Gomis Basın Toplantısı Düzenledi | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gomis Basın Toplantısı Düzenledi

774616.jpg

Didier Drogba ile daha önce de görüştüm. Temas halinde olduğum bir arkadaşımdır. Galatasaray’a daha önce de gelme durumum vardı. Kendisiyle konuşmuştum. Sadece 1-2 kişiden referans almamak lazım. Galatasaray’ı çok iyi tanıyordum. Markette birçok santrfor vardı. Hepsi de çok kaliteli isimlerdi. Hocamızın beni istemesi çok mutlu etti. Galatasaray çok büyük bir kulüp. Galatasaray için en iyisini yapmak zorunda olduğumun da farkındayım"

'Tam olarak hazır değilim'

"Galatasaray yeniden yapım aşamasında. Bunu anlamak gerekir. Takıma kaliteli oyuncular katıldı ama transfer dönemi halen sürüyor. Başka oyuncuların da kadroya katılacağını düşünüyorum. Hocamız ile birlikte iyi bir şekilde çalışıyoruz. Hocamız bizi geliştirmeye çalışıyor. Belli bir hedefe gitmek istiyoruz. Ben topla buluşamıyormuşum, bana pas gelmiyormuş gibi görünebilir. Ama bu, olayın sadece bir kısmı. Ben de tam olarak hazır değilim. Biraz daha oynamam gerekiyor. Maçlar oynadıkça iyi formuma kavuşacağımı düşünüyorum"

'Baskılara alışık oyuncuyum'

"Baskıdan her zaman bahsediliyor. Bu Marsilya’da da vardı. Burada da olacaktır. Ben buna alışık bir oyuncuyum. Omzumda bu yükü taşımaktan keyif alıyorum. Dolayısıyla tekrarlayayım… Bu takım henüz yapım aşamasında. İyi bir yere geleceğimize inanıyorum. Türkiye’de başka büyük takımlar da var. Galatasaray’ı mercek altına alırsak, işler kötü gidince baskı olabiliyor. İşin ters tarafı da var. Taraftarların beklentisinin farkındayım. Bana karşı çok büyük bir sevgi var. Gollerimle bunu karşıladığım zaman sahip olacağım hissi biliyorum. Mesleğimin en büyük tatmin duygusu budur. Baskılı ortamlardan başarılı bir şekilde çıkabileceğimi düşünüyorum"

İlginç cevap!

Gazeteci: Galatasaray şampiyon olursa saçını keser misin?
"Eğer biz şampiyon olursak ve ben de kariyer rekorumu kırarsam seninle birlikte(basın mensubu) yemeğe çıkalım. Neler yapabileceğimize orada karar verelim"

'Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın teklifleri...'

"Transfer dönemindeki seçim kararına gelecek olursak… O dönemde bana 4 takımın net transfer teklifi vardı. Marsilya, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın teklifleri vardı. Galatasaray yönetiminin ilgisi diğer takımlardan çok daha fazlaydı. Beni Türkiye’den isteyen diğer iki büyük kulübün yetkilileri bana yeterince ilgi duymuyordu. Galatasaray yönetimi ise benle sürekli iletişim halindeydi. Kulübü, camiayı, şehri anlattılar. En sonunda da kulüp doktoru, başkan ve Cenk Ergün ile görüştüm. Galatasaray beni ikna etti. Marsilya’ya neden dönmedim? İngiltere’de iyi bir sezon geçirmemiştim. Marsilya’ya 1 seneliğine hedef bir doğrultusunda, takıma ağabeylik yapmak için gittim. O bir seneyi de iyi geçirdim, takım 5. oldu. Orada misyonumu tamamladığımı düşündüm. Galatasaray’ı tercih ettiğim için mutluyum"

'Türkiye Ligi çok zor geçecek'

"Türkiye Ligi bu sene çok çok zor geçecek. Avrupa’da da Türkiye Ligi’ne karşı bir ilgi var. Fransa’da mesela maçlar naklen yayınlanacak. Bu da rekabetin ne kadar zor bir seviyeye geldiğini gösteriyor. Takımlar çok kaliteli kadrolar oluşturdu. Dolayısıyla bir rekabet ortamı var. Avrupa’nın bizi izliyor olması da bir motivasyon yaratacaktır. Biz bu rekabete hazırız ve rekabetten de en iyi sonuçla çıkacağımıza inanıyorum"

'Negredo 35 gol atarsa...'

"Benim hedefim gol sayısı vermekten çok takım halinde başarılı olmamızdır. Belli bir rakam vermek istemiyorum. Asıl hedef sezon sonunda başarılı olmamızdır. Tabi ki gol ve goller atmak istiyorum. Mesela pozisyona girdim, arkadaşım benden daha müsait… Ben kendim değerlendirmeye çalışıp da arkadaşıma vermezsem ve golü kaçırırsak olmaz. Elbette goller atmak istiyorum. Hiçbir zaman bir futbolcu ligi tanımadan gol sayısı vermemeli. Önce ligin seviyesini görmek gerek. Ondan sonra belki bir rakam söylenebilir. Başka takımlara karşı bir saygısızlık oluyor gibi algılanabilir. Negredo eğer 35 gol atabilirse onun adına mutlu olurum"

'Şampiyonluk için...'

"Şampiyon olmak için sadece golcülere sahip olmak yetmez. Şampiyonluk için iyi bir takım olmak gerekiyor. Ben tecrübeli bir oyuncuyum ama takımın kaptanı değilim. Benim haricimde de çok büyük oyuncular var. Başka büyük oyuncular da takıma katılacak. Birbirimize uyum sağlamamız sonucunda iyi bir takım oyunu ortaya çıkmalı. Geçirdiğimiz kamp dönemi de çok önemli. Saha içinin yanı sıra saha dışında da tanışmak önemli. Bu dönemler de bu açıdan faydalı oluyor. Bu baskıyı kaldırmanın yolu ; bütün takımlardan daha fazla çalışmaktır. Rakiplerimizden daha fazla çalışırsak şampiyon olabiliriz. Başka arkadaşlar 1 antrenman yaparken ben 2 antrenman yaparım. Böyle olunca elimden geldiğini yaptığım için daha rahat olabilirim"

'Kaliteli golcülerin olması...'

Türkiye’de kaliteli golcülerin olması güzel bir durum. Ligin kalitesinin artacağını ve seyircilerin de daha güzel maçlar izleyebilme ihtimalini gösteriyor. Türkiye Ligi’nin gelişimi açısından saydığınız oyuncuların ligde yer alıyor olmasını pozitif değerlendiriyorum. Önümüzdeki dönemlerde de başka oyuncuların katılmasıyla kalite daha da yükselebilir. Mathieu Valbuena benim iyi bir arkadaşım. Kendisiyle çok sık telefonla görüşüyor ve bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Çok iyi ve başarılı bir oyuncu. Fakat ; Fenerbahçe bizim rakibimiz. O yüzden kendisine çok fazla iyi şanslar dilemek istemiyorum. Umarım biz şampiyon oluruz, Valbuena da ikinci olur. Belki bu şekilde mutlu olabilir"

ajansspor

'Tam olarak hazır değilim'

"Galatasaray yeniden yapım aşamasında. Bunu anlamak gerekir. Takıma kaliteli oyuncular katıldı ama transfer dönemi halen sürüyor. Başka oyuncuların da kadroya katılacağını düşünüyorum. Hocamız ile birlikte iyi bir şekilde çalışıyoruz. Hocamız bizi geliştirmeye çalışıyor. Belli bir hedefe gitmek istiyoruz. Ben topla buluşamıyormuşum, bana pas gelmiyormuş gibi görünebilir. Ama bu, olayın sadece bir kısmı. Ben de tam olarak hazır değilim. Biraz daha oynamam gerekiyor. Maçlar oynadıkça iyi formuma kavuşacağımı düşünüyorum"

edit çekmişler resmen daha sertti bu kısımlar

....
İlginç cevap!

Gazeteci: Galatasaray şampiyon olursa saçını keser misin?
"Eğer biz şampiyon olursak ve ben de kariyer rekorumu kırarsam seninle birlikte(basın mensubu) yemeğe çıkalım. Neler yapabileceğimize orada karar verelim"
...

Gazeteciyi gözüne kestirmiş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt