Gruptan Çıkarsak Bayağı İlerilere Kadar Gideriz! - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Gruptan Çıkarsak Bayağı İlerilere Kadar Gideriz!

Gruptan 2.çıkan bile son 16 için eleme oynuyor Cl'den gelen bir takımla hemde biz bu galibiyetle 3.olmak için bir adım öne çıktık ama lokonun son anlarda gol atması iyi olmadı önce 3.lüğü garantiye alıp sonra gruptan çıksak mı daha iyi çıkmazsak mı hesabı yapmalıyız 1.çıkmak kolay iş değil sonuçta.

Hemen uçmayalım. Fatih hoca ve takimimizi biliyorsak gelecek maç taraftari kanser edebilecek potansiyel her an mevcut. Bir standardimiz olmalı. Bu mac heyecanlandik evet, umarim strüktürel hale gelir bu

Ben kura çekildiğinde epey zorlu grup olarak yorumladım. Fakat bir çok kişinin aksinde fikstürün çok çok iyi olduğunu düşünüyordum. Grubun favorisi Lazio ile ilk maç - olasi galibiyet çok hava ve moral getirir ve son maça kadar bu takımı düşünmemiz gerekmez. 5 maçta da belli bir posizyona sahip olursak grupta 6. maça ihtiyacımız bile olmayabilir.

GS - Laz
Marsiyla - GS
Lokomotif - GS
GS- Lokomotif
GS- Marsilya
Laz - GS

iki etaplı düşünmek lazım ve kabuk değiştiren bir takım olarak cevap bulması gereken çok şey var.

Takımın her maç üzerine koyarak hem takım kimyası hem de ofansif oyunda pas oyunlarınun gelişmesi. Top kayıplarının azalması.
Bu maç trafiğinde kilit isimlerin sakatlık / ceza durumları olmamaları. Mesela Asunçao'nun şu an için ligde , Marcao'nun belli süre sadece AVL'de oynayacak olması bazı isimlerin zaten rotasyonunu mecbur kılıyor.

ilk maçı çok şükür 3 puanla geçtik - diğer maçın 1-1 bitmiş olması işin kaymağı oldu. Marsilya ve Lokomotif deplasmanları resmen 2 tane erken olmasına rağmen grup finali maçları. Marsilya deplasmanından 1 puan koparman onları egale edebilmeni kolaylaştırır . Lokomotif'i takip etmedim hiç nedir durumları ama dışarda ve içeride yenersen(ki en kilit maçlar bunlar lazio ve marsilya birbirleriyle arka arkaya oynarken) ilk 3 maçta çok enteresan tablo çıkabilir karşımıza. Potansiyel olarak:

Gs 7 (marsilyadan beraberlik,lokomotif galibiyet)
Lazio 6 (lokomotifi yener,marsilyası içerde)
Marsilya 2 (2 beraberlik)
Lokomotif 1 (biraz ezmiş olabilirim)

gibi olabilir ilk 3 maç ve liderlik hesabı yapmaya başlarız.

Grubu lider bitirmek ile 2. bitirmek arasında dağlar fark var.

ikinci olunca CL 'den gelecek 3.ler ile eleme oynuyorsun . Lider olursan bir turu geçerek son 16'da oluyorsun. (CL'den geleceği için zorlu bir rakip olacak tur)

Benim 5. maç sonundaki tahmin ettiğim en optimist tablo:

GS 13 (farkındayım , namağlup ve 1 beraberlik 4 galibiyet demek bu)
Lazio 8-10 (Lokomotifi yener, marsilya deplasmanı berabere ya da mağlubiyet)
Marsilya 3 - 5 (lazio berabere evinde ya da galibiyeti bize yarar , bize deplasmanda mağlubiyet)
Lokomotif 1

Takımın grup maçları süresince oturması , oyununun gelişmesi, motivasyonun her daim yüksek seviyede olması, ligde kriz olmaması ya da bizde moralsizlik yaratacak durumların olmaması çok önemli etkenler olacaktır.

Olaki lider çıkarsak - Asunçao gruplar sonrası (aradığımız oyuncu olduğunu düşünerek) listeye yazılabilir + son 16 öncesi sanırım transfer dönemi açılacak - takviyeyse takviye ya da herneyse .

Son 16 çok net başarıdır bu kadro(yeni kurulması açısından vs) için - kura şansı ile çeyrek final belki görülebilir ama ötesi için bir şey diyemem.

Bana sorsaydınız TS maçı öncesi bu tür düşünmezdim. ama TS ve Lazio maçlarındaki takımın sürekli hareketli olup baskı kurması umutları yeşertti.

Son düzenleme:
Gaza gelmek iyi tabii de ayaklar yere bassin. Bu maci kazanmamiz Lazio ve Marsilya takim anlaminda bizden daha oturmus ve iyi takim olduklari gercegini degistirmiyor. Keza bu sene alistirma senesi. Avrupada tekrar seri galibiyetler alip gidebilecegimiz yere kadar gidelim

Üst Alt