Gomis’in Sözleşmesine Fesih Maddesi!


swansea-dan-bafetimbi-gomis-aciklamasi.jpg

Daha önce kalp sorunu yaşadığı için Fransız golcünün transferinde kılı kırk yaran sarı-kırmızılılar, tecrübeli oyuncunun futbol oynamasına engel olacak bir durum çıkmasından ndişe ederek buna uygun bir sözleşme hazırladı.


Galatasaray, Bafetimbi Gomis transferinde çok sağlam bir sözleşme hazırladı. Milliyet Gazetesi’nden Nevzat Dindar’ın haberine göre kalbinde daha önce yaşadığı ritim bozukluğunun tekrarlamasından veya futbol oynamasına engel olacak bir noktaya gelmesinden çekinen Cim-Bom, bu nedenle sözleşmeye tek taraflı fesih maddesi ekledi. Böylece Gomis, Galatasaray çatısı altında herhangi bir sorunla karşılaşırsa sözleşmesi tek taraflı olarak iptal edilebilecek. Yapılan anlaşmaya göre sarı-kırmızılılar, mukavele süresine göre çok düşük bir tazminat ödeyecek.

Çarşamba gününden beri Fransa’da bulunan sportif direktör Cenk Ergün ile kulüp doktoru Yener İnce’nin, 2 günlük kontroller ve sonuçların incelenmesinden sonra olası problemleri bir rapor haline getirmesi bekleniyor. Bu durum da sözleşmede yer alacak. Gomis ile seneliği 3 milyon Euro’dan 3 senelik anlaşma yapan Cim-Bom, ayrıca her puan başı 5 bin euroyu futbolcunun hesabına yatıracak.

Galatasaray, bu transfer için Premier Lig ekibi Swansea’ya da bonservis bedeli olarak 2.5 milyon Euroverecek. Gomis ve menajerinin, prensipte kabul ettikleri tek taraflı fesih maddesini de içinde barındıran mukaveleyi imzalamaları halinde Galatasaray ünlü golcüyü İstanbul’a getirecek.

Gamaspor
 
Alma kardesim korkuyorsan alma. Verdigin bonservis ne olacak bedave gelecek adamlara boyle maddeler koyama ama bonservis verecegin adama yap. 6 ayda 250 milyon lira zarara soktunuz zaten kulubu sizin icin sorun olmaz
 
Üst Alt