Gomis, Sayılara Göre Beklentilerin Üstünde - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gomis, Sayılara Göre Beklentilerin Üstünde

Rekabet,takımların tanınırlığı ve popülarite açısından kesinlikle daha iyi.Seyir zevki olarak Yunanistan Ligi'nden de iyi olduğunu söyleyebilirim gerisini pek izlemediğim için yorum yapamam.

yani hepsi göreceli şeyler bana kalırsa polonya ligini bir izle bizden çok daha kaliteli olduğunu göreceksin.En azından fark göremeyeceksin yani rekabete gelince her ligde rekabet var her biri kendi içinde güzel rekabetlere sahne oluyor.Futbol kalitesi kilit kriter maalesef o kalite bizde yok.Polonya ligi neyse bizde oyuz işte.

yani hepsi göreceli şeyler bana kalırsa polonya ligini bir izle bizden çok daha kaliteli olduğunu göreceksin.En azından fark göremeyeceksin yani rekabete gelince her ligde rekabet var her biri kendi içinde güzel rekabetlere sahne oluyor.Futbol kalitesi kilit kriter maalesef o kalite bizde yok.Polonya ligi neyse bizde oyuz işte.

Dediğin her kertede doğru değil bence.İtalya ligi de Juventus,Napoli vb. dışında zevkli değil misal orta sıra takımların maçları özellikle.Hollanda Ligi de hep gollü geçer ama orta sıra takımlarında kalite yok top bir o kalede bir bu kalede maçlar oluyor.Senin dediğin de aslında göreceli bir şey,futbol kalitesinden kasıt gerçekten kalite mi yoksa seyir zevki mi?

Dediğin her kertede doğru değil bence.İtalya ligi de Juventus,Napoli vb. dışında zevkli değil misal orta sıra takımların maçları özellikle.Hollanda Ligi de hep gollü geçer ama orta sıra takımlarında kalite yok top bir o kalede bir bu kalede maçlar oluyor.Senin dediğin de aslında göreceli bir şey,futbol kalitesinden kasıt gerçekten kalite mi yoksa seyir zevki mi?

ikisi kombine seyir zevki artı kalite saydığımız 5 ligden sonrasında bu kombinasyonu bulamıyoruz sıkıntı orada ;)

gomis gol falan atıyorda drogba nerde gomis nerede.

Drogba ile şu anda aktif olarak futbol oynayan herhangi bir forveti kıyaslamak pek doğru olmaz Drogba bana göre dünyanın gelmiş geçmiş en önemli 3-4 forvetinden birisidir. O Chelsea 'ye gidene kadar çoğu takım çift forvet oynuyordu. Drogba iki forvetin birden yaptığını tek başına yaptı ve yavaş yavaş tek forvete dönüp orta sahayı kalabalık tuttular yani bana göre Drogba futbolu değiştirmiş oyunculardandır

Futbol tarihinde Drogba kadar komple santrafor yok denecek kadar azdır. O yüzden Gomis 'i Jardel 'le Drogba ile kıyaslamak yerine izleyip keyif almaya bakalım ...

Süper Lig öyle veya böyle Avrupai bir lig.Katar vb. gibi değil veya Çin gibi.

Yunanistan, Isvec, Hollanda, Cek Cumhuriyeti, Hirvatistan, Sirbistan, Isvicre, Danimarka, bunlar da avrupai ligler. Bizi bu liglerden ayiran paramiz. Hollanda ile güc anlaminda hemen hemen ayniyiz buna ragmen, ama digerlerine nazaran lig anlaminda fark, maddidir. Hatta bizden daha kisik imkanlar ile, daha güclü olan ligler de var. Belcika gibi.

Türkiye liginin önünde Rusya, Ukrayna, Portekiz, Belcika, ve Fransa ligleri var... Hollanda liginden, büyük kulüplerimizin maddi durumundan ve gücünden dolayi, bizi avantajli görüyorum. Ortalara dogru ise, onlar daha kuvvetliler.

Önümüzde saydigim bu 5 liginde, kalite anlaminda büyük bir eksigi var ilk 5´e göre. Sadece Fransa arap parasi ile, bir nevi ivme kazandi ve yaklasti denilebilir oda belki. Ama durum buyken, bu üzerimizdeki 5 ligi yok sayip, ilk 5 liginden elde edilen performanslar ile süperlig performansini ayni kefeye koyup kiyas yapmak, acikcasi komik oluyor.

Sarper 2 3 çöpe 15 milyon veriyoruz ama tek oyuncuya vermiyoruz bu maddi güçle alakalı değil bildiğin işbilmezlik

Bu konuda sarp hakli hedo. Paran varsa, hersey mümkün. Ukrayna ve Rusya, bana kalirsa bu sekilde ivme kazandi. Cok zenginler. Mesela Shaktar örnek olarak sürekli güney amerikanin astronomik pahali genclerini alip, kadro kuruyordu. 20 milyon, 25 milyon, 15 milyonluk adamlar hep. Bu maddi imkan meselesi. Bizde maddiyat fena degil, ama borclardan dolayi tek oyuncuya büyük rakamlar dökmek, büyük risk olarak görülüyor. Hele ki genc oyunculara...

EPL'de veya La Liga'da atılan gol sayısıyla Süper Lig'de atılan gol sayısı bir mi? Saçma bir kıyas olmuş ama Gomis'in çok başarılı olduğu kesin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Merak ediyorum da Ukrayna liginden 4 tane takım sayabilen çıkar mı acaba aramızdan biri gugıl kullanmadan iddiacı arkadaşlar off olsun bu soruda

Üst Alt