GSC Futbol Nöbeti | Arşiv #1 - Sayfa 184 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Genel bir durum değerlendirmesi yapmak istedim.

Kadro
Kadromuz TSL'de şampiyon olabilecek kaliteye sahip fakat oyuncuların bireysel performansları çok git-gelli Örneğin Belhanda, Onyekuru, Ndiaye, Feghouli gibi kilit oyuncuların haftalık performansları arasında uçurum olabiliyor, ki bu çok ciddi bir problem. Bu oyuncular bir hafta 8/10 oynarken sonraki hafta 5/10 oynayabiliyorlar.

Savunma
Savunma hattımız en güçlü bölgemiz. Başarı fetişistleri Muslera'yı gömse de kesinlikle formsuz değil. Sadece yaratmasına alıştığımız farkı daha az yaratıyor. Beklerimiz TSL'nin üstünde. Aynı şekilde savunma merkezimiz de henüz birlikte 3 maç yapmış olmalarına rağmen iyi bir görüntü çiziyor. Yalnız Liyundama'ya o bonservis fazla. Max. Marcao'ya verdiğimiz parayı vermeliydik.

Orta saha
Orta sahamız isim olarak savunmamızdan iyi ama ortaya koyulan oyun olarak çok geride. Fernando ununu elemiş ve eleğini asmış. Sezon sonu uygun bir fiyata satılabilir umarım. Ndiaye ve Belhanda çarkıfelek. Feghouli kanattan çok 10 numarada fayda sağlar düşüncesindeyim ama cezalılar dönünce Fatih hoca bu uygulamaya son verdi. Onyekuru atletik ve topla katetmesi fena değil ama oyun zekası çok düşük. Mevcut mali koşullarda yeniden kiralanabilir, aynı şekilde Ndiaye de yeniden kiralanabilir. Sezon sonu 1 kanat, ve 2 orta saha (6 ve 8 numara) transferi şart. Feghouli 10 numaraya çekilebilir. Belhanda satılmalı. .

Forvet
Forvet hattımızın durumu da orta sahadan iyi değil. Mitrouglu da Fernando gibi ununu eleyip eleğini asmış. Son derece yanlış bir transfer bence. Diagne beni hiçbir zaman heyecanlandırmadı. 10 milyon Euro'luk bir oyuncu kesinlikle değil. O paraya çok daha kaliteli bir forvet bulunabilirdi kanaatindeyim.

Teknik direktör
Öncelikle Fatih Terim'e hakaret eden kişiler kendine Galatasaraylıyım demesin. Eğrisiyle, doğrusuyla kulüp efsanelerinden biridir ve hem kulübe, hem de Türk futboluna tonla katkıları olmuştur. Performansı eleştirilebilir elbette, ki ben de bu sezon defaatle eleştirdim. Takım savunması zayıf. Topsuz oyunumuz keza aynı şekilde. Hücumda yeterince planlı olmasak da fena değiliz fakat o da iyileştirilmeli. Rakibi analiz edip farklı oyunlar kurma konusunda ise hoca epey zayıf bu döneminde. Saha dışı konularla gereğinden fazla ilgili ve aklını TD'lik dışındaki konular ve planlar meşgul ediyor. Eğer TD olarak hizmet edecekse diğer konuları kafasından çıkartmalı ama Terim'i tanıyorsak bu mümkün değil.

Yönetim

İyi niyetli ama son derece yetersiz ve değişmeli.

Lig Şampiyonluğu
Ligde şampiyonluk şansımız %40 bence. Akbilspor'un sendelemeye hazır oluşu bu sezon da devam ediyor. Son kulvarda kırılganlıkları artıyor. Jimnastikçiler bir ivme kazandı ama ne yalan söyleyim 2. yarıdaki hiçbir maçlarını izlemedim. Yalnız bir ivme yakaladıkları ortada. Ayrıca son 3 sezonda 2 şampiyonlukları var, şanslarını küçümsememek lazım. Yarış geçen sezonki gibi son haftaya kadar ve bu kez biz, akbilspor ve jimnastikçiler arasında geçer sanıyorum. Şanslar biz %40, akbil %40, jimnastik %20.

Avrupa
CL gurubundan çıkamamamızdan, österşunds faciasından farkı yok. Avrupa'daki halimiz tam bir fiyasko ve işin berbat tarafı, bu durum gelenekselleşmeye başladı. Hoş, ben dün Benfica önündeki oyunu -yediğimiz 2. gole- kadar öyle gömüldüğü kadar kötü bulmuyorum. Ciddi pozisyonlar yakaladık ve oyunun çoğunu domine ettik. Bu seviyelerde son derece basit 2 kural var: 1) Net pozisyonları atamıyorsan, 2) Basit gol yiyorsan buralarda işin yok. Biz ikisini de yaptık. Hakemin hediye ettiği penaltı da cilası oldu.

Bu sezon Porto maçları, içerdeki Moskova maçı ve dün akşamki Benfica maçı herşeye rağmen iyi sayılabilecek oyunlar oynadığımız maçlardı.

Bizim yönetici ve teknik kadroların da hataları var ama o kadar SİSTEMSİZCE işler yapılıyor ki transfer hatalarına resmen zemin hazırlanıyor.

1. Yabancı sınırını 2-3 senede bir yap boz gibi değiştir.
  2. Sabit kur üzerinden yayın hakkını sat (Ekonomik garanti altına alma)
  3. Taraftarı bile olmayan bir takım belediye destekli kulüpler yarışmacı takım olarak liglerde yer alsın
  4. Alt yapılarda torpile, birilerinin yakınları istedi diye futbolcu sokup, esas yeteneklilerin önünü kes
  5. Eğiticileri hep vasat altı ve potansiyel değerlendirmekten yoksun torpillilerden seç/seçtir
Florentino ve Gedson gibi topçu çıkartamaz mıydı bu ülke en basitinden bunlar düzgün olsa? Ne takip var ne istikrar ne devlet desteği.

Arap AVM yapar bizim devlet de stadyum yapınca futbol kalkınacak sanıyor. Belediye kaynakları illa bir yerlere gidecekse köklü kulüplere ALT YAPI kaynağı olsaydı bari (hoş bana göre tamamen siyaset olacak tüm kaynaklar uzak durmalı)

Kismen haklisin tabi ama kimse gidip sana zorla Diagne ye 10 Milyon ver demiyor ya da Belhanda yi gelen iyi tekliflere ragmen hala takimda tut demiyor.

Kismen haklisin tabi ama kimse gidip sana zorla Diagne ye 10 Milyon ver demiyor ya da Belhanda yi gelen iyi tekliflere ragmen hala takimda tut demiyor.

Belhanda'yı sevmem ama devre arası yerine alternatifi yokken gitmesi yanlış olurdu.

Sezon sonu gidip 34 yaşında Fernandes gelirse yerine yine tabi o zaman eleştiririm bu kararı. Sezon sonu gider zaten 9 Milyon'a.

Diagne'yi en kötü o paraya elden çıkartırız o açıdan bence bir risk yok. Ama kalitesi tartışılır.

Daha çok futbol nöbeti tutarız.

Daha insanların birbirine hakaret etmeden görüş belirtemediği ülke TR.

Terim başlığında hakaretler var, Tudor başlığı karşılıklı hakaret, başkanın başlığı hakaret, oyuncuların başlıkları hakaret.

Bu ortamda bok böceği bile yetişmez.

Daha çok futbol nöbeti tutarız.

Daha insanların birbirine hakaret etmeden görüş belirtemediği ülke TR.

Terim başlığında hakaretler var, Tudor başlığı karşılıklı hakaret, başkanın başlığı hakaret, oyuncuların başlıkları hakaret.

Bu ortamda bok böceği bile yetişmez.

Boyle durumlarda susmak en ala davranis renktas. Edepli olan edebinden susar, cahilde susturdum sanir

Angry Birds ler Sadık ve Serdar ı göklere çıkarırken Marcao ve Luyindama yı gömme peşindeler.

Marcao ve Luyindama top diye oynar Sadık ve Serdar ı.

Sadık azimli bir oyuncu ama seviyesi belli. Serdar ise karaktersiz ve 3 maç oynayıp 5 maç yatan bir oyuncu.

Stoperler takıma alışması için zaman gerekir.

Bunlar 2-3 maçla oyuncuyu gömen tipler. Eleştiri yapmak için konuşanlar.

Luyindama 3 maçta 2 gol attı. Marcao ile daha da iyi olacaklardır.

savanier gol

12009.jpg

savanier gol

Bu adamı boş yere bas bas istemedik adam ilginç derecede yetenekli böyle çok acayip atıp attığı golleri bulabiliriz. Adam bir duran top kullanıyor ki otur izle başa sar bir daha izle

Adamın vurduğu sertlik, topa verdiği falso, topun gittiği nokta ve ağlarda asılı kalması her yönüyle muazzam bir gol ...

Şu tablo benim inanılmaz sinirimi bozuyor. Mackolikte fikstüre bu yüzden bakasim gelmiyor. Kuruluş amacımız yalan olmuş gibi hissediyorum.
_20190216_022839.JPG

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt