Gomis Gözünü Alex'in Rekoruna Dikti | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gomis Gözünü Alex'in Rekoruna Dikti

110220180916495509498_2.jpg

Galatasaray'ın Fransız forveti Bafetimbi Gomis, ligde 20 gol barajını geçen 13. yabancı oldu. Milan Baros’u yakalayan Gomis 3 kez daha fileleri havalandırırsa Jardel’i geçerek sarı-kırmızılı kulübün rekorunu kıracak. Gomis, formunu devam ettirirse Alex'in 28 gollük rekorunu da kırabilir.

Galatasaray’ın gol makinesi Bafetimbi Gomis, 5-0 kazanılan Bursaspor maçında ‘hat-trick' yaparak sıradışı performansını sürdürdü. 23. hafta geride kalırken 20. kez rakip fileleri havalandıran Fransız futbolcu, Galatasaray tarihinde 20 gol barajını geçen üçüncü futbolcu oldu. Milan Baros'u yakalayan Gomis 3 kez daha rakip fileleri havalandırırsa Mario Jardel'i geride bırakarak sarı-kırmızılıların tarihinde bir sezonda en fazla gol atan yabancı olacak.

20 bitti sıra 30'da

Türkiye’de ise bir sezonda ligde 20 gol barajı 16. kez bir yabancı tarafından aşıldı. 32 yaşındaki Senegal asıllı Fransız Gomis, bunu başaran 13. farklı futbolcu olarak tarihe geçti. 23 haftada 20 gol atarak 0.86 gol ortalaması yakalayan başarılı futbolcu, bu performansını sürdürmesi halinde 30 gole ulaşabilir. Süper Lig'de bir sezonda en fazla gol atan yabancı futbolcu ise 2010-2011 sezonunda Fenerbahçe formasıyla Alex de Souza olmuştu. Alex, o sezon tam 28 gole imza atmıştı.

23 GOL BARAJINI GEÇEN YABANCILAR

1994-95 Elvir Bolic G.Antep Bosna 26

1995-96 Şota Arveladze Trabzon Gürcistan 25

1995-96 Elvir Bolic F.Bahçe Bosna 22

1996-97 Elvir Bolic F.Bahçe Bosna 24

1996-97 Elvir Balic Bursa Bosna 21

2000-01 Mario Jardel G.Saray Brezilya 22

2003-04 Van Hooijdonk F.Bahçe Hollanda 24

2004-05 Alex de Souza F.Bahçe Brezilya 24

2008-09 Milan Baros G.Saray Çek Cum. 20

2009-10 Makukula Kayseri Portekiz 21

2010-11 Alex de Souza F.Bahçe Brezilya 28

2014-15 Fernandao Bursa Brezilya 22

2015-16 Mario Gomez Beşiktaş Almanya 26

2015-16 Samuel Eto'o Antalya Kamerun 20

2016-17 Vagner Love Alanya Brezilya 23

Sözcü

şikeli ve lekeli sezonda alexin attıgı golleri niye sayıyosunuz?anlamadım.o sezonki alexi at çöpe.bolici ve gomezi geçer gomis.

He ya deplasmanda o kadar pozisyona giriyoruz ki Gomis'in eli ayağına dolaştığı ve yeteneksiz olduğu için atamıyor zaten. Yemin ediyorum boş yapmanın da bir adabı vardır arkadaş bu nedir?

Allah akil fikir versin.

Deplasmanlarda muazzam top oynuyoruz tek sorun Gomis'in kedi olmasi zaten evet. Turnayi gözünden vurmak buna denir herhalde.

He ya deplasmanda o kadar pozisyona giriyoruz ki Gomis'in eli ayağına dolaştığı ve yeteneksiz olduğu için atamıyor zaten. Yemin ediyorum boş yapmanın da bir adabı vardır arkadaş bu nedir?
İşini aşkla yapan, şu kadar da katkı sağlamış bir adamı Sivas maçından sonra dibe soktuğumuzu görünce benim umudum kalmadı xd.

Önceki hafta gol atıp para değil forma diye taraftara safını belli eden adamı o maç kötü oynadı diye paragöz yapmış bir taraftar grubuyuz.

İşini aşkla yapan, şu kadar da katkı sağlamış bir adamı Sivas maçından sonra dibe soktuğumuzu görünce benim umudum kalmadı xd.

Önceki hafta gol atıp para değil forma diye taraftara safını belli eden adamı o maç kötü oynadı diye paragöz yapmış bir taraftar grubuyuz.
Ya genel olarak böyle bir algı yok ben buna inanmıyorum kesinlikle ama forumda belli tipler var Galatasaray'a faydası olan oyuncuları kötüleyip, zararlı veya sıradan performansı yüceltenler var bu bugün başlamadı dün de böyleydi o yüzden artık kimse dur demedikleri için yollarından gidiyorlar.

Ha şunu da demiyorum tabii elbette Gomis'in de kötü oynadığı veya değerlendiremediği fırsatlar kaçırdığı maçlar olmuştur en yakın Sivas maçı idi ama zaten takım olarak kötüydük ve belki o en kötüsüydü bunu ifade etmekte tabii sorun yok ama kedi ıvır zıvır boş beleş muhabbetin manası yok. Adama 3 top gelsin 1'ini gol yapar aksini iddia eden boş yapıyodur demek ki 3 top gelmemiş o maçlarda.

Son düzenleme:
Üst Alt