GSC Üyelerinin Evcil Hayvanları - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Kedi.jpeg

Arkadaşlar merhaba. Mahallede gezerken fark ettik hayvan bacağını yerde sürükleyerek gidiyordu. Aylarca uğraştık yakalamaya yakalayamadık. Belediyeye haber verdik o ona o ona gönderiyor vs. uzun hikaye sonunda mahalleden bir abim yakaladı hayvanı. Biz kırık mı acaba diye düşünürken kırık değilmiş ama bir sebepten kangren olmuş. Sol ön bacağının da resimde de görüldüğü gibi yarısı falan ampüte edildi maalesef.

Yetişkin, erkek kedi. Fotodan anlaşılmıyor ama çok güzel, çok tatlı bir kedi. Açıkçası insana yakınlığını bilemiyorum, ne derece alışkın şu an ama bir şekilde sahiplendirmek istiyoruz. Kısırlaştırılması da yapılmış, haftaya perşembeye kadar veterinerde kalacakmış. Sonrasında bilmiyorum nasıl yaparız ama bu zavallıyı sokağa bırakacak halimiz de yok.

Benim evde hali hazırda 3 tane var, hepsini de sokaktan aldım, her seferinde de biraz zorladı birbirlerine alışma dönemleri. Fena depresyona giriyor benimkilerden bir tanesi, aylarca bağırış, çağırış... Hala tüy dökmesi bitmedi stresten vs. Bir de üstüne haftaya cumartesiden sonra 1 hafta boyunca evde olmayacak kimse yani benim alma ihtimalim yok maalesef. Bizimkiler de haklı bokunu çıkarma diyorlar. Varsa Ankara'da ben bakarım, sahiplenirim diyen gerçekten çok makbule geçer. Çok muhtaç hayvan var, bari bir tanesi eksilsin.

Screenshot_2022-10-10-21-03-55-964_com.miui.gallery.jpg

Yıllarca hayvanlardan uzak kaldım belki 2 kez köpek ısırdığı içindir.. Ama şimdi gerçekten üzülüyorum o yıllara inanılmaz güzel bir hismis.. Epeydir düşünüyorduk çocuklar çok istiyordu yakınımızda birinin siyam yavruları vardı direk aldık 1 tanesini.. Benim gibi hayvanlara uzak biri için ilk etapta hayvana ısınmak çok önemli o yüzden cins bir kedi aldığım için memnunum .. Bundan sonraki süreçte tüm hayvanlara bakış açım değişmeye başladı ısrarla cins kedi alma sokak kedisi al diyen arkadaşları daha iyi anlamaya başladim ama dediğim gibi benim gibi hayvan sevgisinden uzak olanlar mutlaka içinin sindigi yavru bir hayvanla başlamalı bu işe bu sokak kedisi de olabilir cins kedi de ama bilhassa yavru olmalı .. Şu an çevremde kimse inanamiyor bizim kedi besledigimize tek sıkıntı hala arada sağa sola sçması tuvalete bir türlü tam alistiramadik kumu lavanta aromaliydi yarın daha kokusuz bir kum alacağım genelde ondan oluyor dediler

Üst Alt