaz da 2020 olursa vizyon tarihi trip atmak yok bana. Göktürk serisinin kalitesinden asla ödün veremem. Bu filmde omuzlarımızdaki sorumluluğun ekipçe bilincinde olacağız. Kalite ve özen için herkes ufak gecikmelere şimdiden razı olsun. Acele işe Erlik karışır"

1564765126889.png

Savaş sahnelerini epik yapmaya uğraşacaklarına konsept artistlere ve tarihçilere vermişlerdir umarım parayı. Zira bizim bütçelerle cgi kastırmak pek hoş sonuçlar doğurmuyor.

Ama Göktürklerin haberleşme-casusluk teşkilatlarına, ordularının manevra kabiliyetlerine ve disiplinine, yaşam stillerine, coğrafyaya ne kadar hakim olduklarına dolayısıyla harita kullanımına vs eğildilerse güzel bir kurguyla efsane bir yapıt ortaya çıkabilir. Zaten savaşlardaki üstün başarılarının asıl sebepleri bunlar. 1 Türkün 5 Çinli gücünde olması değil. Her şey istihbarat, doğru yerde konumlanma, savaşma ve ordu düzeninde bitiyor. Savaş stratejisi, ekipmanları(At-yay) üzerine daha fazla bilgiye sahip olan taraf oldukları için bu kadar üstünler. Cengiz bu konuda master tabii ama Göktürkler de iyidir.

Savaş sahnelerini epik yapmaya uğraşacaklarına konsept artistlere ve tarihçilere vermişlerdir umarım parayı. Zira bizim bütçelerle cgi kastırmak pek hoş sonuçlar doğurmuyor.

Ama Göktürklerin haberleşme-casusluk teşkilatlarına, ordularının manevra kabiliyetlerine ve disiplinine, yaşam stillerine, coğrafyaya ne kadar hakim olduklarına dolayısıyla harita kullanımına vs eğildilerse güzel bir kurguyla efsane bir yapıt ortaya çıkabilir. Zaten savaşlardaki üstün başarılarının asıl sebepleri bunlar. 1 Türkün 5 çinli gücünde olması değil. Her şey istihbarat, doğru yerde konumlanma, savaşma ve ordu düzeninde bitiyor. Savaş stratejisi, ekipmanları(At-yay) üzerine daha fazla bilgiye sahip olan taraf oldukları için bu kadar üstünler. Cengiz bu konuda master tabii ama Göktürkler de iyidir.
Şu bahsettiğin şeylerin hepsinin olacağını açıkladı Alper çağlar. Ahmet tasagil hocadan yardım alıyor bildiğim kadarıyla. Hatta videosunu bulursam atayım tek tek neler yapacağını açılıyordu. Harita üzerinden projeyi de anlatıyordu. Bahsettiğin savas stratejilerinin sayı olarak hep az olup ama akıl yoluyla türkülerin kazandığından bahsedip onu isleyeceklerini belirtiyodu.
Tas gibi yapım geliyor. Bizzat kendi uğraşacağı için beklentim daha fazla. Çok ince çalışıyor çünkü

Şu bahsettiğin şeylerin hepsinin olacağını açıkladı Alper çağlar. Ahmet tasagil hocadan yardım alıyor bildiğim kadarıyla. Hatta videosunu bulursam atayım tek tek neler yapacağını açılıyordu. Harita üzerinden projeyi de anlatıyordu. Bahsettiğin savas stratejilerinin sayı olarak hep az olup ama akıl yoluyla türkülerin kazandığından bahsedip onu isleyeceklerini belirtiyodu.
Tas gibi yapım geliyor. Bizzat kendi uğraşacağı için beklentim daha fazla. Çok ince çalışıyor çünkü
Bulursan yolla adminim.

Üst Alt