GSC Üyelerinin Kitaplığı - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

GSC Üyelerinin Kitaplığı

Ekli dosyayı görüntüle 43780

Ekli dosyayı görüntüle 43781

Ekli dosyayı görüntüle 43782

bu forumda kimsenin eline su dökemem belki ama son zamanlarda kitaplara ilgi duymaya basladim nedense. daha önce hic okumayan biriydim. yilda en azindan 30-40 civari kitap okuma hedefim var. suan bende bulunanlar bunlar. en azindan cahil kalmayip kendimizi daha düzgün bir türkce ile ifade edebiliriz sanirim. faydasi olacaktir. 10 tanesi falan bitti ama siyasete eskisi kadar ilgili degilim sanirim, biraz daha durabilirler :D benim seviyeme göre kitap önerilerine acik oldugumu bildirmek isterim.
Kronik Kitap muazzam bi iş yapıyor tarih okumak isteyenlere neredeyse hepsini önerebilirim kitapların.

kitap konusunda aşırı ölücüyüm hediye ettiğim 3 kitap dışında kitaba nerdeyse hiç para vermedim 3 4 senedir
okul kütüphanesi + istanbuldaki kütüphaneler epub&ebook larla idare ettik

Ekli dosyayı görüntüle 43780

Ekli dosyayı görüntüle 43781

Ekli dosyayı görüntüle 43782

bu forumda kimsenin eline su dökemem belki ama son zamanlarda kitaplara ilgi duymaya basladim nedense. daha önce hic okumayan biriydim. yilda en azindan 30-40 civari kitap okuma hedefim var. suan bende bulunanlar bunlar. en azindan cahil kalmayip kendimizi daha düzgün bir türkce ile ifade edebiliriz sanirim. faydasi olacaktir. 10 tanesi falan bitti ama siyasete eskisi kadar ilgili degilim sanirim, biraz daha durabilirler :D benim seviyeme göre kitap önerilerine acik oldugumu bildirmek isterim.
son adayı bitirebildinmi bi türlü devam ettiremedim

Onun yazdiklarini anlarsan C1 testini gecersin.. @Musap Aydinli ne diyorsun? Haksiz miyim
tabiki hepsini anlayamazsin dogal olarak. Ama oturup oku, anlamadigin seyleri internet'den arastirirsan olur. Mesela faust felan okudum, ilk basta felegim sasti. Ama anladikca'da birakamiyorsun. Aynisi Iphegenie auf Tauris icin'de gecerliydi benim icin

su anda okudugum kitap ise lob des sexismus'dur. Arkadas önermisti, baya ilgimi cekti

tabiki hepsini anlayamazsin dogal olarak. Ama oturup oku, anlamadigin seyleri internet'den arastirirsan olur. Mesela faust felan okudum, ilk basta felegim sasti. Ama anladikca'da birakamiyorsun. Aynisi Iphegenie auf Tauris icin'de gecerliydi benim icin

su anda okudugum kitap ise lob des sexismus'dur. Arkadas önermisti, baya ilgimi cekti
Almanlar bile ilk okuduklarinda tam anlamiyor bazen böyle zor eserleri. Hatta genelde ögrenciler icin satilan "Lektüreschlüssel" yani kitap anahtari diye adlandirilan yardimci kitaplari da beraberinde aliyorlar :)

Son 4 senede 2 tane falan kitap(fiziksel) okudum sanırım. Ursula'nın Mülksüzler'i bir de Zweig'in Satranç'ı. Okumayı planladığım tek kitabı da Martin lavuğu çıkartmamakta ısrar etmekte.

Satranç hakkındaki yorumun nedir? Zweig hakkında keza?
Anlatımı çok kuvvetliydi özellikle insanların ruh halleri, tepkilerini betimlemelerini çok beğenmiştim onu hatırlıyorum. İnsan psikolojisini anlayış şekli ve yansıtmasıyla benim için ön plana çıktı. Şöyle de güzel bir alıntı yapalım;

"Yeryüzünde hiçbir şey hiçlik kadar insan ruhuna baskı yapamaz."

Başka bir eserini okumadım ama Zweig hakkında bir iki şey biliyorum. Yaşadığı dönem savaşlarla ve mücadelelerle geçmiş. Adamın bunlarla alakalı en ufak bir tutkusu yok, ama çıkarımları çokça. Dönemin pesimist havası Zweig'i de etkilemiş doğal olarak. Kendisi açısından lanet bir durum ancak bazen sanat böyle durumlarda çok daha derin ve etkileyici olabiliyor. Zaman zaman bir harabenin, ören yerinin sağlam halinden çok daha fazla hikaye anlatabilmesi gibi. Yine de çok bilmiş konuşmayayım dediğim gibi başka bir eserini okumadım, ama öğrendiklerim kadarıyla yaptığım çıkarımlar bunlar.

Senin hoşuna gidecektir, izlemeni tavsiye ederim. Dönemin şartları+kişisel travmaların bir sanatçıyı ne derece etkileyebileceğine dair en hardcore örnek budur bence:

Bitirdim bu arada. Ortası sıkıcıydı biraz ama sonradan tempo artınca sürükleyici idi. Çok iyi mesajlar vermiş

"Ummadık taş baş yarar" hikayesidir..

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
zülfü beyın naif bi espri anlayısı var o naiflik dısında benımde hosuma gidiyordu ama bı yerden sonra akmadı ıste kıtap bende.

adaya sonradan gelen komutanı gercek hayatta kıme benzettin k.evren'e mi reise mi?

zülfü beyın naif bi espri anlayısı var o naiflik dısında benımde hosuma gidiyordu ama bı yerden sonra akmadı ıste kıtap bende.

adaya sonradan gelen komutanı gercek hayatta kıme benzettin k.evren'e mi reise mi?
anlatılan ilk isim. mesajlar ise aman ha tekrarı olmasın diye uyarı niteliği taşıyor. Dolaylı yoldan ikiside anlatılmış oldu!

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Üst Alt