Griezmann: ''Tek derdimiz tüm maçlarımızı kazanmak ve şampiyon olmak'' | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Griezmann: ''Tek derdimiz tüm maçlarımızı kazanmak ve şampiyon olmak''

2016Mar23062836_458981004.jpg

Sezonun flaş isimlerinden Griezmann Goal'e konuştu, Fransa'nın kendi evinde şampiyonluk yaşamak istediğini dile getirdi.

Euro 2016'nın en önemli oyuncularından biri olması beklenen Antoine Griezmann, Goal muhabirleriyle gerçekleştirdiği özel söyleşide birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Genç oyunculardan kurulu olmalarına rağmen tecrübeli isimlere de sahip olduklarını ifade eden Fransız yıldız, turnuvada iddialı olduklarını belirtti.

İşte söyleşinin tamamı...

Son zamanlarda Fransa Milli Takımı'nda kendini daha rahat hissettiğini düşünüyor musun?

Hayır sadece Atletico'nun önemli bir oyuncusu olmaya çalışıyorum. Milli takıma ne kadar çok çağrılırsam, sahada kendimi o kadar iyi hissediyorum.

Daha önce U19 seviyesinde Avrupa Şampiyonu olmuştun...

Evet, doğru.

Bu başarı sana yardımcı olur mu?

Elbette. Ama bence daha ziyade geçirdiğim sezonla ilgili bir durum. Sahadaki özgüvenimi yükselten şey bu olacak.

Özgüvenden sıklıkla bahsediyorsun. Peki bu, nasıl kazanılıyor? Oynayarak mı?

Özgüven genelde goller atarak ve iyi maçlar çıkararak kazanılır. Ben her zaman bir maçta ayağıma gelen ilk topu kaybetmemeye çalışırım. Topa ne kadar fazla dokunur ve ne kadar fazla sayıda isabetli pas yaparsanız, o kadar özgüven tazelersiniz.

Kulüp takımındaki antrenörünün stiliyle milli takımdaki antrenörünün stili farklı mı?

Bu konuda bir problem söz konusu değil. Atletico defansif oynayan, taktiksel bir takım. Milli takımda ise daha çok topa sahip olmaya çalışıyoruz. Benim için bir sıkıntı yok.

Son günlerde çıkan bir anket sonucunda Fransa halkının en sevdiği futbolcu seçildin.

Çok gururlu ve mutluyum. İmza verirken ya da fotoğraf çektirirken her zaman gülümsemeye çalışıyorum. Benim için gurur verici ve bu yolda devam etmek istiyorum.

Fransa Milli Takımı'nın, genç oyuncularla birlikte, yeni bir enerji ortaya çıkardığına inanıyor musun?

Evet. Statlara daha fazla insan geliyor ve sosyal medyada daha çok konuşuluyoruz. Bu iyi bir şey ve bunun gelişmesini umut ediyoruz.

Sosyal medya demişken... Senin sıklıkla kullandığın bir alan.

Evet, kullanmaya çalışıyorum. Ama aynı zamanda gizliliğimi de korumaya çalışıyorum. Taraftarlara günlük hayatımın nasıl olduğunu göstermeye, onlarla iletişim kurmaya çabalıyorum.

Milli takıma dönersek... Takımın turnuvada sonuna kadar gidebileceğine inanıyor musun?

Harika takımlarda oynayan harika oyunculara sahibiz. Kazanacak kaliteye sahibiz. Ama güçlü olmalı ve ilk üç maçımızı kazanmalıyız. Daha sonra neler olacağını göreceğiz.

Böylesine kuvvetli bir hücuma sahip başka bir takım görüyor musun?

Almanya var, İspanya var. Eminim İtalya da son dörde kalacaktır. Zor zamanlarda şanslı olmamız gerekecek.

Bu Avrupa Şampiyonası'nda grubu üçüncü bitiren takımların bir kısmı da üst tura yükselmeyi başaracak. Bu sizin için daha büyük bir baskı yaratır mı?

Hayır. Biz her maçımızı kazanmaya çalışacağız. Üçüncüler gruptan çıkar mı çıkmaz mı, bunu düşünmemize gerek yok. Tek derdimiz tüm maçlarımızı kazanmak ve şampiyon olmak.

Fransa Milli Takımı'ndaki atmosfer nasıl?

Çok iyi bir atmosfere sahibiz. Soyunma odasında neşeli ve şakacı bir ortam var. Birbirimizle iyi geçiniyoruz. Bunun sahaya yansıdığını görebiliyorsunuz. Hepimiz birbirimiz için yüzde 100'ümüzü ortaya koyuyoruz.

Bunun sebebi takımdaki genç oyuncular mı?

Evet gençler önemli ama tecrübeli arkadaşlarımız da var. Evra var, Lloris var... Bunlar soyunma odasında ipleri eline alan oyuncular. Coman, Martial ve Pogba da var ki Pogba biraz... çılgın! Bu da Fransa için iyi.

Diego Simeone'ye baktığımız zaman biraz çılgın görünüyor. Didier Deschamps nasıl?

Herkesin kendine has bir tarzı var. Benim için bunlar problem değil. İki teknik direktörümü de seviyorum. İkisi de yüzüne karşı konuşuyorlar ve isteklerini sana bildiriyorlar. İki hoca da özgüveninizi yükseltmeyi başarıyor.

Üst Alt