GSC Futbol Nöbeti | Arşiv #1 - Sayfa 189 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
12 maçta 9 galibiyet 1 beraberlik 2 yenilgi - 70 puan bizi şampiyon yapar.

Erzurum deplasmanı

Fenerbahçe deplasmanı

Bu 2 deplasman dışında sadece 1 maç beraberlik lüksümüz var. Geri kalan 9 maçın hepsini kazanmalıyız.

Erzurna
Bursa
Konya
Fb

4 kritik maçımız var

70 şampiyon yapar mı emin değilim başşak 22 puan almalı kalan 12 maçta bu da 7 galibiyet 1 beraberlik 4 yenilgi demek

hadi bize ve fbye yenildi , 2 yenilgi daha lazım biraz zor gibi.

Bunlar Başak ın maçları.

Beşiktaş ı yenemezler deplasmanda.

Konya kapanacak.

Kayseri de kolay bir deplasman değil. İyi bir takım Antalya gibi değil.

Başak Antalya ya bile 1 gol atabildi.

Bjk maçı malesef bjknin iddaasına göre değişir yarışta olmaları lazım ama kalırlar mı şüpheli fark 8 9 olsa bile asılır alırlar diyecem ama 11 12 bile olabilir o maça kadar bel bağlamak doğru olmaz.

Kayseri iyi takım ama ateş hattından uzaklaşır başakşehir maçına kadar maçı pek takmıyacaklar bu gidişle.

Konya maçından beraberlik çıkabilir işte o var.

Erzurum deplasmanı Fener deplasmanı kadar zor. Dondurucu soğuk.

Kolay demedim zaten de adamların şu an ki ortalaması 70 bandını işaret etmiyor.

BAŞAKŞEHİR

2018-2019 ORT: 2.18 İlk Yarı: 2.06
2017-2018 ORT: 2.12 İlk Yarı: 2.12 İkinci Yarı: 2.12
2016-2017 ORT: 2.15 İlk Yarı: 2.12 İkinci Yarı: 2.18

GALATASARAY

2018-2019 ORT: 1.91 İlk Yarı: 1.70
2017-2018 ORT: 2.21 İlk Yarı: 2.06 İkinci Yarı: 2.35
2016-2017 ORT: 1.88 İlk Yarı: 2.12 İkinci Yarı: 1.65

Görüldüğü gibi istikrarlı bir takımlar. 2.1 puanın civarında olmuşlar 3 senedir. İki devre de 35-37 bandında puanlar almışlar. Öyle 40'ları yok ama 35 altında da hiç olmamış.

Bu sene de benzeri olacaktır. Kalan 12 haftada 12-13 arası puan kaybı yaşarlar maksimum ve yine o banda düşerler diye düşünüyorum. Bizim 2.35 rekor olmuş geçen sene ki kendimiz için. Onu geçip 43 puan almamız şart 2. yarı da şu an 13 aldık. 12 haftada maksimum 6 puan kayıp edebiliriz.

Tamamen buraya göre tahminim 72 puan bizim için şampiyonluk barajıdır. 42 aldığımıza göre 30 puan ve Başakşehir'i yenmek kaydı ile bu şart. Başakşehir için kalan 11 maçta 33 puandan 24 ve altında performans da gerekiyor bu durumda. Bu da 7G 3B 2M gibi bir şey yapıyor.

İki mağlubiyet: Beşiktaş (D), Galatasaray (D)
Üç Beraberlik: Konya, Y.Malatya(D), Fener, Sivas(D), Kayseri(D)

maçlarından üçü

Yukarıda yazdığım 5 maçın 4'ünde berabere kalırlarsa o zaman 70 yeterli olacaktır.

O zaman ise bizim kalan 12 haftada 28 puan almamız yeterli oluyor.

Bu durumda

Erzurum (D)
Fenerbahçe (D)
Bursaspor (D)
Ç.Rize (D)
Sivas (D)
Konyaspor (D)

maçlarından toplam 8 puan kaybı yetiyor. Ama bunu görmek için en az 5-6 maç seri, ve Başakşehir'in acil puan kaybı oranına bakmak lazım.

Kolay demedim zaten de adamların şu an ki ortalaması 70 bandını işaret etmiyor.

BAŞAKŞEHİR

2018-2019 ORT: 2.18 İlk Yarı: 2.06
2017-2018 ORT: 2.12 İlk Yarı: 2.12 İkinci Yarı: 2.12
2016-2017 ORT: 2.15 İlk Yarı: 2.12 İkinci Yarı: 2.18

GALATASARAY

2018-2019 ORT: 1.91 İlk Yarı: 1.70
2017-2018 ORT: 2.21 İlk Yarı: 2.06 İkinci Yarı: 2.35
2016-2017 ORT: 1.88 İlk Yarı: 2.12 İkinci Yarı: 1.65

Görüldüğü gibi istikrarlı bir takımlar. 2.1 puanın civarında olmuşlar 3 senedir. İki devre de 35-37 bandında puanlar almışlar. Öyle 40'ları yok ama 35 altında da hiç olmamış.

Bu sene de benzeri olacaktır. Kalan 12 haftada 12-13 arası puan kaybı yaşarlar maksimum ve yine o banda düşerler diye düşünüyorum. Bizim 2.35 rekor olmuş geçen sene ki kendimiz için. Onu geçip 43 puan almamız şart 2. yarı da şu an 13 aldık. 12 haftada maksimum 6 puan kayıp edebiliriz.

Tamamen buraya göre tahminim 72 puan bizim için şampiyonluk barajıdır. 42 aldığımıza göre 30 puan ve Başakşehir'i yenmek kaydı ile bu şart. Başakşehir için kalan 11 maçta 33 puandan 24 ve altında performans da gerekiyor bu durumda. Bu da 7G 3B 2M gibi bir şey yapıyor.

Buna katılıyorum.

Başak beklenmedik maçlarda takılacak bence. Antalya kötü olmasına rağmen 1 gol attılar. Hakem hataları da var.

Başak ı yendiğimizi düşünürsek şu an puan farkı 3.

Onların

Beşiktaş deplasmanı

Konya içerde

Kayseri deplasmanı

kritik. Bu 3 maçta 6 puan bırakırlarsa biz öne geçeriz. Hangi haftalarda bu maçlar ona bakmak lazım.

Buna katılıyorum.

Başak beklenmedik maçlarda takılacak bence. Antalya kötü olmasına rağmen 1 gol attılar. Hakem hataları da var.

Başak ı yendiğimizi düşünürsek şu an puan farkı 3.

Onların

Beşiktaş deplasmanı

Konya içerde

Kayseri deplasmanı

kritik. Bu 3 maçta 6 puan bırakırlarsa biz öne geçeriz. Hangi haftalarda bu maçlar ona bakmak lazım.

26-27-28 haftalarda oynayacaklar üst üste. Oraya kadar biz kayıpsız gidersek strese sokarız. Onun için Erzurum ve Bursa maçlarında puan kaybetme şansımız yok diyorum.

Bizim

Akhisar
Erzurum(D)
Antalya
Bursa (D)
Y.Malatya

maçlarını da alıp mevcut seriyi 7 maça çıkartmamız şart. O zaman ben iplerin bize geçeceğine inanıyorum. Burada kırılırsak 2. bile olamayız.

26-27-28 haftalarda oynayacaklar üst üste. Oraya kadar biz kayıpsız gidersek strese sokarız. Onun için Erzurum ve Bursa maçlarında puan kaybetme şansımız yok diyorum.

Bizim

Akhisar
Erzurum(D)
Antalya
Bursa (D)
Y.Malatya

maçlarını da alıp mevcut seriyi 7 maça çıkartmamız şart. O zaman ben iplerin bize geçeceğine inanıyorum. Burada kırılırsak 2. bile olamayız.
Erzurum veya Bursa'da kaybettiğimiz vakit kredi tükenmiş olabilir bencede.

Fener galibiyeti mecburiyet olur

Puan hesabi felan bilmem.Basaksehir kazandigi surece 1 mac bile takilsak gecmis olsun.Puan kaybeden taraf icin seri puan kayiplari,karsi taraf icin seri galibiyetler olmasi daha muhtemel.

Hafta hafta bakmak da kritik.

Çünkü insan faktörünü de düşündüğümüzde morallenme veya moralinin bozulması bir sonraki haftayı etkileyebilir.

Ayrıca hafta hafta bakmak hangi maçın içerde hangi maçın dışarıda olduğunu görmeyi ve ona göre yorum yapabilmeyi de sağlar.

Ancak bu şartları eşitlediğimizde ben de Alpay Asma gibi 72 puanın altında kalanın şampiyon olamayacağı kanaatindeyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt