GSC Tenis Başlığı - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Tenis Başlığı

Neyse zaman gösterecek, bu rekabetin de içine sıçılıyor konuda, izleyip keyif almak kafi benim için, Nadal dahil çok büyük kazanıyorlar, kendileri bile dert etmiyordur bunları.

Asla! Ben kesinlikle kıyaslama yapmıyorum. Dün her sayıda seviniyordum. Gerçekten bir Messi - Ronaldo tartışması düzeyinde olmamalı. Keyfini sürmek lazım. Kariyerleri bittiğinde bu kuşağın en iyisini zaten göreceğiz.

Aklın yolu bir, Mats Wilander' in dün söylediklerini ben yıllardır söylüyorum. Yanlış bilmiyorsam kazandığı 7 Slam turnuvasında finali Roddick ile oynadı ve hepsini kazandı. Roddick ise bazuka gibi servislerinden başka hiçbir extra özelliği olmayan vasat bir oyuncu idi...

Bu dediklerim, Federer' in gelmiş geçmiş en klas tenisçi olduğu gerçeğini değiştirmez ama...

Son söz olarak, bu üçünü birbirinden ayırmayı, birini diğerlerinden üstün görmeyi ve göstermeyi gereksiz bir ayrıntı gibi gördüğümü belirtmek isterim. Uzun süre 4 numarada kaldığı dönemlerde Ferrer' in: ''Ben Dünyanın en iyi tenisçisiyim; ilk üçtekiler mi?, onlar bu Dünyadan değiller!'' sözü durumun net özetidir, başka lafa hacet yok...

Serena’cığım inşallah bu sefer ulaşacak 24. slamine. Andreescu kadar nefret ettiğim oyuncu çok yok kadınlar tenisinde. Sakatım ayağına yatıp aldığı maç sayısı bayağı var. Yetenekli mi? Evet bayağı yetenekli. Ama öyle Serena Williams ile yarışacak düzeyde değil. Onun yaşındaki bir Serena ve Venus iki bagel ile alırlar Andreescu’yu falan. Dua etsinler Williams kardeşler yaşlandı da ufak da olsa şansları var artık. O da cidden ufak şanslar. Hadi Venus neyse de Serena’yı yenmek için ekstra performans göstermek gerek. Kadın girdiği üç turnuvada da finale çıktı. Birinde Wimbledon’da o bahsettiğim ekstra performanslardan birisi karşısında Simona Halep’e yenildi. Simona Halep tenis kariyerinde bir daha öyle oynar mı orası meçhul mesela. Diğerinde de Rogers Cup finalinde ev sahibi Andreescu’ya karşı sırtındaki ağrı yüzünden ağlayarak maçı bırakmak zorunda kaldı. Bunda artık Andreescu’yu yeneceğini düşünüyorum her ne kadar Andreescu da çok formda olsa da. Serena Williams’ın maksimum seviyesi ulaşılamaz düzeyde. 10 yıl önce daha da faciaydı bu rakipler için. Şimdi bile maksimumuyla oynadığında karşı tarafın yapacağı bir şey olmuyor pek.

iPhone cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt