Google, Huawei ile Olan İlişkilerini Askıya Aldı! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Olay Apple'i gecmesi falan degil. Huawei 5G network kurmustu Cin'e. Avrupa'ya da kuracakti. ABD bunu istemedi, hatta acikca tehdit etti AB ulkelerini. Simdi de boyle yumusak ambargo uyguluyor.

Yillar sonra ilk defa ABD teknolojik olarak geride kaliyor bir alanda.

Pc için Microsoft neyse telefon içinde Android odur hele birde Google stadia piyasaya çıkınca huawei adına kötü olmuş ki Çinli arkadaşım kendi uygulamalarını göstermişti Çin'de Google Youtube falan yasakmış çin uygulamalarını beğenmedim YouTube Google kadar olamazlar bence

MI 8 Lite cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Önemli olan işletim sistemi değil ki bir ekosistem yaratabilmek. Üçüncü parti uygulama geliştiricilerinin desteğini alamazsan sistemin çöp olmaktan kurtulamaz. Huawei / Xiaomi gibi firmalar alt gelir grubuna hitap ediyor. Haliyle geliştiricilerin pek hitap etme konusunda hevesli olacağı bir pazar oluşmayacak. Sonuçta emeğe karşılık kazanılan para az olacak.

İşletim sistemi geliştirici desteği alamazsa ortalama kullanıcı gözünde, ya bunda Instagram yok Snapchat yok; niye para vereyim ki buna seviyesinde kalır.

Orta yol bulunacağını düşünüyorum.

Google da Huawei gibi bir müşteriyi kolay kaybetmek istemez.

Bu adamlar neredeyse pazarın 3'te 1'i demek.

Mevcut kullanıcıyı etkileyecek bir durum yok.

Güncelleme manyağı olan üst segment Huawei kullanıcıları da elden çıkarmaya baksın derim. Güncelleme gelip gelmeyeceği belli değil gelse bile ne zaman gelir muallak.

Alt ve orta segment Huawei kullanıcıları da rahat takılsın bence Android 9'u aldı zaten çoğu. 10 muallak.

Üst Alt