Granit Xhaka Resmen Arsenal'de! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Granit Xhaka Resmen Arsenal'de!

Screen-Shot-2016-03-24-at-13.27.35.png

Arsenal, Borussia Mönchengladbach'tan orta saha oyuncusu Granit Xhaka'yı kadrosuna kattı.

İngiliz ekibinin bu transfer için ne kadar bonservis bedeli ödeyeceği henüz açıklanmazken kontratın da uzun süreli olduğu ifade edildi. Iddialara göre bonservis bedeli 39,5 milyon Euro.

İmzanın ardından kulübün internet sitesine konuşan Xhaka, "Arsenal'e transfer olduğum için çok mutlu ve gururluyum. Premier Lig'de oynamak ve bu özel kulübün formasını giymek için sabırsızlanıyorum. Taraftarları mutlu etmek ve kupalar kazanmak için elimden geleni yapacağım." dedi.

Arsenal Teknik Direktörü Arsene Wenger ise "Bundesliga ve Şampiyonar Ligi deneyimi var. Yüksek potansiyelli ve genç bir oyuncuyu transfer ettik. Uzun süredir zaten Xhaka'yı izliyorduk. Takımın kalitesini yükseltecektir. Umarım Euro 2016'da İsviçre formasıyla da başarılı olur." diye konuştu.

Bundesliga'da 108 maçta forma giyen 23 yaşındaki Xhaka, 6 gol atıp 3 de asist yapmıştı.

Arsenal agree deal with Granit Xhaka | News Archive | News | Arsenal.com

Son düzenleme:
Üzüldüm, ucuza da gitmiş. Monchengladbach Dortmund kadar zengin diil, bütün iyi oyuncuları gidiyor. Umarım yerine iyi birini bulup Dahoud'la sözleşmeyi uzatırlar.

39,5 mu. 45 diyorlardi en son sasirdim acikcasi.

Bonuslar falan da vardir umarim. Bakalim yerine kimi alacak Gladbach.

Son düzenleme:
Üst Alt